Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Рачић са псом,како би комуне рекле,пас фашиста Кидање
[Слика: racic-2.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Божа кафеџија из Шетоња крај Петровца на Млави.
Извор:Аца Гера Животић
[Слика: Jan17_08.jpg]
Одговори

Детаљ са прославе Видовдана 1944. године у селу Лазац на Јелици.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: Cetnici_2.ravnogorskog_korpusa_na_Jelici_28.6.1944.jpg]
Одговори

Мајор Војислав Туфегџић, командант Церског корпуса на снимку из 1941. године
[Слика: 1004.jpg]
Одговори

Породица Ђокић из Мушвета на Златибору,спасила 8. Америчких пилота и нахранила их печеним јагњетом.После су пилоти пребачени у Прањане,одакле су евакуисани.
Извор:Ужичка Недеља
[Слика: ameri_ki-piloti-_ljivovica-kriva-reka.jpg]
Одговори

Постави линк ако имаш.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево линк:
http://uzickanedelja.rs/otac-ih-je-nahra...jagnjetom/
Одговори

Чини ми се да их видим девет.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Златиборе питај Тару!
Одговори

Ђорђе Божић, командант села Шљивовица, са спашеним америчким пилотима. Вероватно је иста посада у питању.

[Слика: image.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

To je ta ekipa.
Одговори

У Народном музеју Ужице ова слика се води као ''Четници Златиборског корпуса у селу Бранешци 1944. године''.
Одговори

A pilota nigde u opisu slike.Ne cudi,zar ne?A nisu ni Branesci vec Sljivovica.Sela su susedna ali nisu ista.
Одговори

Бранешци су пре рата припадали Шљивовици тако да постоји могућност да су оба трвђења тачна.

Доста фотографија у НМУ није добро пописано, налазио са доста грешака. Опис који сам ја изнео преузет је из књиге Живка Грујичића који ове догађаје посебно описује. Када је он скупљао материјал за књигу било је доста живих сведока који су могли идентификовати особе са појединих фотографија.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 39 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним