Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Лијево од Баћовића би требало да је кап. Алекса Драшковић. Други десно од њега је Милорад Видачић. Испред Гаврилове мајке је мајор Милан Цвјетичанин.
Одговори

[Слика: Screenshot-5.png]
][Слика: 241738452-10222670392842689-573070670742632481-n.jpg]
Одговори

И сад неко предложи овог Господина да му се додели нека најмања улица у некој варошици, а чланови комисије шлосер, ђубретар, трговац и двојица из Субнора одлуче да "још није моменат". Ваистину!
Одговори

(14-09-2021, 11:35 AM)Милош Шарац Пише:  [Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 1943-1280x795.jpg]

Ово само могу да буду италијански ратни заробљеници, заробљени у подухвату "Аксе",који су због крцатих логора у западним крајевима одређени за боравак у неком од србијанских логора. На железничкој станици у Витановцу код Краљева, у октобру 1943. г. догодила се једна акција у којој је дошло до бекства једног броја италијанских ратних заробљеника и тако су доспели на реон Жичке бригаде ЈВУО. Било их је такође и у Гарди. Вероватно је фотографија тада и настала (крај октобра-новембар 1943).
Одговори

(15-09-2021, 08:53 AM)Mitic Пише:  Мајка Гаврила Принципа и Војвода Петар Баћовић, Четнички командант источне Босне и Херцеговине током Другог светског рата.

Слика из наше архиве.

Извор: Organisation of Serbian Chetniks "Ravna Gora" Australia

https://www.facebook.com/OSCRGAU/photos/...526497598/

[Слика: 241395536_320870533164264_74664712138794...e=614611A4]

Лево од Баћовића мајор Алекса Драшковић и Виђен Ковачевић, десно пуковник Милош Радојловић, капетан Милорад Видачић и Јован Лазаревић, испод Баћовића понаредник Мића Тодоровић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Четник Расинског корпуса из села Богдање код Трстеника,лета 1944. године
Извор:Александар Динчић
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 242269215-326731109244873-891547704083249971-n.jpg]
Одговори

(14-09-2021, 11:35 AM)Милош Шарац Пише:  [Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 1943-1280x795.jpg]

У средини капетан Миодраг Павловић Шиљо из Гокчaнице подно Жељина. Лево са шубаром је вероватно потпоручник Богдан Пановић. Десно иза је Ратомир Жарковић из Жиче, касније је изгубио ногу на Сремском Фронту. Ти Италијани јесу били заробљени, али су помагали нашим локалним четницима, тј. пришли су ЈВ. Неки који су били лево оријентисани и који су помагали комунисте - били су тихо ликвидирани.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(16-09-2021, 09:56 PM)Милош Шарац Пише:  Четник Расинског корпуса из села Богдање код Трстеника,лета 1944. године
Извор:Александар Динчић
[Слика: Screenshot-1.png]

Један из одељења наредника Илије Марића који је учествовао у муњевитом нападу на љотићевско возило у Богдањи. Тада је, поред осталих, погинуо и окружни начелник Душан Марковић. Заборавио сам му тренутно име.
Одговори

Мајор Војислав Пантелић, у време кад је био легализован као командант СДС у Краљеву, непосредно пред хапшење од стране Немаца. На полагању заклетве регрута Жичке бригаде на Гледићу 1942. године.

[Слика: Potpukovnik-Vojislav-Panteli.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Увек ме је чудило како је успео да превесла Немце, када је био истакнут командант у операцијама око Јадра 1941. године.
Одговори

Мени је много већа мистерија како је могао као високи недићевски официр да присуствује заклетви Михаиловићевих људи на отвореном, дакле једном јавном догађају, па се још и фотографисао (има још неколико његових слика са тог скупа), и да верује да за то Немци неће да сазнају.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(18-09-2021, 04:00 PM)Николај Пише:  Мени је много већа мистерија како је могао као високи недићевски официр да присуствује заклетви Михаиловићевих људи на отвореном, дакле једном јавном догађају, па се још и фотографисао (има још неколико његових слика са тог скупа), и да верује да за то Немци неће да сазнају.

Наивност и претерану самоувереност многи су скупо платили.
Одговори

Није то наивност. Већ је било договорено да пређе у илегалу... Много је то мутна прича.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 37 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним