Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Одгледај прво галерију са сајте и прелистај теме ,,Најлепше четничке слике" и ,,Ко је особа са слике". Качио сам и ја слике које су се појављивале раније али ово је бар лако проверити.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Срећан Савиндан.
Село Ба за време Светосавског конгреса 1944. године.Ђен. Дража у обиласку трупа.
[Слика: Ba_obilazak_trupa_uspravna_slika_1.jpg]
Одговори

На данашњи дан пре 73 год- Светосавски конгрес у селу Ба.

https://www.pogledi.rs/svetosavski-kongres/

По завршетку Конгреса са четницима Рудничког корпуса. Горњи ред, стоје с десна на лево: др Адам Прибићевић, председник Самосталне демократске странке, др Драги Црвенић Ганди из Ниша, др Антон Крејчи из Марибора, пуковник Лука Балетић, др Живко Топаловић, Дража, поручник Милован Недељковић… Први с лева, седа брада, стоји, сенатор др Александар Аксентијевић.
[Слика: Ba_sa_cetnicima_Rudnicki.jpg]

(27-01-2017, 11:10 AM)Pravda Пише:  Срећан Савиндан.
Село Ба за време Светосавског конгреса 1944. године.Ђен. Дража у обиласку трупа.
[Слика: Ba_obilazak_trupa_uspravna_slika_1.jpg]
Исто размишљамо. Лево од Драже ,са двогледом, поручник Милован Недељковић, командант Качерске бригаде, Рудничког корпуса. Десно од Драже Звонко Вучковић. Између Драже и Недељковића др Антон Крејчи из Марибора.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево и вама се десила,Живојине,иста грешка као и мени.
Слика је већ постављена на ову тему.
Одговори

(27-01-2017, 12:18 PM)Никола002 Пише:  Ево и вама се десила,Живојине,иста грешка као и мени.
Слика је већ постављена на ову тему.
Хаха. Намерно сам тражио слику са конгреса у најбољој резолуцији. Циљ је био да подсетим на данашњи празник и конгрес. Поставио сам и линк одакле сам је узео.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-01-2017, 11:14 AM)Живојин Мишић Пише:  На данашњи дан пре 73 год- Светосавски конгрес у селу Ба.

https://www.pogledi.rs/svetosavski-kongres/

По завршетку Конгреса са четницима Рудничког корпуса. Горњи ред, стоје с десна на лево: др Адам Прибићевић, председник Самосталне демократске странке, др Драги Црвенић Ганди из Ниша, др Антон Крејчи из Марибора, пуковник Лука Балетић, др Живко Топаловић, Дража, поручник Милован Недељковић… Први с лева, седа брада, стоји, сенатор др Александар Аксентијевић.
[Слика: Ba_sa_cetnicima_Rudnicki.jpg]

(27-01-2017, 11:10 AM)Pravda Пише:  Срећан Савиндан.
Село Ба за време Светосавског конгреса 1944. године.Ђен. Дража у обиласку трупа.
Трећи с десна није Крејчи , него сенатор Средоје Бркић из Краварице-Драгачево.
Исто на слици испод.
[Слика: Ba_obilazak_trupa_uspravna_slika_1.jpg]
Исто размишљамо. Лево од Драже ,са двогледом, поручник Милован Недељковић, командант Качерске бригаде, Рудничког корпуса. Десно од Драже Звонко Вучковић. Између Драже и Недељковића др Антон Крејчи из Марибора.

Није се приказала порука, па да поновим.
На групној са Рудничанима, трећи с десна није Крејчи, него сенатор Средоје Бркић из Краварице-Драгачево.
Исто на слици испод.
Одговори

(27-01-2017, 01:23 PM)Бенито Пише:  На групној са Рудничанима, трећи с десна није Крејчи, него сенатор Средоје Бркић из Краварице-Драгачево.
Исто на слици испод.

Јеси ли сигуран?
Звонко рече да је Крејчи, Аца Симић колико се сећам да је Словенац, а за Бакића би он морао да зна.
Одговори

Знали су Бркића обојица одлично.
Онда невероватно личи на Средоја тај Крејчи.
Јеси ли добро записао?
Одговори

Добро 100%. Звонко ми је враћао слике са уписаним именима, имам то још негде. А и још неко ми је негде рекао за Крејчија.
Одговори

Свашта. Невероватно је колико личе.
Одговори

Пуковник Петар Баћовић у посети мајци Гаврила Принципа.[Слика: Copy_of_2013_08_13_19_55_12.jpg]
Одговори

Војвода Радивоје Керовић-стоји лево,испред Цркве у Пецкој.Да ли зна неко ко је официр поред њега?
[Слика: 082_copy_5.jpg]
Одговори

Наредник Светислав Лукић из околине Крагујевца. Живео краљ Петар II.
[Слика: 10259841_893649797417775_9186218567559519984_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(30-01-2017, 01:39 PM)Pravda Пише:  Војвода Радивоје Керовић-стоји лево,испред Цркве у Пецкој.Да ли зна неко ко је официр поред њега?
[Слика: 082_copy_5.jpg]

Пошто сам нови члан, а прегледао сам готово све фотографије на овом одличном форуму, не могу а да не примјетим ,,брчиће,, поред мог земљака:

(13-08-2014, 06:45 PM)Ковач Пише:  [Слика: 3515037.jpg]
Још једна слика Капетана Властимира Антонијевића.Мени када упоредим ову слику са претходном,не личи да је у питању исти човек.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним