Поруке: 14,507
Теме: 307
Придружен: Aug 2013
Углед:
3,044
Пратите квиз, поставићу још питања у вези овог случаја.
Поруке: 1,146
Теме: 25
Придружен: Nov 2017
Углед:
717
Planinarski dom na Grbaji, na Prokletiji, nosi ime po cetniku Branku Kotlajicu.
Branko je i autor knjige : Zivot sa planinama.
Поруке: 1,146
Теме: 25
Придружен: Nov 2017
Углед:
717
Aero klub Mihailo Zivic u Krusevcu.
Inzenjer porucnik vazd.-teh.struke Mihailo T. Zivic GS 12.
Поруке: 2,490
Теме: 19
Придружен: Jul 2013
Углед:
950
Он је био командант Расинског партизанског одреда. Неће "централа" да погреши па да тако значајну институцију каква је Аеро клуб у Крушевцу именује по неком команданту четничких одреда, односно ЈВУО. Истина је да се Добривоје Маринковић након Априлског рата повлачио са Живићем према Јастрепцу. И ту је он имао неких додирних тачака са Штабом 12. Уствари, тај штаб је формиран септембра, а Живић је тада већ био командант партизанског одреда. Међутим, био је титуларни командант због струке. Већ средином истог месеца га хапсе Немци, преузимају га четници К.Пећанца, и до децембра 1941. провео је у четничком одреду војводе Михајла Поповића (Мика Јастреб). Партизани нападају Блаце децембра 1941. и Живић им се опет прикључује. Већ је био оболео од плућа и лечио се дуго у свом родном селу. Није могао да издржи герилски начин живота мада је јесте помагао партизане. На крају се предао Немцима. Стрељан је 29. јуна 1943. године у Крушевцу.
Поруке: 5
Теме: 0
Придружен: Feb 2016
Углед:
0
У Ваљеву лепа промена назива спортске сале која се некада звала„ Партизан у Генерал Светомир Ђукић
(Последња измена: 17-03-2022, 02:32 PM од
ВукПП94.)
Поруке: 708
Теме: 5
Придружен: Dec 2018
Углед:
91
Живко Топаловић,добио улицу у Ужицу.
Поруке: 14,441
Теме: 346
Придружен: Feb 2015
Углед:
877
(14-11-2022, 10:22 PM)Милослав Самарџић Пише: Београд: Ускоро улица са Дражиним именом?
Уз захтев је приложена табела са свим улицама у Београду које носе име комунистичког диктатора Тита - има их чак 13!
ЦЕЛИ ЧЛАНАК:
https://www.pogledi.rs/beograd-uskoro-ul...27450.html
Нема од тога ништа. Више је левичара у опозицији па и у владајућој странци. Чак, шта више и да добије улицу, то ће бити пре нека споредна уличица на периферији за коју нико неће знати.
Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.
Д М
(Последња измена: 14-11-2022, 11:05 PM од
Шумадинац.)
Поруке: 9,124
Теме: 234
Придружен: Jul 2013
Углед:
373
Слажемо се са Шумадинцем овдашњим.
Ваљало би онај Булевар "Пекеее Дапчеееевића" прво окадити, освештати и преименовати у мученика Ђенерала Драгољуба Михаиловића.
Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.