Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Знам да ниси ти рекао да је Ћућа био везиста, то је рекао Адмирал. Додуше он није помињао Ћућу.
И што се каже, који је твој коначни одговор? Да ли је ово на сликама Јездимир Ракић, или Сретен Живановић?
Ако је Ракић, као што изгледа, да ли имамо слику Сретена Живановића?
Сад ћу да видим за слику Рајка Марковића.
Одговори

За ову слику пише да је први лево командант Рађевске бригаде Рајко Марковић:
[Слика: slika_2-9_copy_8_NET.jpg]image host
Одговори

И за ову пише исто:

[Слика: slika_58-68_copy_03_NET.jpg]
Одговори

У књизи Јоце Михаиловића, има пуно слика свих овде помињаних четника.
Одговори

(27-04-2018, 09:44 AM)Pravda Пише:  Четник Јаворског одреда.
Извор:Станке
[Слика: dscf0772k.jpg]

Миломир Бојовић, четовођа.
Одговори

Da se i ja malo umesam....
Ni u jednoj knjizi se ne pominje Zivanovic u bilo kom obliku sem u spiskovima na kraju knjige kao Cuca, a u arhivu stoji Zuca.
U Nezaboravu su i Zivanovic i Rakic pod nadimkom Cuca.
Ako je u arhivu Zivanovic Zuca a Jurisic opisuje detalje sa svakimi Rakica naziva Cucom onda ja verujem Jurisicu kao direktnom ucesniku od 41-45. Cak u svojoj knjizi koja je izasla 8 godina pre Nezaborava na kraju ima izjave 5 do 6 saboraca koji potvrdjuju verodostojnost svakog podatka.
U Nezaboravima ima dosta gresaka, pa recimo ispod fotografije Vujice Nikolica stoji da je nepoznati borac iz Macve.
I na kraju, znamo kako su zavrsili i Racic i Rakic i Velo i Milan Markovic i Janez i svi ti najblizi Racicu a da li iko zna kako je zavrsio Zivanovic?
Poznato je da su mnogi koristili lazna imena i prezimena, razmislite da li Je Rakic i Zivanovic u stvri jedan covek jedan Cuca! Jurisic je zadnji bio sa Racicem, Velom, i Rakicem u vodenici selo Ljubovidja. Jurisic opisuje Badnji dan u Peckoj na veceri kod Racica 1944 pred odlazak na kongres u selo Ba. Opisuje tri stalna pratioca Bosanca Cucu, Velu i Vujicu. Da li je onda moguce da covek provede godine s nekim, sedi za istim stolom i da ne zna ko je ko? Da li je moguce da jedng od tri pratioca nema nigde na 1000 fotografija arhiva a Vele i Vujice ima? Pa nemoguce! I sada me zanima po vama braco ko je skroz desno na fotografiji sa Racicem? I ko su ostala dvojica? Ima li slicnosti ili su tri razlicita coveka?


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
           
Одговори

Интересантно да је баш ова слика запала за око,некоме из Шабачке народне милиције!По мени најлепша четничка слика из Шабачког архива али пропагадно оскрнављена.Чак су му нацртали кукасти крст на чело.
[Слика: 0441.jpg]
А овако изгледа слика после рестаурације која је извршена две хиљаде и неке.
Захваљујем Доктору Милошу Лојовићу који је уклонио кукасти крст са овог јунака!
[Слика: 0441a.jpg]
Сад ће Ватхра да каже,прва слика је оригинал скен,друга је рађена!Smile
Одговори

Мој коначан одговор је следећи.Ја ништа не говорим што није проверено и тачно.Ја нисам сигуран да је на сликама Вјин Ракић које су потписане као Живановић.Намерно сам ти рекао да поставиш слику Марковића.Ја мислим да је то један исти човек на сликама као Живановић,или су веома слични па смо неке слике измешали.Обе ове слике Марковића су у Пецкој.Ту је био и Живановић.Не постоји ни једна слика где су на истој ова два слична лика.Што се тиче надимака то је у реду.Многи су имали лажна имена.Такође сам намерно питао за Луна.Сви су га знали тако,а нико право име и презиме.Моје мишљење је следеће.Човек на слици кад Рачић пере руке не личи на оног Живановића или Марковића.То може бити Ракић.

А што се тиче слика,да је био човек а да га нема ни на једној слици.Ако неко може да ми покаже слику Ратка Голића?Извињавам се нешто ме дрнда тастатура па прескочи неко слово.
Одговори

(28-04-2018, 09:39 AM)Zarija Пише:  Da se i ja malo umesam....
Ni u jednoj knjizi se ne pominje Zivanovic u bilo kom obliku sem u spiskovima na kraju knjige kao Cuca, a u arhivu stoji Zuca.
U Nezaboravu su i Zivanovic i Rakic pod nadimkom Cuca.
Ako je u arhivu Zivanovic Zuca a Jurisic opisuje detalje sa svakimi Rakica naziva Cucom onda ja verujem Jurisicu kao direktnom ucesniku od 41-45. Cak u svojoj knjizi koja je izasla 8 godina pre Nezaborava na kraju ima izjave 5 do 6 saboraca koji potvrdjuju verodostojnost svakog podatka.
U Nezaboravima ima dosta gresaka, pa recimo ispod fotografije Vujice Nikolica stoji da je nepoznati borac iz Macve.
I na kraju, znamo kako su zavrsili i Racic i Rakic i Velo i Milan Markovic i Janez i svi ti najblizi Racicu a da li iko zna kako je zavrsio Zivanovic?
Poznato je da su mnogi koristili lazna imena i prezimena, razmislite da li Je Rakic i Zivanovic u stvri jedan covek jedan Cuca! Jurisic je zadnji bio sa Racicem, Velom, i Rakicem u vodenici selo Ljubovidja. Jurisic opisuje Badnji dan u Peckoj na veceri kod Racica 1944 pred odlazak na kongres u selo Ba. Opisuje tri stalna pratioca Bosanca Cucu, Velu i Vujicu. Da li je onda moguce da covek provede godine s nekim, sedi za istim stolom i da ne zna ko je ko? Da li je moguce da jedng od tri pratioca nema nigde na 1000 fotografija arhiva a Vele i Vujice ima? Pa nemoguce! I sada me zanima po vama braco ko je skroz desno na fotografiji sa Racicem? I ko su ostala dvojica? Ima li slicnosti ili su tri razlicita coveka?

у средини је Рачић, лево Воја Туфегџић, а десно вероватно Рајко Марковић, командант Рађевске бригаде.
Одговори

За Живановића се не зна ни одакле је ни како је завршио, за остале знамо. Не помиње се у књигама и сведочанствима сем у потпису фотографија. Ракић се помиње.

Ево Петре
лево Јуришић, средина Јанез, десно Тихомир Павловић -ЛУНЕ


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Имам ја ову слику.Знам и ко је ко.Ја кажем да су људи знали Луна,али нису знали његово име и презиме.Сад знамо кад је негде потписан.Дај Раткову слику.Исто доста битан човек у Рачићевој пратњи.
Одговори

(28-04-2018, 10:20 AM)Pravda Пише:  Интересантно да је баш ова слика запала за око,некоме из Шабачке народне милиције!По мени најлепша четничка слика из Шабачког архива али пропагадно оскрнављена.Чак су му нацртали кукасти крст на чело.


Има малу грешкицу код шакјаче па реко ајде да поправим Smile Таман сам целу слику мало прерадио,додао контраста итд.
[Слика: 0441.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(28-04-2018, 12:15 PM)Zarija Пише:  Ево Петре
лево Јуришић, средина Јанез, десно Тихомир Павловић -ЛУНЕ

Зар није обрнуто, Луне лево, Јуришић десно?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(28-04-2018, 03:00 PM)Николај Пише:  
(28-04-2018, 12:15 PM)Zarija Пише:  Ево Петре
лево Јуришић, средина Јанез, десно Тихомир Павловић -ЛУНЕ

Зар није обрнуто, Луне лево, Јуришић десно?

Да, да, моја грешка, на брзину сам. Луне лево, Јуришић Десно.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним