Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Рачићева тројка!
За душу+++
[Слика: 0070.jpg]
Одговори

Предратна фотографија мајора Аћима Слијепчевића, начелника ађутантуре ВК.

[Слика: 16105857_1566629680032308_3789642920000179269_n.jpg]

(18-02-2017, 01:43 PM)Pravda Пише:  Рачићева тројка!
За душу+++
[Слика: 0070.jpg]

Са лева на десно: Велизар Вела Тешић, поручник Сретен Ћућа Живановић - радиотелеграфиста и наредник Љуба Зарић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(13-02-2017, 01:57 PM)Зоран Недељковић Пише:  Бошко је умро 2000.год. На венчању, кумови су му били Калабић и Ајдачић.

[Слика: svad.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Плакат поводом обележавања стогодишњице Топличког устанка.Сутра се отвара свечана изложба поводом овог догађаја ,на којој ће бити изложени експонати и фотографије од непроцењиве вредности у Народном музеју Топлице у Прокупљу.Ово вреди видети!
[Слика: ustanak_plakat.jpg]
Одговори

Резервни капетан Сава Илић, командант Посавскотамнавске бригаде Мачванског корпуса, погинуо 1945. Сматрам да треба да отворите тему ,,Четници на коњима" јер има доста лепих фотографија.

[Слика: 16864090_1204865456228953_7117584589881068318_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Велизар Вела Тешић из села Брњац код Лознице,лични пратилац пуковника Драгослава Рачића команданта Церско-Мајевичке групе корпуса.Погинуо заједно са Рачићем у Савковићима на Бобији,новембра 1945. године
[Слика: 0197.jpg]
Одговори

Обрисано
Одговори

Свака част за прелепе фотографије Правда!

Ако је на фотографији Калабић- онда је уникат.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Хвала за част! Мени је постављање слика на овој теми од користи,јер знање чланова овог форума врло ценим.Како да преведем коришничко име на ћирилицу?Да ли зна неко?Покушавао сам и нисам нашао ту опцију...
Одговори

(23-02-2017, 01:31 PM)Pravda Пише:  Хвала за част! Мени је постављање слика на овој теми од користи,јер знање чланова овог форума врло ценим.Како да преведем коришничко име на ћирилицу?Да ли зна неко?Покушавао сам и нисам нашао ту опцију...

Javi se Miloslavu. Meni je promenio korisničko ime.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мени Самарџић не одговара на поруке одавно.Нема везе, нека остане тако,био ми се покварио програм за подешавање језика ,када сам правио нови профил,реко да не замерите браћо!
Ова слика је скенирана у неком Сарајевском музеју,само не знам којем.Штета што је лош скен.Ја сам убеђен да је Калабић на слици.
Баја
Одговори

(23-02-2017, 12:55 PM)Pravda Пише:  Да ли је ово Калабић?Мени јако личи на Калабића са почетка рата 1941/42 год.Вероватно 1942. година.
[Слика: DSC_0128.jpg]

Мени личи на Божу Перовића.
Одговори

Обрисано
Одговори

Непознати припадник ЈВуО. Зна ли неко где је ово сликано? Рекао бих да је конопља у позадини.

[Слика: 1c9503f6c4fe1e22b13b81679861471a.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним