Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Никола Калабић и "Радисав", његов верни пратиоц са Народом. Баја

[Слика: Screenshot-3.png]
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
[Слика: 299652324-5305937426162486-7018369974838403614-n.jpg]
Одговори

(20-08-2022, 12:44 PM)Бесеровић Пише:  Да ли неко зна,ко је официр поред Медића?
[Слика: 1.png]

Можда Мома Обрадовић?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Није Мома, има подофицирску кокарду.
Одговори

(20-08-2022, 02:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  Није Мома, има подофицирску кокарду.

На фотографији је наредник, а кокарда се носила какву је ко имао, било је доста официра са оваквим кокардама.
Одговори

Потпоручник Живорад Мишић,командант Јуришно-Пратеће бригаде Горске Краљеве Гарде.Последњи командант Ваљевског корпуса.
[Слика: image.png]
Одговори

Калабићев Шифрант Рогић из Пожешког краја,са Супругом.
[Слика: image.png]
Одговори

Драшко Цакић,Калабићев Армоникаш. Хармоника
Ја боље ликове нисам видео од Гардиста,на сликама!
[Слика: 1.png]
Одговори

(20-08-2022, 02:48 PM)Бесеровић Пише:  Калабићев Шифрант Рогић из Пожешког краја,са Супругом.
[Слика: image.png]
Није то Бошко Рогић. Погрешно је потписан  на једној слици и то се даље нетачно преносило. Писао сам ти раније о тој теми, потражи текст.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-08-2022, 02:51 PM)Бесеровић Пише:  Драшко Цакић,Калабићев Армоникаш. Хармоника
Ја боље ликове нисам видео од Гардиста,на сликама!
[Слика: 1.png]

И браћа Поцерци, Рачићеви су врх  Баја
Одговори

Ово горе није Бошко Рогић.
Одговори

(20-08-2022, 06:28 PM)РежисерСтари Пише:  Ово горе није Бошко Рогић.

Оно што знам сигурно,је да му је Калабић био Кум на Свадби пролећа 1944. Има она слика са те Свадбе.Можда и није из тог краја,нико не зна ко је та особа. Blush
Одговори

Да, обојици је био кум, као и многим другима. Ово је Бошко Рогић.

[Слика: Untitled.png]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Потпоручник Милован Рајевац "Еркан",Ордонанс  Николе Калабића.

[Слика: Screenshot-5.png]
Млади Гардисти! Јок
[Слика: Screenshot-61.png]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним