01-12-2013, 11:20 PM
(01-12-2013, 10:12 PM)Бенито Пише: Очигледно је и након четврте епизоде да се више не треба трудити око датума. И не знам више чему труд многих који су ове догађаје истраживали да утврде тачне датуме. То је оно, Милославе, што сам ти говорио о значају једне књиге која би се звала отприлике Дража у 2. светском рату- из дана у дан. Па, и поред тога аутор серије могао је то да сазна да је хтео, читајући постојеће, и све одреда, објављене изворе.Да, пропустих да поменем то за злато... које су у ствари потрошили комунисти после рата.
Ширу рецензију написаћу када се заврше све епизоде. Пробаћу да у њој набројим све материјалне грешке које је учинио Бајић.
Морам да напоменем да је, што се тиче ове епизоде, опет морала да се провуче прича о силним сандуцима злата.
Такође, занимљиво је да ни Бајићу, као ни осталим комунистима, један од јунака није најписменији Србин тога доба, поред Слободана Јовановића и владике Николаја, историчар Владимир Ћоровић. Али, то је већ за аутора виша математика.
Напиши.
