28-08-2017, 03:06 PM
(28-08-2017, 01:15 PM)Chicot Пише: A posto je veliki broj sabotaza radjen tako da se ne otkrije uzrok (eksplozije van teritorije srbije, razne varijante pritajenih diverzija), ne cudi sto se u dokumentima to ne pominje, i sto Mekdauel prvo na to referise.Имај у виду да се у немачким документима под Србијом подразумева Недићева Србија, што је негде око 20-25% Србије, тј. српских бановина. Дража је избегавао диверзије у Недићевој Србији, јер је ту важила одмазда стотину за једног, а на осталих 75-85% Србије није важила.
Naravno, za njih je teze oceniti kolika je realna steta ali i to samo uslovno , jer je i regularnim sabotazama nemoguce egzaktno oceniti njihovu vrednost. Sve je to suvjektivna stvar na kraju krajeva, stvar procene. I jedne i druge strane.
Саботаже је наређивао свугде.
Према томе, на основу недићевских података о саобраћају не може се стећи права слика. Зато комунисти инсистирају на тим документима.
Експлозија би требало да спада у диверзије, а не у саботаже.
