Оцена Теме:
  • 5 Гласов(а) - 3.2 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

РУСИ И СРБИ БРАЋА ЗАУВЕК

1 000 000%
Додуше, није број 1. Број 1 је Душан Бајатовић.
Одговори

У великој си заблуди. Дачић је пример политичара кога је ЦИА или ДЕА нагазила по питању криминала, па је то преузео Стејт департмент "ради виших политичких интереса". Тада је уцењен и по том принципу је нагажен сада и Овај.
Коштуница је био класично руски човек и желео је да уклопи српске интересе у руску политику. Русија ганје пустила низ воду, 2008. године, када је том односу претпоставила односе са Немцима, јер су цене руских енергената тада отишле у небеса и Русија је почела да се богати и знатно јача. Русија је Србију препустила Американцима, под условом да то контролишу Немци, са чим се сагласио и Обама. Тако је ЦИА узела Овај и Николића и направила нову странку и нове људе са новом политиком. Узели би они Дачића, који је већ имао структуру за такав подухват, јер им је за издају Космета требао човек "из родољубиве странке", као што је то било по рецепту са Милошевићем и Крајином. Међутим, нису могли јер их је притискала ДЕА због тих афера око криминала, па су се одлучили да праве странку за Николића и Овај, као резервну варијанту.
Овај је тада добио задатак да преда Космет, а да све потезе усаглашава са немачком администрацијом и Бриселом. Зато се он толико везао за Меркел, и зато изгледа овако изгубљено када она више није канцелар.
Американци су оставили Дачића и СПС као контролор у целом процесу. Зато је Дачић био председник оне владе када је био неупоредиво мањи партнер у коалицији, и зато је управо Дачић потписао Бриселски споразум. И зато је Дачић у свакој влади Овај, иако је Овај имао и чисту већину да без СПС формира било коју од својих или влада друга Брнабе.
Што се тиче санкција, готово сам сигуран да је та игра смишљена у Стејт департменту како би заштитили Овај и Дачића и  помогли им да остану на власти у Србији.
То је била генеза догађаја, отприлике, у вези Дачића.
Одговори

Велике обавештајне службе у операцијама које спроводе у земљама бившег источног лагера не користе прокомунистичке елементе. Осим тога, не уклапа се у причу смена Зоране Михајловић. Зашто би Американци свог најоданијег човека искључили из владе?
Одговори

Зато што се превише експонирала.
Довели су на место министра са још већим овлашћењима њену пријатељицу и сарадницу, директног експонента Рио Тинта и сличних корпорација.
Што се тиче Источног блока и комуниста, то прво није тачно да не користе комунисте. Има толико примера да не знам одакле да почнем.
А друго: Југославија није била део Источног блока, као што Ти је познато, јер је Стаљин то малигно ткиво одсекао. Брозова Југославија је експонент никад умрле Треће интернационале. 
Србија је већ три деценије последња држава Коминтерне. И једина на свету. Сви кадрови који овде дођу на власт, па чак и у опозицију су ученици те школе. И зато они нису слуге Американаца, него њихови стари партнери. 
ППС Срби су посебан европски и светски случај. 
И зато се на Србе примењују посебна правила у односима Великих сила. Та правила су искључиво против српских националних интереса и зато се Сербство распада.
То је суштина.
Одговори

АМИН! Ништа за додати ништа за одузети.
Одговори

За Дачића је неко уклонио незгодне сведоке из Либије.Сви су мртви,Потежица измаче први пут али уследио је поправни.Тако је сачуван и друг Шуле.
Одговори

(24-12-2022, 02:10 AM)Бенито Пише:  Зато што се превише експонирала.
Довели су на место министра са још већим овлашћењима њену пријатељицу и сарадницу, директног експонента Рио Тинта и сличних корпорација.
Што се тиче Источног блока и комуниста, то прво није тачно да не користе комунисте. Има толико примера да не знам одакле да почнем.
А друго: Југославија није била део Источног блока, као што Ти је познато, јер је Стаљин то малигно ткиво одсекао. Брозова Југославија је експонент никад умрле Треће интернационале. 
Србија је већ три деценије последња држава Коминтерне. И једина на свету. Сви кадрови који овде дођу на власт, па чак и у опозицију су ученици те школе. И зато они нису слуге Американаца, него њихови стари партнери. 
ППС Срби су посебан европски и светски случај. 
И зато се на Србе примењују посебна правила у односима Великих сила. Та правила су искључиво против српских националних интереса и зато се Сербство распада.
То је суштина.

Хм, делује ми баш и да није тако у вези Михајловићке. Но, добро.
Нема везе што Југославија стварно није била земља источног лагера. Битно је како је виђена у очима великих сила са Запада и њених обавештајних структура. А виђена је баш тако. Као што смо ми данас, Србија, у очима тих истих виђени као проруска држава. И зато имамо проблем. Ту се делимично можемо сложити.
Али...
Није циљ да велике службе доведу неког на власт да би тај решио питање Косова. Наши људи погрешно перципирају ствари. Ту се не слажемо. Циљ је да се преко нерешеног статуса најбоље уцењују мали владари. За време Трампа, САД су се мало дистанцирале по том питању, али су зато навалили из ЕУ. Борис Тадић није збачен зато што није решио питање Косова, него му је истекао рок трајања и већ се видео велики проценат народног незадовољства против њега. Десет година – стандард за Балкан. Видећемо како ће бити са Вучићем и напредњацима, јер и они улазе у десету годину.  Можда се стандард у њиховом случају мало и помери. Не зна се. Знаће се тек ако се неко од опозиције окуражи да крене директно на власт. За сада ми изгледа да стрпљиво чекају сигнал. Разуме се, да су све те уцене управљене у циљу економске експлоатације наше државе. 
Слажем се с тобом да неке од политичара држе за коруптивне радње и прете им ако не буду лојални. Али, ти уцењени имају заштиту друге велике силе, која, пак, гледа своје интересе.
Коначно, шта ће неком решени статус кад он после више нема елемената за уцену. Тако да је по мени неисправно гледиште да је Вучић доведен од ЦИЕ да реши питање Косова. Мислим да у стварању СНС, ЦИА нема ни 1% удела.
Одговори

Динча, ту је суштина нашег неслагања. Односно мојег мишљења са општим интелектуалним аксиомом код "виђених" Срба.
Ја уопште не мислим да нас у Вашингтону, па чак ни у Лондону виде као "мале Русе". 
Ми Срби смо уникатни проблем, камен у ципели Великих сила.
Када се гледа кроз ту призму, наша историја изгледа сасвим другачија. Наша судбина је много тежа, али је бар слика кристално јасна.
Одговори

(24-12-2022, 12:37 PM)Александар Динчић Пише:  
(24-12-2022, 02:10 AM)Бенито Пише:  Зато што се превише експонирала.
Довели су на место министра са још већим овлашћењима њену пријатељицу и сарадницу, директног експонента Рио Тинта и сличних корпорација.
Што се тиче Источног блока и комуниста, то прво није тачно да не користе комунисте. Има толико примера да не знам одакле да почнем.
А друго: Југославија није била део Источног блока, као што Ти је познато, јер је Стаљин то малигно ткиво одсекао. Брозова Југославија је експонент никад умрле Треће интернационале. 
Србија је већ три деценије последња држава Коминтерне. И једина на свету. Сви кадрови који овде дођу на власт, па чак и у опозицију су ученици те школе. И зато они нису слуге Американаца, него њихови стари партнери. 
ППС Срби су посебан европски и светски случај. 
И зато се на Србе примењују посебна правила у односима Великих сила. Та правила су искључиво против српских националних интереса и зато се Сербство распада.
То је суштина.

Хм, делује ми баш и да није тако у вези Михајловићке. Но, добро.
Нема везе што Југославија стварно није била земља источног лагера. Битно је како је виђена у очима великих сила са Запада и њених обавештајних структура. А виђена је баш тако. Као што смо ми данас, Србија, у очима тих истих виђени као проруска држава. И зато имамо проблем. Ту се делимично можемо сложити.
Али...
Није циљ да велике службе доведу неког на власт да би тај решио питање Косова. Наши људи погрешно перципирају ствари. Ту се не слажемо. Циљ је да се преко нерешеног статуса најбоље уцењују мали владари. За време Трампа, САД су се мало дистанцирале по том питању, али су зато навалили из ЕУ. Борис Тадић није збачен зато што није решио питање Косова, него му је истекао рок трајања и већ се видео велики проценат народног незадовољства против њега. Десет година – стандард за Балкан. Видећемо како ће бити са Вучићем и напредњацима, јер и они улазе у десету годину.  Можда се стандард у њиховом случају мало и помери. Не зна се. Знаће се тек ако се неко од опозиције окуражи да крене директно на власт. За сада ми изгледа да стрпљиво чекају сигнал. Разуме се, да су све те уцене управљене у циљу економске експлоатације наше државе. 
Слажем се с тобом да неке од политичара држе за коруптивне радње и прете им ако не буду лојални. Али, ти уцењени имају заштиту друге велике силе, која, пак, гледа своје интересе.
Коначно, шта ће неком решени статус кад он после више нема елемената за уцену. Тако да је по мени неисправно гледиште да је Вучић доведен од ЦИЕ да реши питање Косова. Мислим да у стварању СНС, ЦИА нема ни 1% удела.

Да се разумемо, Европска унија никада, никада није подржавала Демократску власт у Србији поготово не Демократскиу странку. Од када је Ђинђић, касније Тадић сели на премијерско и председничко место ЕУ је константно саботирала рад Демократске власти поготово ненормалним притисцима из Хага који су били само снага и политичка енергија Радикалским вођама Шешељу и Николићу.

Одласком Шешеља у Хаг и постављањем овог за председника његовог комитета за одбрану долази до контаката између њега Сорош Фондације, ЦИА-е и француске обавештајне службе...

Негде 2008 или 2009 године док је ОН боравио у Хагуу посети Шешељу у истом хотелу су одсели људи из ЦИА и Сорошеве фондације...Када су мало попричали са њим и видели какав је понудили су му у кешу 5 милиона евра да напусти Шешеља и Радикалну странку. Пошто није гадљив на паре прихвата дил...

Са Томиславом Николићем, Миломиром Марићем (новинаром) се у Паризу у луксузном ресторану састаје са агентима француске обавештајне службе и агентима ЦИА-е. Ту је већ договорено збацивање Тадића са власти који је изгубио упориште у народу и који је већ завршио и комплетирао сарадњу са хашким судом.  У том ресторану су такође договорили да Николић и овај напусте СРС и оснују своју странку.
Шешељевска радикална странка и његова политичка идеја није одговарала Западним Центрима моћи.

Занимљиво је и то да се после Париза, Овај и Николић састају са Тадићем и пок. Микијем Ракићем и саопштавају им да су готови. Има слика на нету.

Додајмо и то да је Овај, декларисани хомосексулац који воли младе момке а за које је ЦИА-е сазнала из радикалских депеша. Вучић је још од ране младости исказивао заинтересованост ка младим момцима. Када се учланио у СРС и када је Шешељ видео који је капацитет а да неби пукла брука међу високим члановима СРС он га жени новинарком радикала покојном Ксенијом.
Све остало је историја...

Е, сад  УСА, ЕУ и западне агентуре неће овог да скину нити раде против њега нити га "руше" зашто, Зато што им он даје све на изволте. Мало цмиздри у медијима али је све на изволте. Сви Ресурси, буквално сви, све институције су под иригенцијом  западних центара моћи, агнетура, невладиних организација. Србија у свом власништву нема ништа.

На пример српско правосуђе је директно под контролом Америке. Све обуке и остало са нашим правосуђем раде америчке агентуре.

Центар За Социјални рад је директно под контролом разних организација за отимање деце. Само ове године су продали Шведској 71 дете. 90% српске деце које оду на запад завршавају у геј породицима.

итд...

Што се опозиције тиче. Запад је не подржава или јако мало. Да ли су им да уђу парламент, такође у парламент су ушли они који су политички коректни према УСА и ЕУ, мало ту се критикује али се на режим Александра Вучића не удара.

Једино ко удара јесу људи из Народне Странке који се баш онако искрено и срчано боре.

Узмимо пример Бошка Обрадовића, на пример Бошко може овог тренутка да слети у било коју Западну земљу и у Америку.
ДВЕРИ су у свим ЕУ делегацијама парламента Србије...
Нигде нису санкционисани нити добијају пацке од Америке и ЕУ...

На пример ако је Бошко ултра националиста анти геј, сваки такав не седи у студиу у режимским медијима сваки дан са људима из геј лобија и дебатује ко колико има права...

Да је Бошко, Милица или било ко седи у Парламенту Србије анти еУ, анти УСА, ставили би га на црну листу и могао би једино да путује до Лучана и назад.

Свако ко угрожава интересе ЕУ И УСА ставља се на црну листу и уводе му се санкције...


Према томе овде су сви исти и сви раде за истог газду. Мало се финесе разликују.

Циљ Запада и Америке није рушење Александра Вучића као што су рушили Тадића јер Вучић апсолутно испуњава и то са додатком њихове захтеве. Целу Србију буше тражећи руде и минерале, реке су ставили у цеви, њихове компаније су свуда.

Америчке агентуре апсолутно без икаквих проблема и ограничења раде и делују у Србији + држе целу Владу Републике Србије која је више од 70% хомосексуална да не кажемо педерска а 30% криминално комунистички бирократски корумпирана.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(24-12-2022, 01:48 PM)Бенито Пише:  Ја уопште не мислим да нас у Вашингтону, па чак ни у Лондону виде као "мале Русе". 
Ми Срби смо уникатни проблем, камен у ципели Великих сила.

Грешиш колега. Писао сам да нису желели балканску Кубу и да су зато навалили.
Сложили смо се да је југословенска служба видела начин свог опстанка на начин да претвори Југославију у социјалистичку творевину и да су Срби само вешто искоришћени за те циљеве (псеудосрпски национализам).
Сложили смо се да су још за време Тита испројектовали људе-политичаре за такав сценарио.
И да од тада ни помака на боље. Једноставно, то је тако.
Одговори

Нас ни Руси не виде као "Мале Русе", нема разлога да то ради и САД.
Одговори

(24-12-2022, 01:58 PM)Mekenzi Пише:  
(24-12-2022, 12:37 PM)Александар Динчић Пише:  
(24-12-2022, 02:10 AM)Бенито Пише:  Зато што се превише експонирала.
Довели су на место министра са још већим овлашћењима њену пријатељицу и сарадницу, директног експонента Рио Тинта и сличних корпорација.
Што се тиче Источног блока и комуниста, то прво није тачно да не користе комунисте. Има толико примера да не знам одакле да почнем.
А друго: Југославија није била део Источног блока, као што Ти је познато, јер је Стаљин то малигно ткиво одсекао. Брозова Југославија је експонент никад умрле Треће интернационале. 
Србија је већ три деценије последња држава Коминтерне. И једина на свету. Сви кадрови који овде дођу на власт, па чак и у опозицију су ученици те школе. И зато они нису слуге Американаца, него њихови стари партнери. 
ППС Срби су посебан европски и светски случај. 
И зато се на Србе примењују посебна правила у односима Великих сила. Та правила су искључиво против српских националних интереса и зато се Сербство распада.
То је суштина.

Хм, делује ми баш и да није тако у вези Михајловићке. Но, добро.
Нема везе што Југославија стварно није била земља источног лагера. Битно је како је виђена у очима великих сила са Запада и њених обавештајних структура. А виђена је баш тако. Као што смо ми данас, Србија, у очима тих истих виђени као проруска држава. И зато имамо проблем. Ту се делимично можемо сложити.
Али...
Није циљ да велике службе доведу неког на власт да би тај решио питање Косова. Наши људи погрешно перципирају ствари. Ту се не слажемо. Циљ је да се преко нерешеног статуса најбоље уцењују мали владари. За време Трампа, САД су се мало дистанцирале по том питању, али су зато навалили из ЕУ. Борис Тадић није збачен зато што није решио питање Косова, него му је истекао рок трајања и већ се видео велики проценат народног незадовољства против њега. Десет година – стандард за Балкан. Видећемо како ће бити са Вучићем и напредњацима, јер и они улазе у десету годину.  Можда се стандард у њиховом случају мало и помери. Не зна се. Знаће се тек ако се неко од опозиције окуражи да крене директно на власт. За сада ми изгледа да стрпљиво чекају сигнал. Разуме се, да су све те уцене управљене у циљу економске експлоатације наше државе. 
Слажем се с тобом да неке од политичара држе за коруптивне радње и прете им ако не буду лојални. Али, ти уцењени имају заштиту друге велике силе, која, пак, гледа своје интересе.
Коначно, шта ће неком решени статус кад он после више нема елемената за уцену. Тако да је по мени неисправно гледиште да је Вучић доведен од ЦИЕ да реши питање Косова. Мислим да у стварању СНС, ЦИА нема ни 1% удела.

Да се разумемо, Европска унија никада, никада није подржавала Демократску власт у Србији поготово не Демократскиу странку. Од када је Ђинђић, касније Тадић сели на премијерско и председничко место ЕУ је константно саботирала рад Демократске власти поготово ненормалним притисцима из Хага који су били само снага и политичка енергија Радикалским вођама Шешељу и Николићу.

Одласком Шешеља у Хаг и постављањем овог за председника његовог комитета за одбрану долази до контаката између њега Сорош Фондације, ЦИА-е и француске обавештајне службе...

Негде 2008 или 2009 године док је ОН боравио у Хагуу посети Шешељу у истом хотелу су одсели људи из ЦИА и Сорошеве фондације...Када су мало попричали са њим и видели какав је понудили су му у кешу 5 милиона евра да напусти Шешеља и Радикалну странку. Пошто није гадљив на паре прихвата дил...

Са Томиславом Николићем, Миломиром Марићем (новинаром) се у Паризу у луксузном ресторану састаје са агентима француске обавештајне службе и агентима ЦИА-е. Ту је већ договорено збацивање Тадића са власти који је изгубио упориште у народу и који је већ завршио и комплетирао сарадњу са хашким судом.  У том ресторану су такође договорили да Николић и овај напусте СРС и оснују своју странку.
Шешељевска радикална странка и његова политичка идеја није одговарала Западним Центрима моћи.

Занимљиво је и то да се после Париза, Овај и Николић састају са Тадићем и пок. Микијем Ракићем и саопштавају им да су готови. Има слика на нету.

Додајмо и то да је Овај, декларисани хомосексулац који воли младе момке а за које је ЦИА-е сазнала из радикалских депеша. Вучић је још од ране младости исказивао заинтересованост ка младим момцима. Када се учланио у СРС и када је Шешељ видео који је капацитет а да неби пукла брука међу високим члановима СРС он га жени новинарком радикала покојном Ксенијом.
Све остало је историја...

Е, сад  УСА, ЕУ и западне агентуре неће овог да скину нити раде против њега нити га "руше" зашто, Зато што им он даје све на изволте. Мало цмиздри у медијима али је све на изволте. Сви Ресурси, буквално сви, све институције су под иригенцијом  западних центара моћи, агнетура, невладиних организација. Србија у свом власништву нема ништа.

На пример српско правосуђе је директно под контролом Америке. Све обуке и остало са нашим правосуђем раде америчке агентуре.

Центар За Социјални рад је директно под контролом разних организација за отимање деце. Само ове године су продали Шведској 71 дете. 90% српске деце које оду на запад завршавају у геј породицима.

итд...

Што се опозиције тиче. Запад је не подржава или јако мало. Да ли су им да уђу парламент, такође у парламент су ушли они који су политички коректни према УСА и ЕУ, мало ту се критикује али се на режим Александра Вучића не удара.

Једино ко удара јесу људи из Народне Странке који се баш онако искрено и срчано боре.

Узмимо пример Бошка Обрадовића, на пример Бошко може овог тренутка да слети у било коју Западну земљу и у Америку.
ДВЕРИ су у свим ЕУ делегацијама парламента Србије...
Нигде нису санкционисани нити добијају пацке од Америке и ЕУ...

На пример ако је Бошко ултра националиста анти геј, сваки такав не седи у студиу у режимским медијима сваки дан са људима из геј лобија и дебатује ко колико има права...

Да је Бошко, Милица или било ко седи у Парламенту Србије анти еУ, анти УСА, ставили би га на црну листу и могао би једино да путује до Лучана и назад.

Свако ко угрожава интересе ЕУ И УСА ставља се на црну листу и уводе му се санкције...


Према томе овде су сви исти и сви раде за истог газду. Мало се финесе разликују.

Циљ Запада и Америке није рушење Александра Вучића као што су рушили Тадића јер Вучић апсолутно испуњава и то са додатком њихове захтеве. Целу Србију буше тражећи руде и минерале, реке су ставили у цеви, њихове компаније су свуда.

Америчке агентуре апсолутно без икаквих проблема и ограничења раде и делују у Србији + држе целу Владу Републике Србије која је више од 70% хомосексуална да не кажемо педерска а 30% криминално комунистички бирократски корумпирана.

У принципу ти није лоша опсервација, али имам три-четири замерке.
 
Најпре мислим да стварању СНС није допринела ЦИА и француска обавештајна служба, већ француска и немачка. Без ЦИЕ.

Затим мислим да нема ништа лоше у томе што су ДВЕРИ отворене и према западу. Тачније, да нису ускоруско опредељењени, што пак многе патриоте разочарава.
На пример, мени се свиђа њихова данашња умерена терминологија када је реч о западу. Што више нема оних излива, превазиђених и давно потрошених појава (бојкоти, блокаде, пиштаљке, кошкања, камење и сл.) Свиђа ми се и што су њихови посланици, пред народом, који их данас више гледа на телевизијама са националном фреквенцијом, врло умерени у односу на ДВЕРИ од пре пар година. Такође, да је и политика према ЛГБТ знатно редукованија од претходне (дакле, умерено неслагање са том лошом политиком). Наравно, неком изгледа да је све то заправо прећутни споразум (дил) са влашћу. Међутим, мислим да је у питању само добро прорачунавање шта наш народ воли (дефинитивно не воли насиље). И да им то за сада добро иде. Имају и добра скупштинска освежења. Но, видећемо како ће се ствари одвијати. Наравно, ДВЕРИ имају проруске посланике, али за сада држе добар баланс на релацији исток-запад. И тако и требају да наставе.

За Јеремићеву странку делим твоје мишљење и мислим да она од свих других странака лагано расте. Добре је људе Вук окупио. Можда мало и Зелени расту.

О Заветницима не желим да коментаришем. То је видљиво из авиона.

Коначно, не делим мишљење да се западне агентуре питају за све. Питају се и Руси и то у приличној мери. Све док је Бајатовић непомерљив са свог места (јачи од Михајловићке!)- то је јасан знак да је тако. И мислим да су управо они неком уценом избацили Зорану Михајловић. Такође, на челу службе имамо човека који ће, један кроз један, кад дође крај овој власти- пут у Москву.
Одговори

Слажемо се.

Да додамо и ово, Амери и било ко немају никакав проблем са ЊИМ јер он је за џак пара спреман да да све без размишљања и родитеље би продао..

Кинезимa, Aрапима,Американцима, ЕУ...Њиховоје само да њега и бату подмите исве добијају и могу да раде шта хоће без икаквих санкција на теиторији Србије.

Може доћи из Аустралије Рио Тинто без проблема куповати имања од српских сељака.


Зато га не дирају и не руше...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

И?
Не знам шта смо ново сазнали, а да већ нисам написао.
Ово што је горе написао Мекензи је тачно. Али...
То није ништа ново! Управо је описан начин на који се одувек радило. То је принцип британског убаченог агента, кога никада не плаћају, али му омогуће да се обогате од пљачке сопственог народа.
Тај принцип у спољној политици су преузели Американци, још давно. Броз је био класичан пример за то. Доцније је уследио низ јужноамеричких и афричких диктатора који су били на истој удици.
Такав је случај и са Овај.
С том разликом, да је у случају Овај, да поновим, то био договор три стране: САД, Немачке и Русије. Пошто је главни инжињер овог пројекта, Ангела Меркел, отпала из ове комбинације, настао је вакуум.
Овај је остао да служи ЦИА, што се најбоље може видети у случају Космета, којим је остао да влада немачки човек. Овај је, испред ЦИА, преузео обавезу да обали Куртија. За такву услугу ЦИА му је обећала неку тупаву ЗСО или "аутономију севера" или сличну глупост, што би њему било идеално да се представи као некакав победник.
Дакле, ради се о класичном примеру диктатора на даљинско управљање, зарад испуњавања стратешких геополитичких циљева једне велике силе.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 8 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним