Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(14-03-2017, 12:28 AM)Бенито Пише:  Мртвачка глава са укрштеним костима, само није био талентован шнајдер.

Хехе. Тек сад видим. Пре бих рекао да је везена.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(13-03-2017, 01:04 PM)Бенито Пише:  
(12-03-2017, 08:54 PM)Перун Пише:  Војвода Радомир Ђекић са четницима ДЧД.

[Слика: 17264673_1247906351992116_2965563331871883434_n.jpg]
Ако неко има фотографију ове кокарде која је на Ђекићевој шубари, нека постави.

Само да кажем да је ово врло ретка врста кокарде и да је оригинална изузетно вредна на тржишту антиквитета.
Одговори

(05-03-2017, 09:03 AM)Pravda Пише:  Фотографија Америчких пилота које су спасили четници,настала 28. јула 1944. године.Њихов авион је оборен 5. маја ,непише где.Стоје слева на десно:sgt. Barna,sgt. Byfield,sgt.Clark.Седе слева на десно:sgt. Williams,lt. Boren,lt. Harper.Доле седи:sgt.Horner.
Извор:Сајт 449th Bomb group ww2

[Слика: Harpers_Crew_718th_Sq_On_Ground_In_Yugos..._Jul44.jpg]
Детаљи из изјаве о евакуацији ове посаде:

5. маја су летели за Плоешти, где их је флак оштетио. Поново су погођени изнад Бора, авион је пао и изгорео близу Ћуприје. Посаду су одмах преузели локални мештани и четници, одвели их у неку кућу и дали им да једу. Исто вече су их пребацили коњима у штаб четничке бригаде у Ћићевцу- Ту су остали до 18. јула, кад су кренули за Прањане. Тамо су стигли после недељу дана, јер су ишли заобилазним путевима, јер су их водичи показивали мештанима како би им подигли морал. У Прањанима су остали до евакуације 10. августа. Два члана посаде су ишла другим путем, преко Јабланице, и стигли су до Прањана 10. јуна.

Наводе доста имена помагача:
- Михаило С. Ћаћић, к1к, Ћићевац, командант Раваничке бригаде
Наводе да је оставио добар утисак на њих и као војник и човек, и да су његови војници били дисциплиновани.
- Радоман Пантић, пуковник који је био под Ћаћићевом командом
- Тодор Гогић, пуковник, командант Велико Моравске групе.
Вратио се скоро из Каира.

- Џо Дрекић, преводилац из Ћићевца
- Урош Пр?ијић, дечко из Ћуприје
- Годо Петковић, дечко из Ћуприје
- Милутин Новаковић, градоначелник место близу "Metor-Nica"
- "Tobpe A. Fyput", командант истог места

- Рад Петровић (Кент)

- Миленко Радосављевић, из одељења за пропаганду, син "Paul Radosavljevich, Professor of NY University."
Одговори

Воја Михаиловић са четницима Косјерићке бригаде. Скроз десно стоји Мијалко Перишић.

[Слика: 21ea0395.jpg]

Воја Михаиловић.

[Слика: voja.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(14-03-2017, 02:03 PM)ватхра Пише:  
(05-03-2017, 09:03 AM)Pravda Пише:  Фотографија Америчких пилота које су спасили четници,настала 28. јула 1944. године.Њихов авион је оборен 5. маја ,непише где.Стоје слева на десно:sgt. Barna,sgt. Byfield,sgt.Clark.Седе слева на десно:sgt. Williams,lt. Boren,lt. Harper.Доле седи:sgt.Horner.
Извор:Сајт 449th Bomb group ww2

[Слика: Harpers_Crew_718th_Sq_On_Ground_In_Yugos..._Jul44.jpg]
Детаљи из изјаве о евакуацији ове посаде:

5. маја су летели за Плоешти, где их је флак оштетио. Поново су погођени изнад Бора, авион је пао и изгорео близу Ћуприје. Посаду су одмах преузели локални мештани и четници, одвели их у неку кућу и дали им да једу. Исто вече су их пребацили коњима у штаб четничке бригаде у Ћићевцу- Ту су остали до 18. јула, кад су кренули за Прањане. Тамо су стигли после недељу дана, јер су ишли заобилазним путевима, јер су их водичи показивали мештанима како би им подигли морал. У Прањанима су остали до евакуације 10. августа. Два члана посаде су ишла другим путем, преко Јабланице, и стигли су до Прањана 10. јуна.

Наводе доста имена помагача:
- Михаило С. Ћаћић, к1к, Ћићевац, командант Раваничке бригаде
Наводе да је оставио добар утисак на њих и као војник и човек, и да су његови војници били дисциплиновани.
- Радоман Пантић, пуковник који је био под Ћаћићевом командом
- Тодор Гогић, пуковник, командант Велико Моравске групе.
Вратио се скоро из Каира.

- Џо Дрекић, преводилац из Ћићевца
- Урош Пр?ијић, дечко из Ћуприје
- Годо Петковић, дечко из Ћуприје
- Милутин Новаковић, градоначелник место близу "Metor-Nica"
- "Tobpe A. Fyput", командант истог места

- Рад Петровић (Кент)

- Миленко Радосављевић, из одељења за пропаганду, син "Paul Radosavljevich, Professor of NY University."
Ватра, Ћићевац није 100%. Да не објашњавам зашто.
У питању је 99% Сисевац. Ту је негде био штаб Раваничке бригаде. И зато је поред осталог пут био проблем (Велика Морава).
Одговори

(14-03-2017, 05:34 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ватра, Ћићевац није 100%. Да не објашњавам зашто.
У питању је 99% Сисевац. Ту је негде био штаб Раваничке бригаде. И зато је поред осталог пут био проблем (Велика Морава).
Транскрипција је овде проблем, поготово јер је тешко било да се разумеју. Али мислим да слово ”S” није проблем, слично се изговара.

У оригиналу пише:
”...Chetnik brigade Headquarters near town of Cicevac..."

За Ћаћића наводи да се налазио:
”Cicevac - 4 or 5 miles n.e."
У преводу су се налазили око 6-8км северозападно од Ћићевца, можда у селима Претковац, Нови или Стари Брацин.

Мапе које су авијатичари имали нису биле најдетаљније, зато се и везују за ближа места.

Тако да мислим да је вероватније да се ради о околини Ћићевца, а не о Сисевцу.
Одговори

Ћаћић није видео Ћићевац, то је други корпус и друга бригада.
Познавао сам више четника из његове бригаде, сви помињу Сисевац. Уосталом и био сам у Сисевцу.
Дакле никако не може бити Ћићевац, а 99% је Сисевац, а Ви како хоћете.
Одговори

И ову!
Одговори

Дража и четници са минобацачем. Да ли су ови рађени у четничким радионицама?

[Слика: f73eeacc.jpg]

[Слика: 17309844_1250276311755120_7321515412215311395_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Овај што Дража гледа је заплијењен у борби.
Одговори

Ову бришем да неби платио казну!Администратори немојте да замерите.Ево сад је било о пиратерији.одакле ми паре да плаћам казне због вашег форума?Бришите ви боље све слике да нас не одеру.Не шалим се...
Одговори

Поручник ЈВуО Жарко Боришић, капетан Предраг Раковић и једна чланица ЖРОС 2. равногорског корпуса, у селу Лазац, 28. јуна 1944.


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Четници Трстеничке бригаде: Живадин Адрејић, Драги Драшковић, Обрад Миливојевић, Раде Живковић и непознати.

[Слика: ca819b856cee.jpg]



Митрељесци Делиградског корпуса. Зима 42. - 43.

[Слика: 87c6844aa23a.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Сад је била прича у јутарњем програму РТС-а о пиратерији на интернету.Рече неки правник да су казне за нарушавање ауторских права, везано за слике од 40. до 50.хиљада динара.Само закон још не постоји а новчане казне постоје.Сада се ја питам на основу чега цепају казне ако закон не постоји?Смејурија једна нај обичнија.Па сви су пирати ако се гледа реално!Више не постављам слике!!!
ПОЗДРАВ!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 14 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним