Поруке: 1,259
Теме: 22
Придружен: Jul 2013
Углед:
47
На теми "Упоредна анализа привреда Русије - СССР", смо се дотакли нечега веома важног. А то је чињеница да су обе државе имале период изразитог развоја. Период од "10" година, који је ПРЕПОРОДИО те земље.
И данас се свуда сматра, да је развој СССР-а, од негде 1930. (тачније негде 1934.) до 1941. ЧУДО у економском развоју. Таква стопа развоја није никада и нигде у Историји забележена!
Од једне ТОТАЛНО руиниране државе (задужена до балчака, нема индустрије, нема пољопривреде, све у минусу од морала до мотива...), за 7 - 11 година, израстао је привредни КОЛОС!
Та чињеница упркос омрази ка Стаљину и СССР-у, нигде није СМЕТАЛА, да се (бар неки) модели тог развоја редовно примењују СВУДА, а где се жели развој привреде.
То је мултиплицирани модел развоја хитлерове немачке и САД под економским колапсом 30-их година.
Шта је ту применљиво на данашњу Србију?
...
1) - Пре свега, док се не заштити своја привредна територија (индустрија, пољопривреда, тржиште), све друго су ЧИСТЕ ИЛУЗИЈЕ!
Дал ће данашњи европејци смети заштитити своје тржиште, индустрију и пољопривреду од неометаног увоза?
НЕМА ТЕОРИЈЕ!
2) - Обрачун са увозницима и трговцима.
Да би се покренуло нешто, сви који добро живе на УВОЗУ, морају бити елиминисани (не мора физички, али...). Има ли шансе да се таквима (који и сами чине власт) стане на пут у овој увозничкој земљи?
НЕМА ТЕОРИЈЕ!
3) - Обрачун са зеленашима.
Да ишта може да заживи у некој држави, банке (читај зеленаши) не смеју скидати кајмак са свачијег рада и живети од лежања. Има ли шансе у овој држави где је свака друга зграда банка да се то деси?
НЕМА ТЕОРИЈЕ!
...
Даље и дубље у анализе се не мора ићи уопште - нема никакве сврхе!
Закључак је врло једноставан.
Ова држава, не само да не иде ни једним трагом потеза који је могу РАЗВИТИ и ОСПОСОБИТИ, већ напротив, већ 14. година иде потезима који је СИГУРНО РУИНИРАЈУ!
Зато све ове потезе "власти", "режима", изабраног демократском "народном вољом":
- скидам плату 2%
- пењем порез 2%
- дрндам вуну са џемпер, на чарапу 2%
...
Те велике и хисторијске потезе парламента, владе, чувених министара за бројање пара и пертли од затвореника...
Представљају једно обично - (народски вулгарно) ПРОСЕРАВАЊЕ!
Надам се да ће неко и да схвати, зашто толико пишем о Стаљину и СССР-у. Све из разлога да се схвати, да су многобројни проблеми које данас има ова држава (и државе уопште), врло стари и одлично решавани у прошлости. Најближи решавачи у историји су нам баш Стаљинов СССР и (мало даље) Царска Русија.
А те две Државе су сигурно НАЈНАПЉУВАНИЈИ режими на планети икада!
Не пљују их лопови Џабе - НИ СЛУЧАЈНО!
Поруке: 1,259
Теме: 22
Придружен: Jul 2013
Углед:
47
Ево сад србији опоравка!
Дозвољен увоз ГМО производа.
Сад ће наши сељаци да одахну. Нема шта више да се муче око њива, воћњака и стоке! Увоз квалитетних намерница из целог света слободан! Па кад уђемо у ЕУ (а ред је и пре...) и бесцарински! Земљу дамо арапима да ору ГМО и решен проблем.
Зна ДОС знање, да раскрстимо више са Слобом и Русима, који нас уништише. Да живимо као сав нормалан свет по демократијама, а не са Русима прљавим примитивцима склоним комунизму, који нам никада нису били пријатељи у историји! Како су само побили сироте пољаке у катинској шуми! 10.000 јунака побише! Или гладомор, а тек Стаљинистичке чистке! Али ту су храбри финци да нас бране...
Шта ће ти храна уопште?
Важне су агенције и њихов умни напор на едукацији заосталих грађана србије. Па сви знају да је важно имати компјутер, папире, едукацију, да би се добро пословало. Ко је још видео леба од мотике?
Великих паљевина сачувај нас демократијо од такијех...
Поруке: 3,187
Теме: 51
Придружен: Jul 2013
Углед:
372
Могла је СССР да се развија, па и по цену огромних жртава када је имала стоструко већу и богатију територију. Смешно је упоређивати њих и нас у било ком погледу. Хитлерова Немачка се доказано развијала уз помоћ Америчких кредита, а Америка уз помоћ зна се чијих, тако да та паралела њиховог развоја и развоја СССР уопште не стоји. Цену развоја СССР платио је Руски сељак - кулак, а цена развоја САД још увек није у потпуности плаћена (нити се икад, под овим условима, може исплатити).
А што се тиче нашег случаја и тренутне геополитичке ситуације, с обзиром да тренутно живимо у макроекономском и технократском друштву, привредни опоравак Србије је немогућ без поседовања модерних технологија за производњу. Било какав облик економске самодовољности једне државе у старту гуши глобална лихварска хидра. Чак и када би издржали све притиске од те стране, на крају би једино могли да постигнемо то да хлеб рецимо кошта 1 динар, али да зато сви возимо бицикле, да нема лекова у апотекама, сем оних основних, да гледамо ЕИ Ниш телевизоре, и да нам ради тенкови рђају по касарнама јер не би имали ни приближно довољно уља и нафте за њих, а камоли за неки рат.
А ко год сматра да било која држава у данашњем свету, у којем модерне државе својом модерном и високотехнолошком пољопривредном производњом, са огромним приносима по хектару, подмирују само 1% или 2% (највише 5%) БДП, може пољопривредом да оствари самоодрживост, тај се у рачуници негде гадно преварио.
Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Поруке: 1,259
Теме: 22
Придружен: Jul 2013
Углед:
47
Треба све наравно цртати, баш све.
- Прво, ако ти неко атакује на живот, одговор се мора знати, или те нема.
- Друго увек има алтернативе, баш увек.
- Треће, нико не тврди да смо ми по природним богатствима упоредљиви са Русијом.
Али, ако би се умосто ЕУ и САД орјентисали на Русију, нема никаквог разлога да би страховали од запада. Једино у случају општег рата, па макар били ми поводом за исти. Али и онако се наша страна зна, или грешим по некима. Некима који се данас понашају као необразовани сељаци, који су титовце звали комунистима, што је онда било нормално, али данас је смешно.
Ако би се орјентисали на Русију, границу би могли ЗАТВОРИТИ за увоз, пре свега царинама, али и разним комисијама и осталим отежицама.
Што нема лекова?
Па лече ли се људи у Русији, или не?
Или једном добијена диплома и положај, треба бити вечни извор нерада?
Или на један начин оформљен циклус производње, треба такав бити до вечности?
А тек кола (то је данас изразит проблем у србији), то је такав проблем оформити своју производњу, или узети лиценцу, исл... И наравно, данас глупани овде возе половна западна кола, а нико нема паре да их поправи како треба, јер ништа не ради. Додуше администрација има пара, јер пијавица сише оно мало сељака и страних пензионера. И то ли ваља?!?
Док се граница не затвори, НЕМА ДОМАЋЕ ПРОИЗВОДЊЕ!
Нема озбиљних улагања из иностранства, па зашто би неко овако улагао у производњу? Производи кући и запошљава своје становника, а овде слободно продаје дебилима...
Значи цела "концепција" србије ка ЕУ и западу је ЧИСТА ПРОПАСТ!
Ко мисли да може Држава без производње...
Следећа обавезна ставка је хапшење и затварање мафијаша!
Сва увозничка и мафија која ради за странце, треба да ПЛАТИ уништење привреде овде и да буде ПРИМЕР како такви пролазе!
Док лопови не добију по репу већ једном, НЕМА ШАНСЕ ДА ИШТА КРЕНЕ!
Ако их запад чува, а ми неће се качимо, неста нас...
И још једна тежишна су банке!
Под хитно ПОПЛЕНИТИ И ПРОТЕРАТИ стране зеленаше!
И вратити домаће (државно) развојно усмерено банкарство.
За сваку ову тачку постоје ЈАКИ ослонци у законодавном систему, међународном праву и здравом разуму.
Али пошто наравно знам где ми и како "пловимо", хтео сам да укажем, да овакав "систем" овде НЕ ВОДИ НИГДЕ до у масовну глад, беду и пропаст. А сва политичарска наклапања су чисто мазање очију. Царска Русија и СССР су изабрани као КЛАСИЦИ РЕШАВАЊА таквих проблема, не да би се ми поредили са њима по природним богатствима. Али богати смо и ми, само се пребогат може тако лако одрицати Космета, а ради ЕУ! Богат глупошћу и безбожништвом...
Па вите НЕБУЛОЗЕ:
Причају како је наша шанса пољопривреда и да је треба подспешити, а дозволили увоз ГМО са краја света...
(Последња измена: 19-10-2013, 09:17 PM од
Лепи Бора.)
Поруке: 3,187
Теме: 51
Придружен: Jul 2013
Углед:
372
А како мислиш да се ми то "оријентишемо" на Русију, ако знамо да смо тотално окружени ЕУ и НАТО државама?
Ако нам ЕУ из ината, ако ни због чега другог, посебно ако решимо како ти кажеш да "попленимо" страни капитал, због тог преоријентисања затвори границе Мађарске, Бугарске и Румуније, како ћемо ми да извозимо било шта у Русију, или да увозимо из ње? Како ће лекови да ти стигну из Русије?
Једино ако си мислио да будемо као Северна Кореја, па да тотално зависимо од својих капацитета, али и та Северна Кореја је већа и многољуднија од нас.
Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
(Последња измена: 20-10-2013, 09:22 AM од
Громовник.)
Поруке: 3,187
Теме: 51
Придружен: Jul 2013
Углед:
372
Све то стоји.
Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Поруке: 9
Теме: 0
Придружен: Oct 2013
Цитат: 1) - Пре свега, док се не заштити своја привредна територија (индустрија, пољопривреда, тржиште), све друго су ЧИСТЕ ИЛУЗИЈЕ!
Protekcionizam nikome dobro nije doneo. Dapace, to je iluzija i to velika...
Цитат:Дал ће данашњи европејци смети заштитити своје тржиште, индустрију и пољопривреду од неометаног увоза?
НЕМА ТЕОРИЈЕ!
Ok, uvedi carine i kvote na uvoz. I sta onda? Sta cemo dobiti, crno umesto tebi mrskog trzista kakvog sad imamo. Da dobijemo nove politicke profitere i nove Miskovice?
Ne valja bre to nista...
Цитат:Обрачун са увозницима и трговцима.
Да би се покренуло нешто, сви који добро живе на УВОЗУ, морају бити елиминисани (не мора физички, али...). Има ли шансе да се таквима (који и сами чине власт) стане на пут у овој увозничкој земљи?
Ok, hajdemo po tvome. Za pocetak neka pohapsimo sve rusofile u zemlji, posto sa majcicom Rusijom imamo ekstreman deficit...
Цитат:3) - Обрачун са зеленашима.
Да ишта може да заживи у некој држави, банке (читај зеленаши) не смеју скидати кајмак са свачијег рада и живети од лежања. Има ли шансе у овој држави где је свака друга зграда банка да се то деси?
НЕМА ТЕОРИЈЕ!
...
Banke u Srbiji funkcionisu kao svugde u svetu. Sa tradicionalno najvecom inflacijom, prilicno precenjenom valutom i veoma niskim nivoom konkurentnosti privrede (pre bi rekao da privreda lezi) ove kamate su i ok. Po meni bi prosecna kamata u Srbiji trebala da bude oko 70 %.