Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Српска политика некад и сад
#1

Скромност и мудрост Илије Гарашанина, Николе Пашића, Лазара Пачуа и многих других мајстора политике и дипломатије, 1990. године готово никоме нису били познати
ПИШЕ: Милослав САМАРЏИЋ
Наставак:
http://www.pogledi.rs/%D1%81%D1%80%D0%BF...%B0%D0%B4/
Одговори
#2

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/ori...bad00e.jpg

Само погледајте ту заставу што лежи на патош!
Одговори
#3

24.01.17

Hrvatski zastupnici u Evropskom parlamentu: Srbija je dovela Balkan pred eksploziju

Članovi Odbora za vanjsku politiku Evropskog parlamenta izrazili su u utorak zabrinutost zbog jačanja napetosti i zapaljive retorike na Zapadnom Balkanu.
Učesnici u raspravi su kao primjere zabrinjavajućih i neprihvatljivih događaja naglasili proslavu “dana Republike Srpske”, slanje voza iz Beograda u Mitrovicu oslikanog natpisima “Kosovo je Srbija” na 21 jeziku, stanje u Makedoniji te incidente na dan parlamentarnih izbora u Crnoj Gori.

Upozorili su da je potrebno preduzeti hitne korake kako se te napetosti ne bi pretvorile u "nešto gore".
Slovenski zastupnik Ivo Vajgl, koji je inicirao raspravu, naglasio je da se “na Zapadnom Balkanu događaju zabrinjavajuće stvari te da od male iskre može nastati veliki požar”.


Srbija prijeti BiH, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu


Hrvatska eurozastupnica Dubravka Šuica, koja je ponovo izabrana za potpredsjednicu Odbora za vanjsku politiku, upozorila je da “autoritarne tendencije u nekim zemljama u tom području”, ograničavanje slobode medija i gledanje prema Rusiji predstavljaju veliku opasnost.

Dodala je da zemljama Zapadnog Balkana treba dati konkretniju perspektivu članstva od samih godišnjih izvještaja o napretku kako bi se sačuvala stabilnost.Hrvatski eurozastupnik Tonino Picula je naglasio da stabilnost na Zapadnom Balkanu ovisi o dva suprotstavljena procesa u tim zemljama, procesa koji ide prema približavanju EU i onoga koji vodi udaljavanju od Unije te da se linije podjele unutar tih država lako mogu odraziti na međudržavne odnose.

Hrvatski eurozastupnik Ivan Jakovčić je u izjavi nakon rasprave rekao da je “Balkan danas pred eksplozijom”, prenijela je Hina.
- Ko to ne vidi slijep je kod zdravih očiju. Nažalost, nisam čuo odrješite govore. Ovo što se danas događa na Balkanu treba odmah spriječiti. Evropa ponovo premalo prati ono što se događa, sve nekako birokratizirano. Ono što se događa u BiH, pokušaj državnog udara u Crnoj Gori, voz za Mitrovicu, sve su to teme o kojima ovdje treba odrješito razgovarati i odlučno spriječiti one koji potiču takve procese – kazao je Jakovčić.

Hrvatska eurozastupnica Marijana Petir je istaknula da je u interesu EU-a mir i stabilnost i da stoga treba poticati nastavak evropskih integracija. Upozorila je na dvostruke kriterije EU-a.

Naglasila je da Makedonija zbog spora oko imena s Grčkom čeka već više od deset godina na početak pregovora iako ispunjava uvjete za početak pregovora, a da se Srbiju snažno podržava iako ona ne poštuje evropske vrijednosti.

- Da je to tome tako govori napad Srbije na susjedne zemlje, odbijanje ulaska u NATO, veliki utjecaj Rusije, govor mržnje prema susjednim zemljama i provociranje sukoba. Srbija prijeti Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori i Kosovu. Takvo ponašanje ozbiljno doprinosi jačanju tenzija na Zapadnom Balkanu - rekla je Petir.

Hrvatska eurozastupnica i bivša ambasadorica BiH Željana Zovko je rekla da bi EU trebala pokazati solidarnost s Hrvatskom kada je optužuju iz Srbije te da zemljopisni položaj Hrvatske otvara cijeli niz političkih i sigurnosnih pitanja za cijelu EU.

Hrvatski eurozastupnik Jozo Radoš je s nekoliko primjera ilustrirao "zapaljivu retoriku na Balkanu", spominjući izjave srbijanskog predsjednika Tomislava Nikolića o njegovoj spremnosti da ide rat, tribinu u Srbiji na kojoj je glavna zvijezda osuđeni ratni zločinac Veselin Šljivančanin, krizu u Makedoniji te odlazak predstavnika albanskih stranaka iz Makedonije na konzultacije u Albaniju.

Francuski desničar izvrijeđao Kosovo

Intervencije ostalih zastupnika bile su u sličnom tonu, piše Hina, a jedini koji je odudarao u raspravi bio je francuski zastupnik Jean-Luc Schaffhauser, izabran na listi Nacionalne fronte.- Jesu li nas evropske vrijednosti natjerale da bombardiramo Srbiju, jesu li nas one ponukale na priznamo Kosovo, mafijašku i nepriznatu državu - rekao je Schaffhauser.

Odmah je reagirao rumunski liberalni zastupnik Victor Bostinaru koji je naglasio da, iako dolazi iz zemlje koja ne priznaje neovisnost Kosova, ne može prihvatiti da se Kosovo naziva "mafijaškom državom".

Na isti način je reagirao njemački zastupnik David McAllister, predsjednik Odbora za vanjske poslove Evropskog parlamenta, koji je također upozorio da se ne može tako nazivati Kosovo.

прE=U=вара наставља са својом антисрбском политиком док Србија испуњава самоубилачке услове


ПИСМА ИЗ НЕДОЂИЈЕ
01/22/2017 09:09

Без посла сте, па не би било лоше да пре одласка у кладионицу или на џоинт, проверите у катастру, у матичној књизи живих, или већ у некој државној установи чији је то посао – проверите ко је ваш власник, да вас нису препродали на некој тајној аукцији као живу робу попут оних из „Галиотове песме“.
Пише: Ђоко Кесић

Покушавам заправо да се присетим постији ли друштво у Европи, макар под диктаторском чизмом, у којем власти имају слободу да у економској политици раде шта им падне на памет, немају потребу да ту политику било коме објашњавају, да било коме полажу рачуне осим ММФ. Због тога је Србија у последњих двадесетак година постала хипермаркет, све је на продају, на акцији. Заправо, пре ће бити да је то распродаја.

Живот је на овим просторима, у некаквом праоблику, окрутна и масовна појава. Опет нам у лице враћа оне бајковите њушке експерата, који су одмах после Октобарског преврата 2 000. најпре уништили и затворили наше а довели стране банке. Све вредне фирме продали су првенствено Хрватима и Словенцима, али се нису зауставили само на томе. Сад је опет актуелан Споразум о стабилизацији и придруживању (ССП),потписан 2008.

Пројектанти и власници масовне гробнице за Србију, експерти Божидар Ђелић, Ивана Дулић Марковић, под диригентском палицом Млађана Динкића и Мирољуба Лабуса, потписали су с ЕУ ССП по којем држављани ЕУ несметано могу да купују некретнине и обрадиво земљиште у Србији од 1. септембра 2017.

Млађан Динкић, крадљиавц наших снова, чувени економски експерт општег типа, поздравио је овај потпис речима да је Србија удариле чврсте темеље своје будућности. Јер, Србија је једина земља у Европи,која и пре уласка у ЕУ дозвољава продају својих ораница страним држављанима! Пољска је увела строге услове по којима странци имају веће шансе да добију седмицу на лотоу него да купе земљу, а Виктор Орбан је изменио Устав и забранио продају обрадиве земље.

Шта може да уради Србија и да ли уопште жели да ограничи ССП пре 1. септембра? Премијер Вучић недавно је изјавио да ће Србија предузети мере заштите, попут Пољске и Мађарске, а министар пољопривреде Бранислав Недимовић поручује да ће бити „заштићени интереси Србије“. Међутим, Србија до сада није тражила измене ССП.

Земљорадници у Војводини не верују властима, па су цену хектара оранице са 500 подигли на 20.000 Е.У Италији цена хектара истог квалитета је око 50.000Е а у Данској до 70.000Е. Професор Миладин Шеварлић каже да су владе и физичка лица у Европи, после финансијске кризе 2008. купили више од 35 милиона хектара плодне земље, углавном у Источној Европи. У Румунији, која није штитила своје интересе будзашто су купили 800.000 хектара.

У општој колективној амнезији заборавили смо сопствени родослов. Али, демократске власти брину о свему, па сад немамо дилему:Мама нам је Светска банка, а тата ММФ. Направили су ретард инкубатор.

Економска политика Владе Србије наилази на френетичну похвалу ЕУ и међународних финансијских институција. Јер Влада Србије без дилеме и с невиђеним ентузијазмом спроводи све што се од ње тражи. Тако су коначно уређене јавне финансије, што јесте за похвалу, мада би се извесне методе могле оспоравати.

Европска Унија, каже Јанис Варуфакис бивши грчки министар финансија, је банкарска унија, која заједно с међународним финансијским институцијама крајње перфидно увлачи мале и послушне земље у своју колонијалну мрежу. Циљ тих међународних контролора је да Србија прода странцима своје ресурсе и компаније. У ту мрежу увлаче нас постепено и перфидно, све у страху од побуне грађана. Не морају да брину, ми смо под анестезијом.

За ову годину од Владе Србије траже да прода Комерцијалну банку, важну домаћу финансијску институцију. Најављена је продаја Галенике, једине домаће фабрике лекова и Дунав осигурања, такође једине домаће осигуравајуће компаније. Влада ће расписати нови тендер за продају ПКБ, даће у концесију Аеродром Београд, а најављује се „реструктуирање“ ЕПС?!

„Реструктуирање“ је уствари најава да ће у Електропривреду Србије ући мањински страни капитал, што је свакако најава да ће ЕПС у догледно време бити продат странцима, тихо и без побуне грађана. Најављују се продаје или „мањинско власништво“ страних инвеститора у локалне водоводе, биће продате бање, резерве квалитетне слатке воде, па зашто не и Банка поштанске штедиоице...

Ни једна власт у савременој историјској меморији није толико поданички предано слушала налоге међународних финансијских институција као власти у Србији. Почело је с Владом Зорана Ђинђића, стране банке су прве освојиле простор,постало је јасно зашто је уништена СФРЈ. Експерти Ђелић и Динкић били су главне звезде у српском Булевару сумрака, парламент и медији били су опчињени демократским визијама ДОС. Кад се испоставило да је ДОС само сумњива група екипе с улице, наследио их је Борис Тадић. Он је био сам свој мајстор, „Сам у кући“ седми део, а Србија његова радња за пеливанисање. Без његовог амина ниси могао да изградиш ни пољски WЦ, а камо ли нешто мање. Имао је апсолутну контолу парламента и медија.

Тадићу ни данас није јасно да је изгубио власт управо због свог „мајсторлука“, па су дошли „напредњаци“. Ништа битно у техници владања и одлучивања није се променило. И данас Парламент је забрањени град за другачија мишљења, Вучић има фикс идеју да уништи опозицију, што је цивилизацијска грешка. Од Тадић, а и од Милошевића наследио је навике да сам управља земљом, за све се пита, без њег нико из власти не сме ни код вулканизера. Ка ни његови претходници не гради демократске државне институције, и не намерава. Медији су опет послушни, прешло им у генетски код, пишу славоспеве или што је још горе – Ћуте...

Све власти, од Милошевића до данас имају константу. Све тврде да им је паства глупа, нерадна и неспособна, нема модерних менаџера који би руководили домаћим компанијама, банакма, институтима зато их треба продати странцима и Хрватима. Вероватно због тога сваке године око 30 000 тих глупих и нерадних напусти Србију, па их још глупљи менаџери угледних светских компанија оберучке прихвате.

Друга константа је да су перјаници који су освајали власт били апсолутно квалификовани за све политике, од монетарне до спољне.То је ваљда неупитно, видимо, радили су то непогрешиво, по Домановићу.

Трећа константа је космички фактор - Динкић. Он је ударио темеље свих наших пропасти, и све владе од 2 000. чувале су га као камен мудрости. Сад званично није у Влади, да ли је само саветник у Вучићевом кабинету, то је тајна. Ако и није, оставио је своје ученике, као Исус после распећа, они проповедају његову науку, у свим су канцеларијама у земљи где се паре броје.

Па срећна Вам колонијална 2017.

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D0%BE...0%BE%D0%BC
Дојче телеком (нем. Deutsche Telekom; DTAG, срп. Немачки телеком) је немачка телекомуникациона компанија са седиштем у Бону. Дојче телеком је основан 1989. године под именом Deutsche Bundespost Telekom као део реформе Немачке поште (нем. Deutsche Bundespost). Приватизован је 1996. године стим што је Немачка држава задржала 32% власништва.
Дојче телеком је основан 1. јула 1989. године као део реформе тадашње Немачке Поште. 1. јануара 1995. године као део још једне реформе добија садашње име и постаје акционарско друштво. Приватизован је 1996.[2][3] До почетка 21. века Дојче телеком је контролисао готово сав интернет приступ резиденцијалних корисника и малих предузећа пошто је био први телеком и до 1995. имао монополски положај.

Дојче телеком послује у САД и у већем делу Европе где поседује или 100% или већински пакет акција бивших државних монополиста (Словачки Телеком, Мађарски Телеком, Хрватски Телеком, Македонски Телеком, Црногорски Телеком). Све компаније у власништву Немачког Телеком послују под истим брендом односно користе препознатљиво Т као префикс свих својих услуга.

Aleksa Milojević, ekonomista: BiH je kolonija, a mi smo robovi


Одговори
#4

Da li smtrate da je Pasic pravi primer drzavnika i patriote?

Nisam simpatizer Radikalne stranke, ali od 90tih pa na vamo Seselj je jedini politicar koji traje konstantno.

Mozda nisam dobro razumeo temu da li se polemise o Istoku i Zapadu, ili se pravi paralela politika nekad i sad,u svakom slucaju to je drugo vreme danas vlada kapitalizam, a to je sve objasnio covek u clanku iznad.

Moramo razlikovati komunizam u zemljama kao sto su Kina, Severna Koreja i Latiskim zemljama jer je on zasnovan na socijalnoj jednakosti.
Одговори
#5

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?...id=1220672
Hrvati besni - kako Nemci izvlače pare iz Telekoma

Kad se podvuče crta, rezultat samo u jednoj godini iz HT-a za DT je sledeći: 33 miliona evra dividende plus 125 miliona evra obveznice plus 123,5 miliona evra za preprodaju kompanije iz portfelja. To je 281,5 miliona evra za Deutsch Telekom a 32 miliona za institucionalne i privatne deoničare i državu Hrvatsku", zaključuje mali deoničar HT-a.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?...id=1219219

Hrvati spremaju "napad" i na Telekom Srbija

Zagreb -- Hrvatski telekom (HT) je kupovinom Crnogorskog telekoma napravio tek prvi korak u osvajanju regiona, piše Poslovni dnevnik.

Spekuliše se da bi ta kompanija širenje mogla da nastavi akvizicijama u Makedoniji, Bosni i Hercegovini i Srbiji, piše ovaj list.


HT je sklopio sporazum o preuzimanju većinskog udela od 76,53 posto u Crnogorskom telekomu od najvećeg mađarskog operatera, Mađar telekoma, za 123,5 miliona evra.

"HT bi 2017. godinu, kao rezultat svoje prve akvizicije u Jadranskoj regiji, trebalo da zaključi sa gotovo 100 miliona evra većim prihodom. Uspe li da zaključi transakciju do kraja januara... to bi značilo da će prvi put od početka krize najveći operater u Hrvatskoj poslovnu godinu potencijalno zaključiti s dvocifrenim rastom", piše Poslovni.

Prihod kompanije bi se, kako dodaje, vratio na nivo od milijardu evra, s kvalitetnom perspektivom daljeg rasta.

List navodi da njegovi izvori, koje nije imenovao, tvrde da je HT u očima svog većinskog vlasnika, Dojče telekoma (DT), sada naslednik Mađar telekoma.

"To znači da HT, koji na preuzimanju u Crnoj Gori radi već godinu dana, ispituje teren i za širenje u Makedoniju, gde je Makedonski telekom takođe u većinskom vlasništvu Mađar telekoma. U poslednjih desetak godina Mađar telekom bio je uzdanica DT-a u regiji, ali se sada zbog nagomilanih obveza orijentiše na domaće tržište i konsolidaciju bilansa".

Dalje se dodaje da izvori bliski HT-u ističu da je jasan cilj kompanije da bude najveći telekom operater u Jadranskom regionu, te da zato i dalje sa velikom pažnjom prati šta će se dogoditi u Sloveniji koja je stopirala započeti proces privatizacije Telekoma Slovenije, čiji je glavni kupac bio upravo HT.

"Zatim, HT ispituje postoji li realna mogućnost da nasleđeni manjinski udeo u 'HT-u Mostar' kroz privatizaciju napokon poveća i tako počne da gradi snažnije prisustvo u BiH".

"U novoj podeli snaga između Mađar telekoma i HT-a ostaje i mogućnost da upravo najveći operater u Hrvatskoj postane kompanija preko koje će Dojče telekom ići u nova nadmetanja za privatizaciju Telekoma Srbije", piše Poslovni dnevnik.

Deutsche Telekom also holds substantial shares in other telecom companies, including Central European subsidiaries Slovak Telekom (Slovakia), Magyar Telekom (Hungary), and Hrvatski Telekom (Croatia). Furthermore, Magyar Telekom holds majority shares in Makedonski Telekom (Macedonia), and Crnogorski Telekom (Montenegro).


СВЕ ЈЕ ТО ЗАПРАВО ДОЈЧ ТЕЛЕКОМ
КОЈИ ПЛАНИРА КУПОВИНУ(ЧИТАЈ ОКУПАЦИЈУ) И ТЕЛЕКОМА СРБИЈЕ ПРЕКО СВОГ ХРВАТСКОГ ТЕЛЕКОМА

ХИТНО НАМ ТРЕБА НОВИ ГАРАШАНИН,ПАШИЋ,МИЛОШ ОБРЕНОВИЋ И БРДО ЕКОНОМИСТА КАКО БИ СЕ СПАСИЛИ ОД ПОТПУНЕ ПРОПАСТИ Т.Ј. ОД ПРИВАТИЗАЦИЈЕ

ЦИЉ ОКУПАТОРА ЈЕ ПРЕТВАРАЊЕ СРБА У ВЛАСНИКЕ НИЧЕГА У СРБИЈИ
Одговори
#6

(25-01-2017, 10:00 AM)treca smena Пише:  Moramo razlikovati komunizam u zemljama kao sto su Kina, Severna Koreja i Latiskim zemljama jer je on zasnovan na socijalnoj jednakosti.

КидањеКидањеКидање

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#7

(25-01-2017, 10:00 AM)treca smena Пише:  Nisam simpatizer Radikalne stranke, ali od 90tih pa na vamo Seselj je jedini politicar koji traje konstantno.

Шешељеви Радикали имају везе са Пашићевима таман толико колико данашњи Вучићеви "Напредњаци" имају везе са ондашњом Напредном странком Гарашанина и Новаковића- ништа!
Одговори
#8

Pa nisam ni pravio paralerau nego samo mislim da je tema politika nekad i sad i koliko sam procitao tekst danas kazu da nema dobrog drzavnika.

A koji je to komunizam u ovim zemljama koje sam naveo a tebi je smesno Gromovnice?
Da li ti ne bi voleo da imas besplatnu vodu, struju, stan, prevoz kao u Severnoj Koreji?
Kakav je to komunizam u latinskoj americi kada su oni najpobozniji katolicki narod ?
Одговори
#9

(25-01-2017, 04:15 PM)treca smena Пише:  A koji je to komunizam u ovim zemljama koje sam naveo a tebi je smesno Gromovnice?
Da li ti ne bi voleo da imas besplatnu vodu, struju, stan, prevoz kao u Severnoj Koreji?

Не, волим да платим оно што потрошим, исто као и што волим слободу избора и слободу говора, чега у Кореји нема.

(25-01-2017, 04:15 PM)treca smena Пише:  Kakav je to komunizam u latinskoj americi kada su oni najpobozniji katolicki narod ?

Исти као и свугде где влада комунизам, а није базиран сигурно на "социјалној једнакости". Уосталом погледај како живе ти народи, и да ли им је комунизам донео ишта добро или ново, или их је једноставно оставио закуцане у сиромаштву.

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори
#10

Шта ми би да прочитам изјаве хрватских парламентараца у ЕУ, само се изнервира без разлога. Rolleyes

ЕУ ме не занима али са нестрпљењем чекам да се потегне прича око поглавља 23. и 24. па да видимо онда вајне парламентарце како перу руке од својих.

Што рече Трифуновић кад је гостовао код Теше тад ће све да изађе на видело тј. како су хрватске лопине заједно са овим изродима из Србије похарале ову нашу лепу Србију. А показивали прстом на странце.

НДХ ће да блокира та поглавља одмах , али џабе, следи ћушка од великих сила па отварање а онда истина на видело.
Одговори
#11

Кад сам написао Пашић мислио сам на:

Никола П. Пашић (Зајечар, 6/18. децембар 1845 — Београд, 10. децембар 1926) је био српски и југословенски политичар, дугогодишњи председник владе Краљевине Србије и Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца, оснивач и вођа Народне радикалне странке.

Током његових мандата Србија је изашла као победник у Царинском рату са Аустроугарском, Балканским ратовима и у Првом светском рату. У својој политици ослањао се на Русију, а после Октобарске револуције на Француску.

Царински рат (свињски рат) је био трговински сукоб између Краљевине Србије и Аустроугарске монархије. Наступио је 12. јануара 1906, после прекида преговора, који су вођени у Бечу, ради закључења трговинског уговора.

Аустроугарска је сматрала, да је овај уговор уперен против њених политичких и економских интереса, па је прекинула преговоре са Србијом ради закључења трговинског уговора. Сматрало се притом, да ће Србија, будући економски слаба и зависна од тржишта Аустроугарске, за своје најважније производе, брзо капитулирати. Аустроугарска је одмах забранила увоз и транспорт стоке, живине и пољопривредних производа, што је иначе била мера којој је прибегавала увек, још од Берлинског конгреса, да би остварила своје интересе. На забране и пооштравање других мера, које је отпочела примјењивати Аустроугарска на увоз из Србије, Србија је одговорила истим мерама (12. јануара 1906). До примене реторзивних царина није долазило. Србија је 1906. године увела потпуно нову царинску тарифу и максималне царине на робу из Аустроугарске. Тако је избио дуготрајни „свињски рат“ који је довео до потпуног кидања зависности Србије од Аустроугарске.

За Србију је овај Царински рат био од неизмерно повољних последица. Одобрењем ванредног кредита од 500.000 динара на отварање и изналажење нових тржишта за стоку и сточне производе, успело се избећи и најмање штете. Убрзо су нађена нова тржишта за стоку и сточне производе, цене су пошле увис и трговина је узела свој нормалан ток. Нови партнери су пронађени у Немачкој, Египту, Француској, Русији, Енглеској и Швајцарској као и другим државама, али са мањим уделом. Истовремено је са изградњом саобраћајног система, јачањем контроле квалитета и смишљеног рекламирања домаћих производа, Србија предузела и мере за интезивирање робног промета. Коначно, Србија је успела не само да знатно повећа обим своје спољне трговине већ и да прошири број својих трговинских партнера. Кланичка предузећа су у овом времену учинила сјајне услуге земљи. Између 1906. и 1909. годишња вредност извоза је премашила биланс у претходној години за око 29 милиона динара. Аустрогуарска која је пре избијања царинског рата покривала готово 88% свог укупног увоза, обављала је сада само још 30% српске спољне трговине, чиме је повлашћен положај уступила другим државама. Трговински уговор од 1910. није више могао вратити Србију у економску зависност, она се после Царинског рата нашла на широком простору, и нове везе показале су се чврсте.



А НИКАКО НА:

Учествовао је у стварању југословенске државе, коју је заступао на мировној конференцији у Версају. Од 1921. до 1924. био је премијер Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца.

Гарашанин би рекао и да са Русима треба бити опрезан, док је Књаз Милош Обреновић стручњак за све врсте подмазивања шрафова које треба подмазати.
Одговори
#12

Ne znam brate Pasic se mnogo izvlacio uvek je uspeo da pobegne, bio je Bugarin, neko kaze cincar, ali ne znam sad sta da ti kazem. Sin mu je blejao po Parizu dok su drugi ginuli, mislim da je Arcibal Rajs to najbolje objasnio u knjizi.
Meni iz tog doba mozda jedan od omiljenih licnosti bio Jovan Ristic i liberalna stranka. Mislim da ustav je ustav koji je doneo bio dobar , ucestovao na Berlinskom kongresu.
Одговори
#13

Пашић је највјештији политичар у нашој модерној политици, прије свега мислим на њега као политичара, лидера партије, његови избори и дјела која је учинио као државник су друга ствар.
Никола Пашић је био предсједник преко 20 влада, и на дан када је умро у 81.години живота, предлагао је себе за новог мандатара.
Одговори
#14

[Слика: 1938.jpg]photo upload sites
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним