24-09-2020, 12:08 AM
(23-09-2020, 01:24 PM)Мића Адмирал Пише: " неименовани радио-телеграфиста " Лебан, чији се дневник помиње у књизи, требало би да је Душан Лебан.Није сигурно да је дневник који је Филиповић пронашла у Војном архиву био писан руком официра Душана Лебана, али тумачењем садржаја тог дневника и њиховим укрштањем са другим изворима, са великом вероватноћом се може потврдити да је то управо Душан Лебан.
Он се, са неком од савезн.мисија, спустио на терен ГШ 110. Негде се помиње као радио-телеграфиста Поречке бригаде ( Македонија ).
Адмирале, хвала на овој допуни.
Филиповић даје претпоставку да је Лебан погинуо приликом бомбардовања Пријепоља, или непосредно после тога, због тога што се тада дневник нагло завршио. Имаш ли Ти неких других сазнања о крају живота наредника Лебана?

