28-09-2014, 10:43 PM
(28-09-2014, 09:45 PM)ватхра Пише:(28-09-2014, 09:32 PM)Chicot Пише: Истина је, хватали су Немци доста депеша, четничких и комунистичких. Комунистичке највише у 1944 - оне које су користиле британске станице и кључеве.Да ли сам добро разумео последњу реченицу - комунистичке станице које су користиле британске кључева? Хајде појасни у сваком случају.
(28-09-2014, 09:32 PM)Chicot Пише:Наравно има и изузетака. Треба и знати да су поруке дешифроване на више места.(28-09-2014, 09:17 PM)ватхра Пише: Сумњам да постоје оригиналне депеше, такве ствари се због поверљивости не чувају у формату у ком су добијене.Хм..Занимљиво
Комунистичке јединице су користиле британске станице и шифру. Немци су их бушили као сито, Тито мало мало па кука како им је "опет проваљена шифра". Најбезбедније су биле оне које су ишле преко Копинича и другим каналима - са Москвом.
Да, очекивао сам да ће да искрсне неки "изузетак".. Свакако, Дражине депеше су врло поверљиве па немачке оригинале на којима се види да су хватане треба уништити, али зато немачка комуникација на армијском нивоу или групе армија нису толико, те се оне чувају (у Хинслијевом ковчежићу)
