Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(07-02-2017, 08:44 PM)Петар Пише:  
(06-02-2017, 07:45 PM)Pravda Пише:  Група четника из села Лопатањ код Осечине у јесен 1941.
[Слика: 14457535_657258404423896_2964138526082309125_n.jpg]

Лепа слика.Да ли знате некога на слици?

Ево слика са именима четника из села Лопатањ(општина Осечина сада) у јесен 1941..
   
Одговори

Радомир Ђекић и Ђуро Плећаш.

[Слика: Djuro1_jpg_46fdf837eef7893b1f6552c136f91c23.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

У средини треба да је Владо Новаковић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(20-03-2017, 05:28 PM)Николај Пише:  У средини треба да је Владо Новаковић.

Вероватно војвода Новаковић, четник Воје Танкосића.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Капетан Радомир Петровић- Кент, командант Бољевачке бригаде,стоји у средини у белој кошуљи са штапом у руци.Око њега су његови потчињени,официри и четници, пратеће-штабне чете.
Ставите ову слику у галерију:Тимочки корпус
[Слика: image.jpg]
Одговори

Мајор Миодраг Палошевић на свечаној заклетви гружанских четника, планина Котленик, лето 1943. године.

[Слика: 17353297_1229184643797034_1264967254754399452_n.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ово је генијална фотографија.Smile
Кад би знали име макар једног од хармоникаша.
Одговори

Чича Дража у затворској ћелији.
[Слика: image.jpg]
Одговори

Воја Михаиловић са четницима Петог јуришног корпуса током битке на Копаонику, лета 1944. Да ли је Бранко скроз лево на слици, иза четника са брадом? Он је враћен у Косјерић јер се лоше показао у борби. Остоја Савић, у средини, са накренутом шајкачом, ухваћен како ,, отима сам од себе "?

[Слика: voja_kop.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Недић, Рачић и Ајдачић.

[Слика: nedic.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А под бр. 4?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Поручник Слободан Ковачевић, наслоњен на дрво поручник Филип Пиповић, командант 2. летеће бригаде Церског корпуса. Ако је тачно нека неко потврди, да изменим претходну поруку.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тачно је за Ковачевића, за Пиповића не знам.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Није Пиповић 100%.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним