Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ
#57

Фантастична слика!! Црква у Пецкој. Немам ту слику.Касније ћу покушати да препознам некога на слици.Велине имам још неке. Много хвала.
Одговори
#58

Одлично, јави ако препознаш неког.
Јел Пецка Азбуковички срез? Имам много из Азбуковице без потписа.
Јел имаш добар скенер...
Одговори
#59

Радивоје Керовић !!! [Слика: image007.jpg]
image hosting tumblrГосподине Самарџићу ,поставите ако имате ове две слике боље резолуције,посебно ова друга је јако лоша.

[Слика: jhkl.jpg]
screen shot download
Одговори
#60

Пецка - срез Азбуковачки, округ Подрињски.
Одговори
#61

Ова је баш лоша резолуција,бољу немам нажалост[Слика: Radivoje_Kerovic.png]
how to take screenshots
Одговори
#62

[quote='четнички курир' pid='607' dateline='1376857076']
Мала исправка! Слику Јанеза сам добио још пре три године. Није из Шабачког Музеја,знам сигурно него из приватне колекције.

[quote='четнички курир' pid='486' dateline='1376377350']
[Слика: Potporucnik_Leopold_Janzekovic.jpg]
screen cap

[Слика: tschetnik1.jpg]
print screen windows


На другој слици испод Јанеза је четник Церског корпуса. Добио сам је од истог човека
Одговори
#63

Кад добијем мало времена погледаћу слику боље. Пецка је до краја рата била општина,а после рата је општина премештена у Осечину. Један од разлога је што је за време рата Пецка била четничко место и Рачићев штаб. Срез Азбуковачки. Имам скенер,осредњи али нисам још постављао слике овде на форуму. кад будем имао времена нешто ћу поставити. Можда ви то имате али битно је да некога препознамо. Још једном хвала за ону испред цркве.
Одговори
#64

Куриру, иста таква је у Архиву Шабац, има онај број испод. Претпостављам да је то из збирке коју је раније скенирао Каплар из Салаша Црнобарског.
П.С.
Сад видим да сам ти грешком избрисао пост, извињавам се.
Одговори
#65

(19-08-2013, 09:08 PM)Петар Пише:  Кад добијем мало времена погледаћу слику боље. Пецка је до краја рата била општина,а после рата је општина премештена у Осечину. Један од разлога је што је за време рата Пецка била четничко место и Рачићев штаб. Срез Азбуковачки. Имам скенер,осредњи али нисам још постављао слике овде на форуму. кад будем имао времена нешто ћу поставити. Можда ви то имате али битно је да некога препознамо. Још једном хвала за ону испред цркве.
ОК, јавићу ти се на Приватне поруке.
Одговори
#66

(19-08-2013, 10:28 PM)Милослав Самарџић Пише:  Куриру, иста таква је у Архиву Шабац, има онај број испод. Претпостављам да је то из збирке коју је раније скенирао Каплар из Салаша Црнобарског.
П.С.
Сад видим да сам ти грешком избрисао пост, извињавам се.
Нисам знао,ја немам баш све слике из Архива у Шабцу.
Одговори
#67

А јел имаш све то од Каплара? Јел ти он дао?
Одговори
#68

(19-08-2013, 10:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  А јел имаш све то од Каплара? Јел ти он дао?

Незнам ко је каплар !Имам око 750 слика .Знам да има бар још 450-500 слика које ми фале.
Одговори
#69

Ти си први који не зна Каплара из Салаша...
То ти је тамо од Штитара десно, ту је рођен Јанко Веселиновић.
Имали су јак Равногорски покрет и просторије у центру села. Тако су и скенирали те слике. Да, око 750, имао сам то, па сам избрисао кад сам узео ово.
Само, нема још 500 четничких. Ту је доста белогардејаца, љотићеваца, партизана, итд.
Одговори
#70

(19-08-2013, 11:15 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ти си први који не зна Каплара из Салаша...
То ти је тамо од Штитара десно, ту је рођен Јанко Веселиновић.
Имали су јак Равногорски покрет и просторије у центру села. Тако су и скенирали те слике. Да, око 750, имао сам то, па сам избрисао кад сам узео ово.
Само, нема још 500 четничких. Ту је доста белогардејаца, љотићеваца, партизана, итд.
Страшно богата колекција ,вреди блага и блага!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 18 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним