08-08-2018, 06:43 PM
(08-08-2018, 05:11 PM)Перун Пише: Што је најгоре, млад је.
Већина младих историчара, уместо да буду предводници неке нове струје у нашој историографији, продају се за запослење у некој од државних институција. Када постигну жељени циљ њихове даље амбиције падају у воду.
Ето, упоредите нпр. шта Самарџић уради за годину дана а шта неко запослен у архиву или музеју и све ће вам бити јасно.
Брате Ерцове све се слажем с тобом изузев болдованог. Не продају се наши него наши тамо не могу ни да приђу, ови убацују своје.Постоји и она средња зона тј. људи који нису политички повезани већ су им претходно родитељи радили у научним институцијама. Што би се у неком тренутку,у прошлости, могло поново повезати са комунизмом и ондашњим активним чланством без обзира на то што потомак у реалном времену није политички активан нити нешто посебно смета режиму.Свакако постоји и научна мањина која је ту без икакве протекције.
(08-08-2018, 05:52 PM)Mitic Пише: Срђан Милошевић: "Видим себе на линији развоја марксистичке историографије, али нисам марксиста".
