Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(18-06-2017, 01:14 PM)Николај Пише:  
(17-06-2017, 11:47 PM)posmatrač Пише:  
(15-06-2017, 09:59 AM)Pravda Пише:  [Слика: image.jpg]

Гдје и кад је ово сликано?

Види се занимљива противтенковска пушка "Solothurn S-18/1000" калибра 20мм.

Поречка бригада Крајинског корпуса. Под бр 4 је Тодор Шпановић, интендант бригаде, до њега капетан Павловић, заменик команданта бригаде, др Павловић и потпоручник Радоје Милошевић, начелник штаба бригаде. Под бр 5 Марковић.

Да није то оно топче са којим је Рутам ишао на Дунав?
Одговори

[Слика: milutin_jankovic.jpg]

Жандармеријски потпоручник Милутин Јанковић, командант Прве драгачевске бригаде, 1. равногорског корпуса
Одговори

Војвода Павле Ђуришић -априла 1944. за време великих борби против комуниста у Санџаку.
[Слика: 1466279_10200932617543838_1175248240_n.jpg]
Одговори

[Слика: cetnici_smederevskog_korpusa_ispituju_zarobljene.jpg]

Четници смедеревског корпуса испитују заробљене Немце, августа или септембра 1944. године.
Одговори

Па нијемци су боси!!!

Сад има да вас ови "антифашисти" које плаћа њемачка влада преко организације "Роза Луксембург" туже за величање ратних злочина!
А можда вас и бомбардују, ко зна.
Одговори

Зна ли неко чији су ови четници,Дражини или Пећанчеви ?
[Слика: 1z2n23n.jpg]
У фејсбук групи где су људи поставили ову фотографију водио се разговор због натпсиа на застави.На заставама ЈВуО пише "Слобода или смрт!" док на регуларним заставама ВКЈ пише "Са вером у Бога за Краља и Отаџбину!",а овде је изгледа то спојено.
Ако су Пећанчеви четници мало ми је чудно да пише "За Краља" али од куд знам,нисам стручан познавалац овог дела наше историје нажалост.Неколико људи је реко да су ово Јужносрбијаснки четници или четници из Јужне Србије,дакле Пећанчеви.

Неки су разматрали чињеницу да је ово врло добар фотошоп,јер кажу да су им шајкаче као причивене за главу и кажу да је позадина мутна и да овај старији четник са овом неком Томпсонком мало одудара од ових млађих,а и сама слика је мало чудњикава,не виде се сви делови.Тамо где један четник заклања део другог четника,е ти делови су мутни мало.

Шта ви мислите о овоме ?

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Smile

[Слика: 4023.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

[Слика: img086.jpg]
Одговори

(22-01-2017, 02:19 PM)Pravda Пише:  Да ли је ово Дража или није?Ја мислим ипак да јесте.
[Слика: image.jpg]

(22-01-2017, 09:34 PM)Романија Пише:  двојник. Нит је Дража изгледао овако, нити је носио шмајсер, нити је имао овакву униформу, браду итд..

Није ни двојник. Овај човек невероватно личи на Дражу. Добио сам информацију да је био ађутант у некој бригади Рачићевих корпуса. Могуће ађутант Влајка Антонића Ђеде. Има га доста на фотографијама Церско-мајевичке групе корпуса.

[Слика: 17577970_1854086744850927_1035054528_n.jpg]

На овој видимо и исти амблем на левом рукаву.

[Слика: 17668944_1854086754850926_1798500892_o.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је Станоје Антонић из Ликодре или Цикота,ађутант Георгија Бојића Џиџе.
Одговори

[Слика: djeneral1.jpg]
[Слика: djeneral11.jpg]
Скојевац
Одговори

Која је ово емисија и кад је била?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је из Документарног филма, од пре две или три године када је приказан на РТС-2.Не сећам се како се звао и ко га је радио.Иначе ове слике су скинуте са оригиналног снимка који су Американци начинили у Прањанима 1944.Снимак је нађен у Вашингтонском архиву и до скора није био познат јавности,тј. није се знало да у опште постоји..
Одговори

[Слика: 1240598.jpg]

Непознати борац Црногорске бригаде, пожешког корпуса.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним