Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.2 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

РУСИ И СРБИ БРАЋА ЗАУВЕК
#15

(26-03-2018, 02:01 PM)Mekenzi Пише:  Zato je Sloba dozvolio šverc nafte i benzina 90-ih godina gde su se kriminalci bogatili.Gde se benzin prodavao na ulici u plastičnim glasam pepsi kole 20 dojče Mark litra
Бензин је највише био 5 марака литар....

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори
#16

.
Чувени Сергеј Булгаков у свом чланку "Трнов венац Достојевског" вели:

"Јер, ако смо већ апсолвирали „ужасе“ секуларизма, глобализације и „новог светског поретка“, не смемо подлегати магијско-мета- физичком зову друге врсте , који ревитализовану патријарханост у њеним најдубљим тлачитељским основама поставља као једини по- жељан културно-друштвени модел, а традицију заступања вредности индивидуалних слобода, правног поретка и социјалне правде (под кринком лажног антрополошког максимализма) представља као само предворје антихриста.


Дакле, треба да се чувамо тлачитељског магијско-метафизичког порива за обликовањем света по мери сопствених жудњи, страхова и самообмана, уместо (стваралачког) слеђења воље Божије. Да нам критеријум не буде страх наше безочне самовоље, него страх Божији. У томе видим велика искушења данашње Русије али и могућност да она васкрсне и да сија читавоме свету.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#17

(26-03-2018, 01:09 PM)Јеремија Пише:  Јесте и тачка.
Био сам врло ангажован и веома добро обавештен о свим догађајима (извори су ми били постојани и врло сигурни), тако да са сигурношћу могу рећи: Ђинђић је индиректно у свом обраћању странцима - НАТО-у сугерисао да се Милошевић једино бомбама може срушити.
Дакле, као што комуњарама у време рата није био примарни циљ ослобађање земље већ преузимање власти, тако је Ђинђићу било најважније да се сруши Милошевић, по било коју цену.
Уосталом, Ђинђић је збратимљен са криминалцима прихватио све услове БНД-а и осталих служби за преврат који је следио после бомбардовања.

Знамо како се завршила "револуција" и где је Србија данас захваљујући досманлијама и осталим мародерима који су распродали све што је вредело у Србији, а саму државу довели до тоталне пропасти.

Ма све сте у праву, не спорим ја ништа сем овог првог и овог скроз доле. Никада Ђинђић није дао тај фамозни интервју за који га оптужују. Никад. Није ни упропастио државу, то је урадио онај што га ви много волите, а ови Ђинђићеви су само довршили његов посао и постали најзадртији браниоци и настављачи његове политике само под мекшим условима које им је омогућила тзв. међународна заједница.

(26-03-2018, 01:53 PM)Јеремија Пише:  Синовац, не знам колико си стар, дали памтиш почетак осамдесетих (укључујући и 1980-ту), када је било права срећа доћи до јестивог уља, шећера, хигијенских потрепштина...
Још 1979 у Србији (не знам за остале републике тадашње СФРЈ) је уведен "Пар - непар", тј. вожња парном и непарном недељом јер није имало енергената. Бензин пумпе су аветињски зврјале празне а само срећници су добијали унапред информације када ће и на коју пумпу стићи "гориво" па су се формирали редови у недоглед.

Изолација Србије са невидљивим санкцијама почела је недуго после 1974.

Опет сте само делимично у праву. Све је тачно што сте рекли само што та изолација из 74' и ова из 90-тих као да поредите дупе и око. Субјективни сте, мислите главом а не дупетом. Намећете неке моралне вертикале а овамо за најбоље периоде српског друштва проглашавате оне када је,лично вама, било најбоље не питајући се како је целокупном становништву.

Кад се сетим свега што се дешавало деведесетих година а погледам ваш однос према томе, делује на моменте као да сте пали са Марса,уз свако поштовање.
Одговори
#18

ЈВуО-КГ Пише:Никада Ђинђић није дао тај фамозни интервју за који га оптужују. Никад.
Током бомбардовања НАТО-а Ђинђић је добио уточиште у Подгорици код свог близанца Мила и тамо је давао интервјуи западним репортерима.
Тада је он казао да је за све био крив Милошевић, ништа није рекао о албанским злочинима и фактички је подржавао бомбардовање.
Одговори
#19

(27-03-2018, 12:02 AM)ЛукаЛоко Пише:  
ЈВуО-КГ Пише:Никада Ђинђић није дао тај фамозни интервју за који га оптужују. Никад.
Током бомбардовања НАТО-а Ђинђић је добио уточиште у Подгорици код свог близанца Мила и тамо је давао интервјуи западним репортерима.
Тада је он казао да је за све био крив Милошевић, ништа није рекао о албанским злочинима и фактички је подржавао бомбардовање.

Ђинђић говорио у време НАТО бомбардовања. У интервјуу израелском листу „Ha'aretz“, од 3. маја 1999., он каже следеће: „Није логично да се спроведе копнена кампања и формално освајање Србије. То би довело до сукоба између НАТО-а, и Русије и Кине, и међународне кризе. Најлогичија ствар за НАТО је да настави ваздушни рат, који је врло ефикасан. Они уништавају инфраструктуру у Србији, и за 10 до 14 дана, овде ће веома тешко бити живети без гаса, струје, мостова, комуникација. Милошевић неће моћи да води рат дуже од 10 дана, или две или три недеље.

https://www.nytimes.com/1999/05/08/opini...-over.html

http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-13398569.html
Одговори
#20

Проблем Русофилије у Србији је тај што већина српских русофила не зна ништа о Русији нити воли Русију, већ је доживљава као неког ко ће решити све наше проблеме док ћемо ми седети и навијати, уопште политичка свест Срба је на нивоу веренице којој је узета невиност па остављена пред свадбу. Србија ће наставити са пропадањем док год Српски мозак буде било где сем у Србији и док год људи размишљају амерички и руски уместо српски. Ми заправо и немамо ни проруске ни проамеричке политичаре, наши политичару у задњих 30 година кукају и моле на све стране па која их страна прихвати онда су за њу. Нити је Милошевић био руски човек нити Ђинђић амерички заједничко им је то што нису били ни српски

ЗА ВАСКРС И СЛАВУ СРПСКИХ ЗЕМАЉА!!!
Одговори
#21

(28-03-2018, 02:26 AM)Србин Пише:  Проблем Русофилије у Србији је тај што већина српских русофила не зна ништа о Русији нити воли Русију, већ је доживљава као неког ко ће решити све наше проблеме док ћемо ми седети и навијати, уопште политичка свест Срба је на нивоу веренице којој је узета невиност па остављена пред свадбу.

Србија ће наставити са пропадањем док год Српски мозак буде било где сем у Србији и док год људи размишљају амерички и руски уместо српски.

Ми заправо и немамо ни проруске ни проамеричке политичаре, наши политичару у задњих 30 година кукају и моле на све стране па која их страна прихвати онда су за њу. Нити је Милошевић био руски човек нити Ђинђић амерички заједничко им је то што нису били ни српски

Ово је чиста новинарска демагогија на нивоу жуте штампе!

Уствари истина јесте да:

ДОКЛЕ ГОД СРБСКИ МОЗАК И СРЦЕ БУДУ ПОИСТОВЕЋИВАЛИ ТРУЛЕЖНИ ЗАПАД ПРЕДВОЂЕН ЧЕМЕРИКОМ И РУСИЈУ ЦАРА ПУТИНА, ПРЕУЗИМАЈУЋИ РУСОФОБСКУ ТИТОИСТИЧКУ СУМАНУТУ ИДЕЈУ ДА СУ НАМИ И РУСИ И ПИРГАВЕ ШВАБЕ ИЛИ НЕКИ АМЕРИЧКИ ЧАЂО, ПОДЈЕДНАКО

СТРАНЦИ,

УЗ КРИЛАТИЦУ ЛИШЕНУ СВАКОГ СМИСЛА "УСЕ-КЉУСЕ", ОВАЈ ОСТАТАК ОД ОСТАТАКА СРБСТВА, И СА ЊОМ ИСПРДАК ТИТОВСКОГ ШУГОСЛОВЕНТВА NOVOSRB, ЋЕ НАСТАВИТИ СА ПРОПАДАЊЕМ ПОД УСЛОВОМ ДА СЕ У ДНО ВЕЋ НИЈЕ УДАРИЛО И ДА ДАЉЕ НЕМА!


Ми рекосмо, по пустињи викасмо, ма Душу спасисмо!

ПС

Не знамо само како говорник замишља Васкрс Србске Крајине са осиромашеним и оматорелим Србством (просек 43 године), са Црквом коју предводи Патријарх који са Јудејима свијеће пали, Министром Војске који је за војску неспособан као дузтабалија и иксногаш, Председником Државе који се пренемаже, пиждри и пљује кад говори, Председником Владе који то није и пучином која се масовно служи писмом својих крвних непријатеља!

ПРОСВЕТАР, раб Божји и раденик на трудном воздвиженију Часног Крста и срушеног Стлпа Рашко-Сербскјаго.
СРБИН ИМА ПУТИНА ЗА БРАТА,
А ПУТИН ЈЕ ТАТА ОД САРМАТА,
ОД ЛОВЋЕНА ДО УРАЛА,
СВЕ СУ СТРАЖЕ ОД КИНЖАЛА,
ГРАДИЋЕМО НОВИ СЕВАСТОПОЉ,
ШТИТИЋЕ НАС БУЛАВА И ТОПОЉ!
Одговори
#22

(28-03-2018, 02:26 AM)Србин Пише:  Проблем Русофилије у Србији је тај што већина српских русофила не зна ништа о Русији нити воли Русију, већ је доживљава као неког ко ће решити све наше проблеме док ћемо ми седети и навијати, уопште политичка свест Срба је на нивоу веренице којој је узета невиност па остављена пред свадбу. Србија ће наставити са пропадањем док год Српски мозак буде било где сем у Србији и док год људи размишљају амерички и руски уместо српски. Ми заправо и немамо ни проруске ни проамеричке политичаре, наши политичару у задњих 30 година кукају и моле на све стране па која их страна прихвати онда су за њу. Нити је Милошевић био руски човек нити Ђинђић амерички заједничко им је то што нису били ни српски

Од мене, једно велико браво !
Одговори
#23

(28-03-2018, 02:26 AM)Србин Пише:  Проблем Русофилије у Србији је тај што већина српских русофила не зна ништа о Русији нити воли Русију, већ је доживљава као неког ко ће решити све наше проблеме док ћемо ми седети и навијати, уопште политичка свест Срба је на нивоу веренице којој је узета невиност па остављена пред свадбу. Србија ће наставити са пропадањем док год Српски мозак буде било где сем у Србији и док год људи размишљају амерички и руски уместо српски. Ми заправо и немамо ни проруске ни проамеричке политичаре, наши политичару у задњих 30 година кукају и моле на све стране па која их страна прихвати онда су за њу. Нити је Милошевић био руски човек нити Ђинђић амерички заједничко им је то што нису били ни српски

АМИН !!!

Данашња Русофилија је најчешће плод Комунизма и Слобизма. "Све што нам се дешава- Запад крив"!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#24

(28-03-2018, 02:26 AM)Србин Пише:  Проблем Русофилије у Србији је тај што већина српских русофила не зна ништа о Русији нити воли Русију, већ је доживљава као неког ко ће решити све наше проблеме док ћемо ми седети и навијати, уопште политичка свест Срба је на нивоу веренице којој је узета невиност па остављена пред свадбу. Србија ће наставити са пропадањем док год Српски мозак буде било где сем у Србији и док год људи размишљају амерички и руски уместо српски. Ми заправо и немамо ни проруске ни проамеричке политичаре, наши политичару у задњих 30 година кукају и моле на све стране па која их страна прихвати онда су за њу. Нити је Милошевић био руски човек нити Ђинђић амерички заједничко им је то што нису били ни српски

Svaka čast.
Ваистину!

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#25

Одговори
#26

Али је рекла: "Под Русијом подразумевам Путинов режим". Тако да ти ликови који овако манипулишу са њеним, или било чијим речима, нису ништа бољи од ње.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#27

(28-03-2018, 05:56 PM)Николај Пише:  Али је рекла: "Под Русијом подразумевам Путинов режим". Тако да ти ликови који овако манипулишу са њеним, или било чијим речима, нису ништа бољи од ње.

Ма страшно шта раде тој жени.

Одговори
#28

Нико не спори одговорност и кривицу западних сила за оно што се дешавало у нашој историји.

Овде се ради о томе да се сталним потенцирањем тога и само тога (обрати пажњу, само тога), на један покварен начин скида одговорност са погрешне, погубне политике наших властодржаца, почевши од Слободана и свих каснијих његових наследника (укључујући ту и ткз. ,,жуте" који су у суштини и сами наставили тамо где је ,,Слоба" стао), а која се води и данас. Јер, најлакше је рећи ,,западњаци су нам за све криви, они су нас напали и распарчали" (при чему, опет понављам, нико не негира и не скида одговорност са западних сила и САД за свега тога, пре свега због злочиначке и неоправдане агресије НАТО пакта на наше земље), а тиме се игнорише, заборавља и гура под тепих катастрофална политика наших власти која се заснива на лажима, манипулацији, гурању народа у несрећу и на, мора се то рећи, злочинима.

Овде имам у виду погубне ставове РУСОФИЛА и АНТИЗАПАДЊАКА који живе на ЗАПАДУ.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним