Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Да исправио сам.Smile
Одговори

Мајор Предраг Раковић
[Слика: 2._.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Живан Гајић са породицом.
Извор:Александра Сибински еx Луковић
[Слика: aJp9Cj.jpg]
Одговори

(14-04-2018, 08:00 AM)Перун Пише:  
(14-04-2018, 12:05 AM)Милослав Самарџић Пише:  Реци нешто више о том телефонском разговору. Када, било их је више? Мислиш да је Дража послао заробљене Немце комнуистима?

Ако се не варам након борби почетком новембра, уследило је примирје, односно договор на релацији Тито-Дража. Да ли директним разговором између њих или преко изабране делегације са обе стране, то сада не могу рећи. Пишем из главе јер немам времена да проверавам. Том приликом, између осталог, договорено да се заробљен Немци из Планинице предају партизанима. Немци су надирали са севера па је логор био угрожен. Вероватно је један од разлога предаје Немаца партизанима била и исхрана...

Проверите код Кораћа или Трбојевића, мора да има нешто о томе.
Нема то ни код њих ни на другим местима, има да су партизани заузели логор и одвели Немце.
Одговори

Ако може неко да напише нешто о официру са брадом што држи аутомат берета (седи у средини)?Имам податак да се звао Ђино Коловић и требало би да је био у Расинском корпусу.
Извор:Александар Годић
[Слика: mAhdoc.jpg]
Одговори

(15-04-2018, 07:20 AM)Pravda Пише:  Ако може неко да напише нешто о официру са брадом што држи аутомат берета (седи у средини)?Имам податак да се звао Ђино Коловић и требало би да је био у Расинском корпусу.
Извор:Александар Годић
[Слика: mAhdoc.jpg]

Из Охрида, Македонија.
Акт.оф.57.кл.НШВА
Команд.Прве крушевачке бригаде Расинског корпуса, до поч.1943. када је морао да одступи због повратка болести. Стање му се погоршало и он је склоњен у Крушевац, на илегално лечење.
Унапређен у чин акт.пеш.капетана I кл, 31.дец.1943.
Стрељан од комуниста на КШ Багдали 7.нов.1944.
Одговори

Хвала!
Одговори

Наредник Војин Кочовић - Коча,пратилац капетана Предрага Раковића.
[Слика: kSvxnh.jpg]
Одговори

Четник Љубињске бригаде.
Извор:Стари форум
[Слика: c3L2QQ.jpg]
Одговори

Урађено са Корица Књиге о Рачићу.
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: Korica_knjiga_o_Racicu1.jpg]
Одговори

Најмлађи четник Зетског четничког одреда, који је дошао из Херцеговине бежећи од усташа, пошто су му исти побили родитеље и фамилију, у штаб пуковника Станишића. Зла судбина је хтела да несрећним случајем погине у манастиру Острогу 1942.

Извор: Фејсбук страница "Дедовина"

[Слика: 30711025_570428916664647_919197961837713...e=5B5FF358]
Одговори

Потпоручник Душан Трбојевић (први с десна),са саборцима.
Извор:Миленко Александрић
[Слика: 1197a.jpg]image
Одговори

Мислим да ово није Трбојевић. Ниједан од њих.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Мислим на особу без кошуље скроз десно.Мени личи доста,а могуће и то што кажеш да није Трбојевић.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Лука Калиманац, 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним