Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Мајор Света Богићевић, Калабићев помоћник, рањен у очи у Бици за Аранђеловац.
Одговори

Капетан Радомир Нешковић.командант Летеће Рогатичке бригаде-Романијског корпуса.
Извор:Верољуб Малетић
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Да ли постоји фотографија краља Александра са Дражом?
Одговори

Не постоји где позирају али постоји једна на степеништу цркве Светог Александра Невског на Дорћолу,сликано на Видовдан 1931.године,где се иза краља види Дража

Заборавио сам да наведем
Извор:Погледи
пс Можда и постоји слика њих двојице која тек треба да изађе на површину,али тешко


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Хвала. Значи, то је једина позната слика Александра и Драже?
Одговори

(11-01-2021, 12:11 AM)Милош Шарац Пише:  Капетан Милан Даничић-Начелник Интендантуре Врховне Команде!Молим ако неко има ову слику у већој резолуцији,да је објави овде или да ми јави у поруци!
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: Screenshot-1.png]

Мислим да сам је исправљивао пре неких годину-две дана. Овде на теми је. Само не могу да је нађем на рачунару

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Поручник Никола Петковић,командант 4. батаљона 1. Гружанске бригаде-1.Шумадијског корпуса.
Извор:Небојша Миленковић
[Слика: Screenshot-1.png]

(12-01-2021, 10:53 AM)Mario Пише:  
(11-01-2021, 12:11 AM)Милош Шарац Пише:  Капетан Милан Даничић-Начелник Интендантуре Врховне Команде!Молим ако неко има ову слику у већој резолуцији,да је објави овде или да ми јави у поруци!
Извор:ПОГЛЕДИ
[Слика: Screenshot-1.png]

Мислим да сам је исправљивао пре неких годину-две дана. Овде на теми је. Само не могу да је нађем на рачунару

Није била!Има Милослав ,само неће да ми да.Баја
Одговори

[Слика: 138208977-5550338738325712-988074391810589563-n.jpg]
Одговори

Богослов Ратко Радибратовић из села Рожанство код Чајетине,члан Омладинског штаба за Србију.Убијен од стране ОЗНЕ на Богојављање 1945. године
Извор:Фејсбук страница "Сломљена Крила Златибора".
[Слика: Bogoslov-Ratko-Radibratovic.png]
Одговори

Са десне стране у униформи је Васо Кошарац командант Буковачке чете 1.сарајевске бригаде, под командом Саве Дерикоње (чудна ми је крагна на униформи није као класична српска униформа уз врат) ,а са леве у народној ношњи је мој деда Остоја Трифуновић такође војник из те чете.
Слика је настала на Краљев рођендан 6. септембра 1943г. када се организовао четнички теферич у селу Висовица изнад Средњег.


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Мој Прадеда
Поручник Бојан Ристановић ,Шеф Војне Полиције- 2. Равногорског корпуса.
Извор:Божо Ристановић
[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори

У питању је тужан призор. Одлазак великог капетана.

Извор: Фејсбук страница "Историја Чачка"


[Слика: 132888901_426415755390550_86080952480843...e=60283EE2]
Одговори

Доктор Данило костић(трећи слева),пре рата радио као Хирург у Петроварадинској Болници.Када је почео рат као Изгбеглица са Супругом у другом стању је живео у Селу Медвеђа код Трстеника,где приступа локалном Четничком Одреду и учествује у Устанку.Трагично је изгубио живот крајем 1941. године
Извор:Миодраг Чеперковић
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори

Митраљезац из околине Ваљева.
Извор:Народни Музеј у Ваљеву
[Слика: Screenshot-1.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним