Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

КОНАЧНО - Четници постали партизани
#1

У Скупштини Србије у току је расправа о новом Закону о правима бораца, које је предложило ресорно министарство. Циљ Закона је, бар је то јавно прокламовано, да се регулишу права бораца из ратова деведесетих година прошлог века. Закон је изгласан у целини, а сада се расправља о амандманима.
Али, не лези враже.... Баја
Наиме, у амандманима је у неколико чланова, СПС предложио да се избрише термин "погинули борац", а уведе термин "пали борац". А затим су на сличан начин, протурили амандман о брисању временског оквира "1990-1999". Оба амандмана Влада је усвојила и постали су саставни део Закона.
А онда су уследила три амандмана на следећа три члана. У суштини, сви "борци" који црпе права из овог Закона за период Другог светског рата су "антифашисти". У следећем члану предложен је члан да ако неко аплицира за ова права, формира се комисија од три члана СУБНОР-а и четири члана скупштине Србије...
СВЕ ОВЕ АМАНДМАНЕ СПС, Влада је УСВОЈИЛА, и постали су саставни део Закона о правима бораца.
У преводу, сви борци из Другог светског рата, постали су само антифашисти. Али, права црпе само комунисти.
У том смислу, сви који су се борили деведесетих година прошлог века, су "борци" као и антифашистички борци у Другом светском рату. Једном речју, и они су комунисти.
У преводу, ко год хоће да се лечи или вуче слична права која би по природи требало да му следују зато што су бранили ову земљу, мора прво себи и држави да призна-да је комуниста.
Према томе, онима који тврде да нема више СУБНОР-а, и да је опао утицај бољшевика у Србији, желим Срећну Нову 2020. годину, када су војници под командом ђенерала Драже Михаиловића коначно постали оно што је Броз желео још 1941. године- да Четници постану Комунисти.
Нека вам је са срећом Срби. Љутко
Одговори
#2

(28-02-2020, 01:06 PM)Бенито Пише:  У суштини, сви "борци" који црпе права из овог Закона за период Другог светског рата су "антифашисти". У следећем члану предложен је члан да ако неко аплицира за ова права, формира се комисија од три члана СУБНОР-а и четири члана скупштине Србије...
СВЕ ОВЕ АМАНДМАНЕ СПС, Влада је УСВОЈИЛА, и постали су саставни део Закона о правима бораца.
У преводу, сви борци из Другог светског рата, постали су само антифашисти. Али, права црпе само комунисти.

Нека вам је са срећом Срби. Љутко

Чему љутња и разочарање? Па тих бораца из четрдесетих заправо више и нема.
Одговори
#3

Нема то везе да ли су живи.
Ако убудуће неко буде хтео да некој улици да име по Дражи Михаиловићу, у образложењу ће стајати, између осталог, и да је " носилац Партизанске споменице 1941. године".
Ако је то неком нормално, онда стварно не знам шта више и луђе треба да измисле СУБНОР и његово политичко крило СПС, да би неко рекао-ДОСТА!!!!
Одговори
#4

Не знам јеси ли на јутјубу слушао једно моје гостовање, и питање новинара: када ће српски народ бити спреман за помирење? Одговорио сам - за 50 до 60 година. С тим се морамо помирити.

Једноставно, наивно смо улетели у вешто постављену замку југословенске историографије и деценијама се трошили одговорима на приоритетно задата питања. А суштину смо тотално испустили. И отуда и овакви Закони. Они се само вешто конектују ка тим одговорима који су добили неку врсту научне подлоге. Само то и ништа више.
Одговори
#5

(28-02-2020, 05:09 PM)Бенито Пише:  Ако је то неком нормално, онда стварно не знам шта више и луђе треба да измисле СУБНОР и његово политичко крило СПС, да би неко рекао-ДОСТА!!!!

Россия, Большая Россия, мой человек!
Одговори
#6

(28-02-2020, 05:40 PM)Александар Динчић Пише:  Не знам јеси ли на јутјубу слушао једно моје гостовање, и питање новинара: када ће српски народ бити спреман за помирење? Одговорио сам - за 50 до 60 година. С тим се морамо помирити.

Једноставно, наивно смо улетели у вешто постављену замку југословенске историографије и деценијама се трошили одговорима на приоритетно задата питања. А суштину смо тотално испустили. И отуда и овакви Закони. Они се само вешто конектују ка тим одговорима који су добили неку врсту научне подлоге. Само то и ништа више.
Ниси пажљиво прочитао шта сам написао.
Закон у целини је усвојен без ових амандмана.
Потом се прешло на расправу о амандманима. Амандмане СПС усвојила је Влада и они су постали саставни део Закона, без да се о њима расправља. Зато што су знали да ти амандмани не би били изгласани. Ово не би ни било примећено, да није реаговао посланик и бивши генерал Делић, који је то назвао дискриминацијом.
Потпуно исти случај догодио се 2004. године, када је усвојен Закон о изједначавању права за социјалну и борачко-инвалидску заштиту припадника партизанског и четничког покрета. Дефиниција је била њихова, а не моја. Smile
Дакле, тада је Коштуничина влада прихватила амандман који су предложили посланици СПС, у коме се каже да Равногорац мора доказати своју борачку улогу у рату тако што ће имати два сведока којима је признато учешће у рату. Тако је СУБНОР одлучивао ко је учествовао у рату, а ко не, и ником од четника није признато учешће у рату. Дакле, на исти начин испод жита, СПС и актуелна влада, као онда, мењају смисао Закона у искључиву корист комуниста.
Да не причамо о томе да велики број припадника партизана, који су стварно учествовали у рату, никада нису добили Партизанску споменицу 1941, што због унутар-партијских спорова, што због личних разлога... Тако се догађало, као што је опште познато, да људи који нису ни омирисали барут, добију Партизанску споменицу 1941, уз помоћ два сведока-читај УДБЕ.
Е, такви су одлучивали да ли је неки тамо наредник Светолик Танасковић из Живице у селу Доњи Дубац , у пролеће 1943. године, у борби убио немачког официра.
Ту врсту лудила да неко ко није учествовао у рату, а води се као ратни ветеран, а да се ратни ветеран води као персона нон грата и негира му се учешће у рату, је специјалитет Брозових комуниста који никада и нигде није примењен него у комунистичкој Југославији и њеној правној наследници комунистичкој Србији.
Овај данашњи трик је само наставак те погубне традиције.
Одговори
#7

Заиста си мислио да се нешто епохално може очекивати од овог Закона?
Како ја сада да насликам да су четничко-партизанске игре увек актуелне пред изборе.
Одговори
#8

Епохално смо добили - Дража Михаиловић је постао партизан.
Замисли за једно 20 година неко одлучи да се Центар за културу у Горњем Милановцу назове по Драгиши Васићу, а онај чита у свечаном обраћању:" Био је официр у ратовима 1912-1920 и носилац Албанске споменице. Био је учесник и Другог светског рата и носилац Партизанске споменице 1941." Баја
Каква лудара од земље!!!
Пар хиљада битанги из СУБНОР-А уништавају цео српски народ, а ми ћутимо к'о неке бабе.
Одговори
#9

(28-02-2020, 10:17 PM)Бенито Пише:  Епохално смо добили - Дража Михаиловић је постао партизан.
Замисли за једно 20 година неко одлучи да се Центар за културу у Горњем Милановцу назове по Драгиши Васићу, а онај чита у свечаном обраћању:" Био је официр у ратовима 1912-1920 и носилац Албанске споменице. Био је учесник и Другог светског рата и носилац Партизанске споменице 1941." Баја
Каква лудара од земље!!!
Пар хиљада битанги из СУБНОР-А уништавају цео српски народ, а ми ћутимо к'о неке бабе.

КидањеКидањеКидање

Србија комуњарска!
Одговори
#10

Бенито је у праву. СПС хоће да стави Дражу и четнике под појмом "партизани" и то им је успело овим амандманом. СНС се, као, противи. А на крају су пристали. Маја Гојковић каже да не смеју ћутати потомци четника (ту убраја и себе).

Ето, нека се докаже делима тако што неће ћутати, па нек "лобира" да се повуче овај амандман. Али, од свега тога неће бити ништа

http://www.politika.rs/scc/clanak/448884...fasisticka
Одговори
#11

Чекам да изађе Закон у Службеном гласнику па ћу подробније прокоментарисати. Мада бих се сложио са Ђорђем Вукадиновићем да је по среди политичка представа за прикупљање гласача. Истина, он то каже у увијеној форми.
Одговори
#12

[Слика: 56321492-EEDD-42-EF-968-E-4-BF89529-FCA1.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним