Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 3.67 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лазар Крстић: Јаничар као месија
#1

Јаничар као месија

Пише: Небојша Малић

Управо захваљујући чињеници да је Србија под квислиншко-медијском окупацијом, није нимало тешко дешифровати шта се крије иза свакодневног управљања утисцима. Пропаганда је до те мере безочна да њено одгонетање не захтева велики ментални напор. Просто речено, кога овакви медији на сав глас хвале, не може да ваља.

Најновији пример су панегирици упућени „генију“ и „светском стручњаку“ Лазару Крстићу (29), који је ових дана „стигао у Србију“ на позив Државног Дна да преузме ресор финансија.

Шта је план овог „генијалног стручњака“, онако свежег са „консултација“ у транс-националној фирми Мекинси? Према Куриру: „Као највеће проблеме Србије, Крстић у свом плану наводи незапосленост, пореску недисциплину, компликоване процедуре и корупцију.“ Три од четири проблема тичу се народа, а један државе. Шта мислите шта је Крстићу приоритет? Дабоме: „Као једну од првих и најважнијих [мера] млади стручњак предлаже завођење нулте пореске толеранције, што значи да ће сви морати да плаћају све порезе.“

Нема везе што горенаведени незапослени немају од чега да плате. Или што и оно што се прикупи (а убитачни ПДВ се прикупља итекако ефикасно) поједе горенаведена корупција. Срби некако живе упркос чињеници да би то, на основу званичних економских статистика, требало бити немогуће. Зато се доведе „стручњак“ који ће из камена да исцеди крв. Или, како вели ага у песми: „Харач рајо, харач треба.“

Да би слика наводног плана избављења била потпуна, додаје се да Крстић предлаже „формирање посебних канцеларија за брз и ефикасан рад на изради документације потребне страним инвеститорима“. Значи, још више бирократа на државним јаслама, који би се издржавали од тог силног утераног пореза, а „брзе и ефикасне процедуре“ само ако сте из Фиата, Емирата или неког другог осведоченог „пријатеља“ Државног Дна. Док ће „сиротињи раји“, ако су срећни, остати досадашњи шалтероризам.

Критике које ће родољубиви медији да упуте Крстићу највероватније неће бити засноване на економској неодрживости његових предлога, него ће се бавити њиме лично: млад је, неискусан, амерички студент. Али ниједна од те три ствари сама по себи није проблем. Ако ико успе да данашње распамећено српство извуче из каљуге, биће то млађи људи који нису задојени самомржњом. Политичари и економисти одговорни за суноврат Србије су показали да дугогодишње искуство у погрешним стварима може да буде итекако штетно. А у Америци се заиста може научити много тога корисног. Проблем је што је, барем на први поглед, новопечени министар омануо у сва три аспекта.

Према биографским подацима из штампе, Крстић је посетио Америку 2001, у оквиру програма SYLP (Serbia Youth Leadership Program, Програм младих лидера Србије) који воде осведочено србољубиви Стејт департмент и амбасада у Београду. Две године касније, уписује се на Јејл (Yale), универзитет који похађа америчка политичка елита - не толико да би тамо нешто научила (Буш Млађи је тамо дипломирао) него да би склопила познанства са будућим партнерима у олигархији која управља САД.

На Јејлу, Крстић оснива „Асоцијацију европских студената“ - не српских, чак ни југословенских - и ради (као студент, за минималац) у „Одељењу за развој“. Ова мистична америчка синтагма у ствари означава универзитетску бирократију задужену за скупљање донација од државе и некадашњих студената (alumni). Можда отуд потиче његова опсесија порезима. У сваком случају, више је него очигледно да је Крстићу намењена улога империјалног јаничара. А нема никаквих назнака да се он томе успротивио.

Лазар Крстић је већ десет година у Америци. И за ту целу деценију није оставио скоро никакав електронски траг, осим једног научног рада на којем је сарађивао. Једном је споменут у режимским медијима 2005, и то када је кудио Србију што му не плаћа школовање. И то је то. Од „стручног“ ангажмана, једино се прича - и то је немогуће наћи ишта више од гласине са Б92 - да је 2009. учествовао у „експертском тиму“ Мекинсија (McKinsey), масно плаћеног да направи план „реструктурисања“ НИС.

Дакле, за све ове године, ни трага од родољубља, али ни неког научног, културног или пословног аранжмана. И као студент и као дипломирани „консултант“, Крстић је „испод радара“ - док није одабран за министра. Узалуд му сва памет, када није научио ништа корисно. Чак штавише, ако је судити по раније наведеним пореским предлозима, његово знање и искуство су демонстративно штетни.

Да је Лазар обраћао мало више пажње током свог америчког образовања, научио би да држава постоји као нужно зло, структура створена да би штитила Богом-дана права својих становника на живот, слободу и имовину. То лепо пише у америчким оснивачким документима, који су свима доступни. Научио би и да је Америка створена у пореској побуни против Лондона, и да бар на папиру, држава убира порез како би могла да извршава своју основну дужност: заштиту живота и имовине грађана.

Ту дужност је Србија, после 5. октобра 2000. године, не само потпуно напустила већ се њени „лидери“ - од Врховног Жутника до Државног Дна - тиме хвале као својим највећим достигнућем. Србија, дакле, већ одавно није држава, него компрадорска клептократија, која страним непријатељима даје све што од ње траже, а сопственом становништву директно укида право на слободу, имовину и живот.

Од чега тај народ да плаћа намете о којима Крстић сања? И за шта - да плаћа огромну паразитску бирократију која само смишља начине да га додатно опљачка, понизи, преуми и коначно затре? Финансирање такве власти је злочин, а не родољубива дужност.

Али ако већ хоће да попуни буџет те и такве вампироидне „државе“, Крстићу би боље било да укине једнострану примену ССП са Бриселом, за коју чак и режимски медији признају да је после скоро пет година уништила српску привреду. Али пошто је ЕУропство свети грал Државног Дна, нема теоретске шансе да се то деси. Спречавање странаца да опљачкају Србију? Ију, па да му неко из Мекинсија - или Стејт департмента - замери! Шта би тек рекла братија из „Лобањe и костију“?

Срби који у Крстићу виде спаситеља - ако их уопште има, тј. ако све ово није тек пример медијског управљања утисцима - заборавили су изгледа претходног „стручњака“ који је тако дошао да „уведе ред“ у порески систем. Божидар „Божа Дерикожа“ Ђелић увео је драконски ПДВ, са теткиног кауча „зарадио“ виле и лимузине, и - отишао. Сада своје „поштено“ стечене милионе троши опет као „консултант“ негде на Западу, Србија је опљачкана, окупирана и понижена, а медијско-квислиншки комплекс народу сервира новог харачлију, који се сад зове Лазар. А боље би му пристајало име Смаил-ага.

http://sivisoko.blogspot.com/2013/08/sma...rstic.html
Одговори
#2

Динкић је сместио српску економију у гроб, овај млађани "месија" долази да "очита опело"!!!
Одговори
#3

(Лажни) финансијски месија Лазар Крстић

Време је да се раскринка медијска фама о финансијском месији Лазару Крстићу, који као дар са неба, долази да спасе посрнулу српску економију.
http://dverisrpske.com/sr-CS/dveri-na-de...krstic.php
Одговори
#4

Политика

Са Јејла у осињак

Министарство финансија Републике Србије од сада ће водити дипломац са Јејла, 29-тогодишњи Лазар Крстић. Какве су шансе, и њему и нама?

ПИШЕ: Милослав САМАРЏИЋ



Један мој колега са економског факултета ушао је у политику и сада се бави ''гашењем пожара'' по јавним предузећима у родном граду и околним местима, где је његова коалиција на власти. Јер, после сваких избора, на хиљаде предузећа под државном управом дели се попут ратног плена. Она се по правилу не дају на управу менаџерима, већ заслужним партијцима. Онда се, у том првом таласу, у њих запошљавају партијци нижег ранга. То је већ урадила и претходна гарнитура на власти, али њихови ''кадрови'' се не дирају, да не би и они отпустили нове, ако се врате на власт.
Тако фирме редом пропадају и ту ступа на сцену тај мој колега. Шаљу га од једне до друге, да спашава шта се спасти може. Каже да понегде поправи ситуацију, али само делимично и привремено, а негде одмах дигне руке и да отказ. Прво што види у свим јавним предузећима је вишак запослених на непродуктивним местима. И први предлог му је да се број запослених смањи са 400 на 200, са 150 на 75, итд. После би, каже, смањивао још, али без тог почетног преполовљавања (не)радне снаге, нема говора о позитивном билансу.
Разуме се, његов предлог је сваки пут одбијен.
Тај мој колега није дипломирао на Јејлу, већ са мном, у Крагујевцу, и није имао просек 10, већ, што се каже, јаку шестицу.
На Јејлу је дипломирао Лазар Крстић из Ниша. Он је имао одличне оцене још док се школовао у Србији, па је тако најпре доспео у центар за таленте у Петници код Ваљева. Сада има 29 година, напустио је одличан посао у Њујорку и прихватио позив да буде министар финансија у влади Републике Србије.
Касније ћу рећи зашто мислим да би са на том месту боље снашао неки наш економиста са просеком шест и двадесетогодишњим искуством, него неко ко је на Јејлу дипломирао са десетком и нема никаквог искуства. Прецизније, има нешто мало искуства на Западу, али то овде не вреди ништа.
Најпре мало статистике.
''Крагујевачке новине'' су недавно објавиле колико има запослених у локалној управи и јавним предузећима у Крагујевцу: 5.000. Такође су објавиле да је то дупло више него пре девет година, када је коалиција окупљена око Уједињених региона Србије Млађана Динкића сменила са власти Демократску странку и њене партнере. Тада, пре девет година, од тих 2.500 запослених вишак је била половина.
Од крагујевачких јавних предузећа, највише запослених има ''Водовод и канализација'' - 750. Уједно, ту су и највећи губици. Ова фирма је под управом главних УРС-ових партнера у Крагујевцу, Социјалистичке партије Србије.
Поређења ради, водовод и канализација у једном Паризу имају 2.620 запослених.
Радио телевизија Крагујевац има 100 запослених. Последњи пут кад сам дошао до тих информација, Би-Би-Си је имао 200, а Си-еН-еН 400 запослених. Радио телевизија Србије има невероватних 7.000 запослених (наравно, нису сви у Таковској 10, већ и у Кошутњаку и широм Србије).
Иначе, феномен државних медија у Краљевини Југославији готово да није постојао. Тада се преко 95 посто имовине налазило у приватном власништву, па тако и медији. То су наглавачке окренули комунисти, почевши са стопостотним власништвом над средствима информисања. Пао је Берлински зид, прошао је 5. октобар, али овај комунистички манир опстаје, из простог разлога што странкама - оваквим странкама - треба неко ко ће да их хвали, односно да обмањује јавност. На пример, РТВ ''Студио Б'' кошта Београђане 2-3 милиона евра годишње (а Радио-телевизија Крагујевац Крагујевчане око 700.000 евра). Пре неколико година, у Словенији су ухапшени градитељи моста на Ади због примања мита, док у Београду нико није ухапшен због давања мита. Тај мост је коштао као три моста те величине, али ''Студио Б'' није ни зуцнуо о овоме - нити РТС или било ко са кованицом ''јавни сервис'' у називу. У томе је суштина.
У целој Србији има око 650.000 државних чиновника. То би било исто као када би Јапан имао 13 милиона чиновника.
Међутим, њихово издржавање је само врх леденог брега. Бирократија по инерцији смишља разлоге свог постојања и зато је створила тзв. шуму прописа, непознату западном свету (барем док се није појавила Европска унија). Компликована процедура кочи привређивање, што сви знају, и зато свака влада најављује акцију ''сече прописа''. Са том најавом кренула је и актуелна влада, користећи термин ''гиљотина''. Узгред, кренула је и са најавом да ће смањити бирократију. Ни од једног ни од другог није било ништа. Чак је процурела вест да возни парк у власништву бирократије расте још брже, тако да се сада о трошку грађана вози преко 30.000 службених аутомобила.
То није све. Кад нема гиљотине прописа, ни смањења бироктатије, остаје да се повећавају порези и други намети, јер неко све то мора да плати.
На жалост, ни то није последња негативна појава у ланцу. Да би се одбранили од бирократије, шуме прописа, пореза и разних намета, предузимачи све више прелазе на тзв. сиву економију. Како би је осујетила, држава запошљава још више чиновника, који доносе још више прописа, и тако у круг.
Шта у таквој ситуацији може Лазар Крстић?
Он ће вероватно предложити доношење закона о јавним предузећима по узору на америчке. То су аутоматски прописи и за приватни сектор, јер сваки облик својине пред законом мора бити исти.
Они ће то, наравно, одбити. Можете само замислити династију Кркобабића, на пример, када јој неко каже да мора отићи у историју. И још много Кркобабића, јер би требало отпустити негде око 325.000 чиновника, и то за почетак, док се не утврди која радна места су заиста неопходна.
Да се вратим на оног нашег економисту са шестицом, али са искуством.
За разлику од Лазара Крстића, он зна да ће му они рећи све што жели да чује, на такав начин да их не би открио ни најбољи полиграф. Јер, они су себе већ убедили да је истина само оно што њима одговара, тако да, технички гледано, другима само истину и говоре. Својевремено је академик Коста Чавошки овај феномен крстио по Вуку Драшковићу, који се најбрже преметнуо (у октобру 1990. речима је секао и зелени барјак и руку која га носи на српској земљи, а већ у децембру те године се љубио са Сулејманином Угљанином). Највише је требало бившим радикалима - скоро 20 година. А неки су преметнули још као Титови пионири и то их непрекидно држи до данас.
Лазар Крстић ће им, дакле, поверовати, тј. већ им је поверовао, чим је пристао да дође у осињак. Самим тим, изгубиће се на времену. Односно, они ће добити на времену, већ и стога што ће дипломац са Јејла одлично послужити за политички маркетинг.
Према томе, остаје стари закључак: овај систем не може да се реформише, већ мора да се замени другим системом. Јер, овај систем вуче корене од 1945. године. Економија, финансије, или правосуђе ревимо, у овој земљи су последњи пут нормално функционисали 5. априла 1941. године. И са тим датумом треба правити копчу.
То је лако рећи, али како променити систем са 650.000 војника, којима чувају леђа највеће светске силе? И чуваће им све док не обаве задатке. Краткорочно, то је на пример терање косовских Срба на албанске изборе у новембру ове године, тј. коначна предаја Космета Албанији. Дугорочно, имају они још много циљева, попут увлачења Србије у Европску унију и НАТО пакт.
Трунка оптимизма постоји у могућности да се уз Крстића привуку и други млади и образовани људи, из земље и иностранства, па да они постепено доводе ствари у ред. (''Слобода'', Чикаго, 25. август 2013)
Одговори
#5

Лазар Крстић признао да је америчка луткица!

http://nasisrbija.org/?p=11926
Одговори
#6

(29-08-2013, 06:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  Политика

Са Јејла у осињак

Министарство финансија Републике Србије од сада ће водити дипломац са Јејла, 29-тогодишњи Лазар Крстић. Какве су шансе, и њему и нама?

ПИШЕ: Милослав САМАРЏИЋ



Један мој колега са економског факултета ушао је у политику и сада се бави ''гашењем пожара'' по јавним предузећима у родном граду и околним местима, где је његова коалиција на власти. Јер, после сваких избора, на хиљаде предузећа под државном управом дели се попут ратног плена. Она се по правилу не дају на управу менаџерима, већ заслужним партијцима. Онда се, у том првом таласу, у њих запошљавају партијци нижег ранга. То је већ урадила и претходна гарнитура на власти, али њихови ''кадрови'' се не дирају, да не би и они отпустили нове, ако се врате на власт.
Тако фирме редом пропадају и ту ступа на сцену тај мој колега. Шаљу га од једне до друге, да спашава шта се спасти може. Каже да понегде поправи ситуацију, али само делимично и привремено, а негде одмах дигне руке и да отказ. Прво што види у свим јавним предузећима је вишак запослених на непродуктивним местима. И први предлог му је да се број запослених смањи са 400 на 200, са 150 на 75, итд. После би, каже, смањивао још, али без тог почетног преполовљавања (не)радне снаге, нема говора о позитивном билансу.
Разуме се, његов предлог је сваки пут одбијен.
Тај мој колега није дипломирао на Јејлу, већ са мном, у Крагујевцу, и није имао просек 10, већ, што се каже, јаку шестицу.
На Јејлу је дипломирао Лазар Крстић из Ниша. Он је имао одличне оцене још док се школовао у Србији, па је тако најпре доспео у центар за таленте у Петници код Ваљева. Сада има 29 година, напустио је одличан посао у Њујорку и прихватио позив да буде министар финансија у влади Републике Србије.
Касније ћу рећи зашто мислим да би са на том месту боље снашао неки наш економиста са просеком шест и двадесетогодишњим искуством, него неко ко је на Јејлу дипломирао са десетком и нема никаквог искуства. Прецизније, има нешто мало искуства на Западу, али то овде не вреди ништа.
Најпре мало статистике.
''Крагујевачке новине'' су недавно објавиле колико има запослених у локалној управи и јавним предузећима у Крагујевцу: 5.000. Такође су објавиле да је то дупло више него пре девет година, када је коалиција окупљена око Уједињених региона Србије Млађана Динкића сменила са власти Демократску странку и њене партнере. Тада, пре девет година, од тих 2.500 запослених вишак је била половина.
Од крагујевачких јавних предузећа, највише запослених има ''Водовод и канализација'' - 750. Уједно, ту су и највећи губици. Ова фирма је под управом главних УРС-ових партнера у Крагујевцу, Социјалистичке партије Србије.
Поређења ради, водовод и канализација у једном Паризу имају 2.620 запослених.
Радио телевизија Крагујевац има 100 запослених. Последњи пут кад сам дошао до тих информација, Би-Би-Си је имао 200, а Си-еН-еН 400 запослених. Радио телевизија Србије има невероватних 7.000 запослених (наравно, нису сви у Таковској 10, већ и у Кошутњаку и широм Србије).
Иначе, феномен државних медија у Краљевини Југославији готово да није постојао. Тада се преко 95 посто имовине налазило у приватном власништву, па тако и медији. То су наглавачке окренули комунисти, почевши са стопостотним власништвом над средствима информисања. Пао је Берлински зид, прошао је 5. октобар, али овај комунистички манир опстаје, из простог разлога што странкама - оваквим странкама - треба неко ко ће да их хвали, односно да обмањује јавност. На пример, РТВ ''Студио Б'' кошта Београђане 2-3 милиона евра годишње (а Радио-телевизија Крагујевац Крагујевчане око 700.000 евра). Пре неколико година, у Словенији су ухапшени градитељи моста на Ади због примања мита, док у Београду нико није ухапшен због давања мита. Тај мост је коштао као три моста те величине, али ''Студио Б'' није ни зуцнуо о овоме - нити РТС или било ко са кованицом ''јавни сервис'' у називу. У томе је суштина.
У целој Србији има око 650.000 државних чиновника. То би било исто као када би Јапан имао 13 милиона чиновника.
Међутим, њихово издржавање је само врх леденог брега. Бирократија по инерцији смишља разлоге свог постојања и зато је створила тзв. шуму прописа, непознату западном свету (барем док се није појавила Европска унија). Компликована процедура кочи привређивање, што сви знају, и зато свака влада најављује акцију ''сече прописа''. Са том најавом кренула је и актуелна влада, користећи термин ''гиљотина''. Узгред, кренула је и са најавом да ће смањити бирократију. Ни од једног ни од другог није било ништа. Чак је процурела вест да возни парк у власништву бирократије расте још брже, тако да се сада о трошку грађана вози преко 30.000 службених аутомобила.
То није све. Кад нема гиљотине прописа, ни смањења бироктатије, остаје да се повећавају порези и други намети, јер неко све то мора да плати.
На жалост, ни то није последња негативна појава у ланцу. Да би се одбранили од бирократије, шуме прописа, пореза и разних намета, предузимачи све више прелазе на тзв. сиву економију. Како би је осујетила, држава запошљава још више чиновника, који доносе још више прописа, и тако у круг.
Шта у таквој ситуацији може Лазар Крстић?
Он ће вероватно предложити доношење закона о јавним предузећима по узору на америчке. То су аутоматски прописи и за приватни сектор, јер сваки облик својине пред законом мора бити исти.
Они ће то, наравно, одбити. Можете само замислити династију Кркобабића, на пример, када јој неко каже да мора отићи у историју. И још много Кркобабића, јер би требало отпустити негде око 325.000 чиновника, и то за почетак, док се не утврди која радна места су заиста неопходна.
Да се вратим на оног нашег економисту са шестицом, али са искуством.
За разлику од Лазара Крстића, он зна да ће му они рећи све што жели да чује, на такав начин да их не би открио ни најбољи полиграф. Јер, они су себе већ убедили да је истина само оно што њима одговара, тако да, технички гледано, другима само истину и говоре. Својевремено је академик Коста Чавошки овај феномен крстио по Вуку Драшковићу, који се најбрже преметнуо (у октобру 1990. речима је секао и зелени барјак и руку која га носи на српској земљи, а већ у децембру те године се љубио са Сулејманином Угљанином). Највише је требало бившим радикалима - скоро 20 година. А неки су преметнули још као Титови пионири и то их непрекидно држи до данас.
Лазар Крстић ће им, дакле, поверовати, тј. већ им је поверовао, чим је пристао да дође у осињак. Самим тим, изгубиће се на времену. Односно, они ће добити на времену, већ и стога што ће дипломац са Јејла одлично послужити за политички маркетинг.
Према томе, остаје стари закључак: овај систем не може да се реформише, већ мора да се замени другим системом. Јер, овај систем вуче корене од 1945. године. Економија, финансије, или правосуђе ревимо, у овој земљи су последњи пут нормално функционисали 5. априла 1941. године. И са тим датумом треба правити копчу.
То је лако рећи, али како променити систем са 650.000 војника, којима чувају леђа највеће светске силе? И чуваће им све док не обаве задатке. Краткорочно, то је на пример терање косовских Срба на албанске изборе у новембру ове године, тј. коначна предаја Космета Албанији. Дугорочно, имају они још много циљева, попут увлачења Србије у Европску унију и НАТО пакт.
Трунка оптимизма постоји у могућности да се уз Крстића привуку и други млади и образовани људи, из земље и иностранства, па да они постепено доводе ствари у ред. (''Слобода'', Чикаго, 25. август 2013)

То ти мач са две оштрице ако отпустиш толико радника што јесте неопходно јер је реално између 50% (минимум) до чак 70% радника у државној управи вишак,доћи ћеш да ћеш само увећати армију незапослених а и угрозиће се цео постојећи систем јер је државна управа и пензије оно што одржава остатак система јер су ту бар за сада једино редовне плате..У нормалној земљи сви би да раде приватно јер су плате веће за бар 30% него у држави а овде је случај обрнут,у државној служби су плате веће за 30%.А наравно то је неодрживо на дужи рок и мислим да управо присуствујемо томе кад ће и те плате бити сравњене са привредом па ће бити око 200 до 300 евра и то пре свега не зато што то Вучић жарко жели него једноставно мора..
Одговори
#7

Грешиш. Треба их отпустити 50-70% одмах, али онда им и даље давати плате, рецимо 80% од плате прве године, 60% друге године, итд. Можда и целе плате прве године, јер нас они много више коштају кад раде: корупција, мито, успоравање бизниса, итд.
Отпуштањем те масе стиче се основни услов за нормализацију пословања и аутоматски за отварање здравих радних места, смањење пореза, повећање плата, итд.
Што дуже они раде, тј. ''раде'', то више падамо у провалију.
Одговори
#8

Нисам стигао ни да похвалим ову тему, мада ово је ипак добар пример, неописивог мора пропасти.

Од кад су дошли на влас, досовци су отпустили све могуће раднике и предузећа, по принципу: "тржишне утакмице - цице"

Само су међеди убрајани и размножавани, да их данас има 10х више но што шума издржава!

Рове по шуми и изгазише све да више ни трава не мож да никне!

Мора то друштво партијаша и подобнаша да буде најурено!
Па није се плакало за стотине хиљада радника, а сада се сузе роне за бирократе и беспосличаре - паразите!

Не 40% - 90%!
Одговори
#9

Kriv je opet narod koji sve zna , cuti i trpi.Blokiraj im sve uplate,ignorisi svu papirologiju,usmrdice se za mjesec dana.Pa neka im onda rodjo da platu.
Одговори
#10

Зека Поповић: ЛАЗАР ПОНОВО МЕЂУ СРБИМА
http://www.srpskikulturniklub.com/lazar-ponovo
Одговори
#11

MINISTAR FINANSIJA SRBIJE: MALI LAZA, VUČIĆEVA MAZA – EKSPERT

Kada je Zoran Đinđić najavio dolazak u vladu "mladog srpskog genija" iz Pariza, Božidara Đelića, Srbija ga je dočekala sa velikom nadom. Došao je sa oreolom vrhunskog finansijskog i ekonomskog stručnjaka. Jednu deceniju kasnije, ispraćen je kao član kriminalnog klana koji je ojadio Srbiju. Isti scenario prati i dolazak Lazara Krstića, koji je najavljen kao "srpski genije", novi Nikola Tesla koji će da spasi Srbiju. Znajući Vučićeve potrebe, pre će biti da je Krstić došao da "popuni rupe". Boža koji je sa pravom nosio nadimak Derikoža, ostavio nas je bez gaća. Za šta će da se uhvati Lazar?

[Слика: noviministar7_thumb.jpg?w=575&h=406]

Опширније на:
http://getosrbija.wordpress.com/2013/09/...a-ekspert/
Одговори
#12

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/1010...rizam.html

Otkriće Dodikovog eksperta za terorizam
DŽEVAD GALIJAŠEVIĆ: „Srpski ministar Lazar Krstić je američki plaćenik iz Katara“!?

Lazar Krstić, novi ministar finansija u Vladi Srbije, porijeklom je iz Katara, trenutno uči srpski jezik, pa ga zato ne možete vidjeti na televiziji ili da daje izjave i stariji je dvije godine nego što se predstavlja, ustvrdio je za "Slobodnu Bosnu" Dževad Galijašević, samozvani ekspert za međunarodni terorizam.

On tvrdi da su njegovi izvori pouzdani, te da je Krstić ustvari iz Katara te da u Srbiju dolazi da zaštiti investicije koje ova arapska država namjerava uložiti kod naših istočnih susjeda- skoro milijardu dolara u najavi za sada!

„ U obavještajnim krugovima se zna da je Krstić iz Katara, da je radio za američke obavještajne službe. A to i vjerovatno znaju i srbijanske vlasti i pristaju na njegov dolazak, samo da bi dobili prijeko potrebni novac“, tvrdi Galijašević.

On podsjeća da ovo nije novi pokušaj spinovanja srbijanske vlade (podsjetimo, Galijašević je povremeni savjetnik predsjednika RS Milorada Dodika), već činjenice.

„ Samo ime i prezime su dovoljni. Lazar i Krstić. Providno! Ne može biti srpskije ime od toga. Činjenica je da njegov izgled nije slovenski, nije ni turski, što bi bilo i razumljivo ako je iz Niša, već čisto arapski“, kaže Galijašević.

Štaviše, cirkularni mail koji smo i mi dobili, a koji je poslao Galijašević, a za kojeg opet tvrdi da ga je dobio od nekog drugog, sadrži i slike Abu Malija, zloglasnog teroriste i pripadnika Al Qaide. Sličnost sa Krstićem je zapanjujuća! Da li je Lazar Krstić, genije iz Niša, Arap ili možda sam Abu Mali, procijenite sami.

(N. Diklić)

----------------------------------------------

Pa verovali ili ne, kada sam prvi put video "Krstica" na TV-u izgledao mi je najblaze receno cudno - ta faca pogotovo usne, nizak rast a i glas na kraju krajeva, stvarno izgleda kao pljunuti Arapin. A i (lazno?) ime i prezime stvarno je sumnjivo, mada bi bilo suvise providno da su ga nazvali Caslav Hrebeljanovic. Јок
Одговори
#13

Meni lici na inkarnaciju poznatog lika
-Hadji Halef Omar Ben Hadji Abu Abas ibn David Al Gossara.

Samo,sto je mali Hadji Halef bio strucnjak za kandjiju -mozda su ga doveli da nauci ove "nase"politikante pameti i kako se upravlja drzavom.

Aferim Halefe,ma koga da potrefis,nisi promasio.
Одговори
#14

Ако је из Ниша, нишлијке знају да буду опасне врдаламе.

Ко зна ко је Крстићима био комшија некада...

Али у моменту када се влада ПОЛИЦИЈОМ бори против беле куге, то је ситница...
Педерско-лезбејски дефиле, противу беле куге!
Сви, Сви, Сви, Сви...
И јопет!
Сви, Сви, Сви, Сви...
Обрни!
Сви, Сви, Сви, Сви...
....

Готов је!
Ко?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним