Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(22-12-2016, 11:36 AM)Pravda Пише:  Официри Војске Краљевине Југославије -Срби у Немачком заробљеништву,читају новине Коло.Оно што је карактеристично и најзанимљивије код свих слика наших официра и војника из Немачких логора је дуга брада.Дуга брада је у нашем народу симбол жаљења,јер када неко умре ми се у жалости не бријемо барем 40. дана.Дражини четници су зато и носили дугу браду говорећи:Не бријем се јер сам у жалости за поробљеном Отаџбином!
Очигледно је таква пракса била и код наших у заробљеништву.
[Слика: s_l1600sekss.jpg]

Ова слика је уствари насловна страна Недићевог листа КОЛО, бр.13, од 28.марта 1942.год. Чиста Недићева пропаганда кроз слике и репортажу о Нирнбершком логору од Виктора Петерса. Тако он, у овом броју, пише како се у логорима редовно одржавају музички концерти, да су увек све карте распродате, захваљује се Немачким властима на разумевању и пружању подршке...све је као супер у логору, нешто као "Нирнберг на води".
Одговори

Непознати припадник ДЧД
[Слика: 3_thumb_jpg_41f3d52a83d6a61c6c84495f1a7758d9.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(22-12-2016, 02:12 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(22-12-2016, 11:36 AM)Pravda Пише:  Официри Војске Краљевине Југославије -Срби у Немачком заробљеништву,читају новине Коло.Оно што је карактеристично и најзанимљивије код свих слика наших официра и војника из Немачких логора је дуга брада.Дуга брада је у нашем народу симбол жаљења,јер када неко умре ми се у жалости не бријемо барем 40. дана.Дражини четници су зато и носили дугу браду говорећи:Не бријем се јер сам у жалости за поробљеном Отаџбином!
Очигледно је таква пракса била и код наших у заробљеништву.
[Слика: s_l1600sekss.jpg]

Ова слика је уствари насловна страна Недићевог листа КОЛО, бр.13, од 28.марта 1942.год. Чиста Недићева пропаганда кроз слике и репортажу о Нирнбершком логору од Виктора Петерса. Тако он, у овом броју, пише како се у логорима редовно одржавају музички концерти, да су увек све карте распродате, захваљује се Немачким властима на разумевању и пружању подршке...све је као супер у логору, нешто као "Нирнберг на води".
Нисам имао појма о томе а чудило ме је одкуд нашим логорашима у Немачкој, Српске новине.Хвала Зоране!
Одговори

(22-12-2016, 11:36 AM)Pravda Пише:  [Слика: s_l1600sekss.jpg]

Да ли је онда фотографија стварно из заробљеништва или не?
Одговори

(23-12-2016, 10:28 AM)Брада Пише:  
(22-12-2016, 11:36 AM)Pravda Пише:  [Слика: s_l1600sekss.jpg]

Да ли је онда фотографија стварно из заробљеништва или не?

Јесте, Нирнберг.
Одговори

Ђенерал Дража Михаиловић у Босни,зима 1944/45.године
[Слика: Draza_20portret_20lula.jpg]
Одговори

Светозар Филиповић, Дражин 27. борац. Нисам читао Разговоре са равногорцима. Да ли је овај господин један од учесника разговора?
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/rep...n-27-borac
[Слика: rep_Filipovic_01_620x0.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

На жалост није. Био сам код њега у Брежђу, разговарали смо више пута телефоном, али ето...
Одговори

Са брадом, потпоручник Војислав Коцић, командир чете у Поцерској бригади. Изнад њега, потпоручник Душан Трбојевић, командант Омладинског батаљона Поцерске бригаде.
[Слика: 15697517_1174963735953045_3738235482234165591_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да ли неко има фотографију два четнича ДЧД од којих један носи тзв. ленонке сунчанице?

Једна од најјачих фотографија четника Smile
Одговори

Кад је он носио ленонке Ленон је срао у пелене Јок
Одговори

На ову сам мислио: Smile

http://img4.imagetitan.com/img.php?image=15_4hqdsi.jpg

Сјајна слика Баја
Одговори

Патрола,
[Слика: originalslika_CETNICI_SA_ORUZJEM_WW2_122627335.jpg]
Жена четник са ПМ
[Слика: originalslika_CETNIK_ZENA_SA_MITRALJEZOM_1226269.jpg]
Одговори

Јунаци Опленачке групе бригада Горске краљеве гарде.
Горњи ред: 1. Живомир Жика Миловановић (нестао 1945.), 2. Борисав Костић (нестао на крају рата), 3. Жика Миловановић (из Маслешева), 4. непознат, 5. Драгослав Јанковић (преминуо 1947. године, његовог брата ,Радоја, комунисти су стрељали у Крагујевцу 1946.) и 6. Зоран Гајић (стрељан 1946. у Крагујевцу). Сви су потицали из села Влакча (пут Топола – Крагујевац) осим Миловановића, који је рођен у суседном селу Маслешеву.
Доњи ред: 1. капетан Миливоје Миловановић Фикус (командант крајем 1943. године и почетком 1944. године Опленачке групе бригада, а у Босни 1945. године последњи командант Опленачке бригаде. Заробљен на Зеленгори маја 1945. године, одведен у Србију и стрељан у лето 1945. године). 2. и 3. су непознати. 4. Борислав Миловановић (непозната судбина). 5. Лежи – Драгољуб Јешић (преминуо 1989. године). Капетан Миливоје, Борислав Миловановић, као и Драгољуб Јешић су пореклом из Влакче, а непознати из оближњег села Освишта.
Уколико неко препознаје остале са фотографије нека напише.
[Слика: 15726390_1178897008893051_832146996499374335_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним