Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(02-01-2018, 04:11 PM)Pravda Пише:  Наредник Драгиша Павловић из Текериша.Који носи аутомат?Чини ми се да је ЕРМА.
[Слика: Narednik_Dragisa_Pavlovic_iz_Tekerisa.jpg]

Рекао бих да је ово Бергман МП35.
Судећи по кривини кундака, оквир је са десне стране. А то је карактеристика Бергмана МП35, која га разликује од свих других аутомата у свијету. И изгледа да се види ручица затварача скроз на крају сандука, с десне стране. Опет одлика Бергмана МП35.


Зна ли ко кад је настала горња фотографија Књажевачког корпуса?
Питам због ознака чинова на рукаву. Ознаке су уведене почетком 1944.године.
Па ме интересује да ли су те ознаке неслужбено ношене и прије него су званично уведене?
Одговори

Слика је 99% из 1944.
Одговори

Четници ДЧД на крају рата.
Извор:Велимир Цвјетичанин
[Слика: 1003331_10200743676487507_2045424218_n.jpg]
Одговори

Капетан Душан Лазаревић
[Слика: kolor.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

[Слика: 1-73bfe58fa8.jpg]
Одговори

Може ли још Божићних слика? Smile

Из ове наше победе, рађа се сунце слободе!
Одговори

Ту Српкиња родила је Калајита, славног вука!

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Херцеговци!
[Слика: Milos20.jpg]
Није Калајит на слици из Српских Новина,Калајит је са шубаром на овој слици а ко је официр поред њега?Smile
[Слика: 18146_100113823352689_100000622140565_339_5932842_n.jpg]
Одговори

Срећно Бадње јутро!

У праву си, официр са слике из новина доле стоји поред Калајита. Можда неко од команданата бригаде. Рећи ће нам Самарџић.

Је ли ово 44.? Има једна чини ми се Коларевићева депеша где пише да су се сви повукли са положаја да ,,Божићкују".

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: IMG_6406.jpg]

[Слика: IMG_6409.jpg]

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Христос се роди! Срећан Божић!
[Слика: 1_-_Draza.png]
Одговори

Ваистину се роди!
Божић је дају се и примају дарови,ево и ја да поклоним свим члановима овог форума колорисану фотографију генерала Драгољуба Драже Михаиловића!
[Слика: drazakolor.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Свака част Марио!
Одговори

Сликано у Спомен дому на Равној гори.У ком временском периоду је капетан Радосављевић био Дражин ађутант?
[Слика: aa_picture_20150615_5627063_high.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 16 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним