Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(18-02-2020, 09:34 PM)Милош Шарац Пише:  
(18-02-2020, 07:57 PM)ХраброСрце Пише:  Капетан Радомир Петровић Кент. Извор:Фејсбук страница ЈВуО

[Слика: FB-IMG-1581979176711.jpg]

Ovo sliku sam dobio od Aleksandra Dincica jos pre deset godina i prvi je objavio na Legendarnoj fejsbuk stranici koje vise nema,Ja sam iz cetnicke familije!Eto sada ispada da se navodi neki sasvim deseti izvor za ovu sliku!Smile

Сјећам се странице. Била је одлична, штета што су је угасили. Нажалост, доста слика се објављује без навођења извора, тако да је вјероватно претходник скинуо са неке странице. Ја сам навео страницу одакле сам ја преузео слику и окачио је на наш форум на ову тему. Smile
Одговори

А у ствари Кент ми је дао ту и друге слике пре једно 25 година, и онда...
Одговори

(18-02-2020, 10:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  А у ствари Кент ми је дао ту и друге слике пре једно 25 година, и онда...

Креће дистрибуција. Кез Можемо комотно за 90% слика рећи да сте Ви извор.
Одговори

(18-02-2020, 11:08 PM)ХраброСрце Пише:  Можемо комотно за 90% слика рећи да сте Ви извор.

У књизи о Кенту је имало добрих слика,нарочито она насловна на књизи.Не знам је ли и ова у садржају пошто ми та књига није враћена никад а дата је једном типу на читање пре 20 година.
Одговори

(18-02-2020, 10:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  А у ствари Кент ми је дао ту и друге слике пре једно 25 година, и онда...

Hteo sam da kazem da sam ja prvi objavio tu sliku na netu.Cini mi se da sam je prvi put objavio bas ovde na ovoj temi!Meni je Dinca rekao da te slike nema niko sem njega,zato vas nisam spomenuo,inace uvek potpisujem naj verodostojniji izvor za svaku sliku.

(18-02-2020, 11:08 PM)ХраброСрце Пише:  
(18-02-2020, 10:19 PM)Милослав Самарџић Пише:  А у ствари Кент ми је дао ту и друге слике пре једно 25 година, и онда...

Креће дистрибуција. Кез Можемо комотно за 90% слика рећи да сте Ви извор.
To u opste nije tacno!Ja ovde na ovoj temi objavljujem slike od prvog dana ,pogledaj na stranici 1. tada sam bio cetnicki kurir.Vecinu slika koje sam objavio ovde za ovih skoro 7. godina sam nabavljao preko fejsbuka!To su slike koje su Slavni pretci ostavili svome potomstvu u nasledje.Pregledaj malo stranice,ove teme pa ces videti da Samardzicevih slika nema vise od 30 % na ovoj temi!
Одговори

У праву си брате за слике са фејсбука. И свака част, захваљујући теби видимо доста слика и неких се подсјетимо. Наравно, породичне слике могу се наћи објављене и на групама фејсбук страница. Међутим, неке универзалне слике које се прештампавају на групама (а знаш то и сам - јер кад их објавиш, људи их колективно прештампавају), слике команданата, корпуса, бригада, војних мисија и сл. - већина је доспела у јавност захваљујући Милославу. Извини ако сам рекао нешто погрешно јер се свакако није односило на тебе.
Одговори

Ravnogorac Kovacevic sa Ovcara koji je i danas sa nama.
Izvor>Bozidar Kovacevic
[Слика: 73524676-1773742606090256-1714982756280172544-o.jpg]
Одговори

Slikom za dusu!Sutra su Zadusnice,pa eto ...
Narednik Dragutin Jankovic ,zastavnik Dragacevske brigade,rodjeni brat komandanta brigade Milutina!Ubijen 1951. godine kod svoje kuce u Dljinu.
Izvor>Miloslav Samardzic
[Слика: MJ-003.jpg]
Одговори

Uspomena Cetnika 3. Cete 2. bataljona, jedinica Batrica Bozovica a brigade Pavla Djurisica.Kolasin leto 1943.
Izvor>Dado Scekic
[Слика: 1040427-1476874579252132-7212409254471497754-o-1.jpg]
Одговори

[Слика: adadawda.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Pukovnik Miodrag Palosevic.
[Слика: s-l1600-1.jpg]
Одговори

(23-02-2020, 07:48 PM)Милош Шарац Пише:  Pukovnik Miodrag Palosevic.
[Слика: s-l1600-1.jpg]

Добра фотка,зна ли се ко је власник исте? Било би лепо кад би скенирао Smile

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Slika je u prodaji na ebay. Mislim da je radjena u fotosopu!Јок
Одговори

sta se zna o zivotu dragutina jankovica od '45 do '51?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 51 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним