Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Радио Лондон:
[Слика: Top-13_bmp.jpg]
[Слика: Top-9_bmp.jpg]
[Слика: Top-12_bmp.jpg]
[Слика: Top-11_bmp.jpg]
Одговори

Дража и Мољевић (Окренут леђима-стоји лево од Драже),са пратњом испред Цркве у једном селу у Босни,крајем 1944.Да ли неко зна где је тачно ова слика настала?
[Слика: Draja_and_Village.jpg]
Одговори

(27-06-2017, 09:16 AM)Pravda Пише:  Дража и Мољевић (Окренут леђима-стоји лево од Драже),са пратњом испред Цркве у једном селу у Босни,крајем 1944.Да ли неко зна где је тачно ова слика настала?
Мислим да је ову слику, као и претходне, направио фотограф који је био уз америчке мисије (J. B. Allin).
Они су евакуисани 1. нобембра, треба упоредити списак места где је била мисија Халјард (качио сам овде) до 1. новембра, требало би да је то, или неко од места које су успут прошли.
Одговори

Озрен или пут од Требаве до Озрена.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-06-2017, 10:05 AM)Pravda Пише:  [Слика: Top-12_bmp.jpg]

Јесу ли ово официри?
Многи су наоружани аутоматима.
Одговори

(27-06-2017, 01:34 PM)posmatrač Пише:  Јесу ли ово официри?
Многи су наоружани аутоматима.

Дражини пратиоци, први с лева треба да је Петровић из Ивањице, трећи је Благоје Ковач, а овај што седи на земљи мислим да је Мајсторовић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(27-06-2017, 04:27 PM)Николај Пише:  
(27-06-2017, 01:34 PM)posmatrač Пише:  Јесу ли ово официри?
Многи су наоружани аутоматима.

Дражини пратиоци, први с лева треба да је Петровић из Ивањице, трећи је Благоје Ковач, а овај што седи на земљи мислим да је Мајсторовић.

Петровић је Дражин рођак. Је ли скроз десно Тарас?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-06-2017, 10:03 AM)ватхра Пише:  
(27-06-2017, 09:16 AM)Pravda Пише:  Дража и Мољевић (Окренут леђима-стоји лево од Драже),са пратњом испред Цркве у једном селу у Босни,крајем 1944.Да ли неко зна где је тачно ова слика настала?
Мислим да је ову слику, као и претходне, направио фотограф који је био уз америчке мисије (J. B. Allin).
Они су евакуисани 1. нобембра, треба упоредити списак места где је била мисија Халјард (качио сам овде) до 1. новембра, требало би да је то, или неко од места које су успут прошли.
Јесте слика је из колекције Американца Arthura Jibby Jibiliana.
Он је преминуо почетком маја 2011. године
Одговори

(27-06-2017, 04:33 PM)Перун Пише:  
(27-06-2017, 04:27 PM)Николај Пише:  
(27-06-2017, 01:34 PM)posmatrač Пише:  Јесу ли ово официри?
Многи су наоружани аутоматима.

Дражини пратиоци, први с лева треба да је Петровић из Ивањице, трећи је Благоје Ковач, а овај што седи на земљи мислим да је Мајсторовић.

Петровић је Дражин рођак. Је ли скроз десно Тарас?

Није Тарас.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Срећан Видовдан
На слици је четник Горске краљеве гарде.
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: 11_Zivorad_1.jpg]
Одговори

Срећан Видовдан, слава свим српским јунацима који су пали за слободу отаџбине.

Село Лазац на Јелици, 1944. Заклетва Другог РК.

[Слика: Kra-14.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Косовска битка: 28. јун 1389. године

Знам да је ово сповећено сликама,али ево и један видео.
Прослава 550 година од Косовске битке.
На почетку се виде Патријарх Гаврило и Армијски Генерал Милутин Недић.Затим иде филм о косовској битци и ослобођењу од Турака.На крају иде парада војске КЈ (печадија,коњица,гарда,лака артиљерија).
Потом иду ЧЕТНИЦИ,а после њих Соколско дручтво.
На крају иду коњске игре,или како се већ то зове.

Ово сма поставио и на теми Југословенска Краљевска Војска због ових војника на паради,али овде постављам опет.Прво због годишњице,а друго због ових ЧЕТНИКА јунака,јер је ова тема посвећен првенствено њима.

Срећан Видовнад и годишњица Косовског Боја !

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Срећан Видовдан свим Србима.

[Слика: major_milan_stojanovic_kt_toplickog_korp_pilot.jpg]

Мајор Милан Стојановић, командант топличког корпуса, предратна фотографија.
Одговори

Пуковник Драгослав Рачић,командант Церско-Мајевичке групе корпуса.
Извор:Фејсбук страница-Равногорски покрет Љубовија
[Слика: 18675058_753570764849784_758680686_o.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним