31-12-2021, 11:52 AM
(30-12-2021, 11:45 PM)Перун Пише:(30-12-2021, 11:36 AM)Милослав Самарџић Пише: Ђерићу, какве су то политичке апологије.
Ајде сад кад напишеш нешто о Првом светском рату, дај то са гледишта друге зараћене стране, Аустругара, Немаца и Бугара. Па да и ти једном постанеш објективан.
Не могу се сложити са тврдњом да у књизи није изнето гледиште друге зараћене стране. Цело поглавље које говори о монтираном суђењу ђен. Дражи заправо представља њихов поглед на целу мисију. Или су о њој ћутали, или су лажно сведочили, треће опције нема. Но, ипак, од "тако богатог материјала", као и "веродостојних података" књига се није могла написати, већ се на њој морало мало озбиљније порадити.
Наравно да је изнето, али требало је да усвојиш закључке друге стране, то јест непријатељске, комунистичке, данас у прилагођеној форми, да би те они прихватили.
И да користиш њихову терминологију. На пример, не комунисти, него Народноослободилачка војска.


