Телеком је наравно монополиста, можда не као ранијих година али свакако јесте у многим сферама. Нпр вршили су различите притиске на гомилу малих адсл провајдера који то нису могли да издрже, па преко ноћи преузели њихове кориснике. Код воип провајдера саобраћај иде делимично телекомовом инфраструктуром, од њих се изнајмљују линије као и 0800 број, значи троструки издатак који је свако у обавези да плаћа телекому, тј на различите начине да буде везан за телеком и стрепи од једностраних одлука. А све се то ради на начин који је по папирима легалан, јер Рател штити интересе телекома на штету мањих провајдера.
Што се тиче фиксне телефоније, годинама се развлачила одлука да се дозволи осталим оператерима да пружају исту услугу, опет намерно у корист телекома. У суштини тржиште је делимично либерализовано тек када је одрађено све што се могло урадити за рачун телекома.
А друга је ствар то што продајемо златну коку, једну од две главне компаније које пуне буџет.. уместо да је њен профит коришћен за даља улагања и развој инфраструктуре (а што јој и цену повећава) ми смо попуњавали рупе у буџету и надокнађивали губитке осталих државних компанија. Битно да другови имају довољно фотеља, дал фирма ради с профитом или губитком, мање је битно.
Цитат:И државне фирме плаћају порез. 70% прихода државних фирми се уплаћује у буџет.
А шта ће Србијагас да уплати у буџет, шта железара, борски рудник, све тешкаши који праве огромне минусе и управо се субвенционишу из тог буџета да би гласачи били мирни, тј све што зараде телеком, ЕПС и слични оде на крпљење рупа... кад продамо те две фирме вероватно ћемо почети да продајемо земљу по Војводини јер другачије приходе држава неће моћи да пронађе, осим да се изнова задужује или сиротињи дуплира порезе...