Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

У Србији не постоји ни једно српско војничко гробље...
#1

Прођоше две године у обележавању јубилеја, а никако да се каже: У Србији не постоји ни једно српско војничко гробље из Првог светског рата. Сва су их уништили комунисти. Ево како је то било у Крагујевцу:
http://www.pogledi.rs/komunisti-porusili...-u-srbiji/
Одговори
#2

Ово је стари и добар текст.
Зна ли се, узгред да питам, колико је старих четника из периода пре и за време Балканских и Првог светског рата, учествовало у ДСР, и уопште, а поготово са Чичом?
Одговори
#3

Нисам нигде наишао на тај податак. Свакако мало, било их је мало тада: Бирчанин, Ганди Црвенић...
Одговори
#4

Поздрав људи. 100 година ме нема. Ако неко није постављао до сад, поставићу ја један текст о срушеном гробљу у БГ од стране црвених...
Одговори
#5

(15-11-2016, 08:34 PM)Ненад СРС Пише:  Поздрав људи. 100 година ме нема. Ако неко није постављао до сад, поставићу ја један текст о срушеном гробљу у БГ од стране црвених...
Где си, Ненаде... Јел још на Крстарици ратујеш?
Није нико поставио, хајде овде да сакупимо што више текстова.
Ево ово ми је синоћ написао читалац из Сурдулице:

''Војничка гробља на Власини и у Сурдулици су такође уништена, нисмо ни знали да постоје нека док их нисмо нашли у архиву Југославије. Имали смо и споменик Краљу Александру који су комунисти претворили у чесму, скинули крст и орла... Иста прича је и у Куманову, био сам пре месец дан, изгледа да је уопште највеће Српско војничко гробље претворено у партизански спомен парк.''
Одговори
#6

Има спомен-костурница, бар нешто...

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#7

Слабо сам и тамо и овде...Никако да нађем један добар текст који сам нашао, о рушењу гробља у Кошутњаку од стране црвених...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним