Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Није у Америку, у Швајцарску, тамо је и преминуо.
Одговори

Четници Косјерићке бригаде.
[Слика: Kosjericka_brigada.jpg]
Одговори

(09-04-2018, 05:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није у Америку, у Швајцарску, тамо је и преминуо.

Прво је емигрирао у Аустралију, па онда се настанио у Швајцарској.
Интересантна личност. Врло одан Дражи, а отац му ратовао у Србији за време Првог св.рата као домобр.официр, четири пута осуђиван у Краљевини, сахрањен у Мирогоју, поред Стјепана Радића...
Владимирова жена сахрањена је у Београду, 1938.
Одговори

Жена Владимира Предавеца?
Одговори

(10-04-2018, 05:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  Жена Владимира Предавеца?
Олга.
Одговори

Ко је на слици?
Извор:Стари форум
[Слика: jednaslikaizarhivaqy2.jpg]
Одговори

Не ради postimage.Да ли зна неко други сајт за постављање слика?
Одговори

На ибеју се може наћи следећа слика: Немачки заробљеници српске четничке гериле марширају кроз југословенски заселак. Датум је 6. октобар 1943. Можда неко зна више о овој слици. Ево линка и фотографије:

https://www.ebay.com/itm/1943-Press-Phot...SweDdaxB-n

[Слика: s-l1600.jpg]

[Слика: s-l1600.jpg]
Одговори

Ужице 41. Где пише да је 43. у питању?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

У опису слике на линку са ибеја. Зато ме је и бунила 1943. година
Одговори

(12-04-2018, 10:49 AM)Перун Пише:  Ужице 41. Где пише да је 43. у питању?
Како знаш да је Ужице?
Одговори

(12-04-2018, 05:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(12-04-2018, 10:49 AM)Перун Пише:  Ужице 41. Где пише да је 43. у питању?
Како знаш да је Ужице?

Знам тачно где је сликано, а уз мало труда могу санзнати ко и кад је сликао. Са оригиналног негатива урађено је више примера фотографија. Две (за које знам) су у приватним колекцијама Ужичана, ту су и архив и музеј а, како ствари стоје, неке су завршиле и у емиграцији.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Уѕице,октобар или почетак новембра 41-ве.Двоумим се ѕа две локације где је слика настала.Готово сам сигуран која је локација у питању.Аутора не бих нагађао падаа ми на памет Лаѕић,његових ратних и поратних слика има о монографији о њему,читао сам је,али ипак нисам сигуран да је он у питању.
Одговори

Да ли је сачувана нека кућа, па да сликате исти кадар?
Ако је заиста Ужице, може бити само после 10. новембра, јер тада су партизани преузели неке заробљенике од четника. Иначе, они нису имали немачке заробљенике.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним