Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Антоније Ђурић (1929-2020)
#15

(19-08-2020, 03:15 PM)Бенито Пише:  
(19-08-2020, 03:08 PM)ОРЈУНА Пише:  Ко је Бакочевић?
Е, тај... Кидање
Немој тако, он ти дође као зет.
Одговори
#16

У неку руку- она је игром случаја рођена у Гучи. Нису њени пореклом Драгачевци.
Одговори
#17

Добар текст у данашњој Политици,некролог написан од стране Оташевића.

Мало сам збуњен,негде место рођења наводе Прибој,негде Сјеницу(као данас у Политици)негде и Рудо.Знао сам човека,знам да је својевремено после рата живео у Ужицу,задњих година у Чачку.Зна ли неко где је рођен,или мајчино девојачко презиме,збуњиваће се људи у будућности.
Одговори
#18

(21-08-2020, 06:26 PM)РежисерСтари Пише:  Добар текст у данашњој Политици,некролог написан од стране Оташевића.

Мало сам збуњен,негде место рођења наводе Прибој,негде Сјеницу(као данас у Политици)негде и Рудо.Знао сам човека,знам да је својевремено после рата живео у Ужицу,задњих година у Чачку.Зна ли неко где је рођен,или мајчино девојачко презиме,збуњиваће се људи у будућности.

У трећој књизи „Црвена куга“, Антоније Ђурић пише о томе како га је „Служба јавне безбедности“ ухапсила у Ваљеву, јер је у град долазио Броз и наводи шта је писало у решењу о хапшењу: „ ... на дан 30. октобра 1975. године донео је НАРЕДБУ Наређује се задржавање Ђурић Антонија, новинара, син Милана, рођен 1929. године у Сјеници, ...“
Одговори
#19

(21-08-2020, 06:26 PM)РежисерСтари Пише:  Добар текст у данашњој Политици,некролог написан од стране Оташевића.

Мало сам збуњен,негде место рођења наводе Прибој,негде Сјеницу(као данас у Политици)негде и Рудо.Знао сам човека,знам да је својевремено после рата живео у Ужицу,задњих година у Чачку.Зна ли неко где је рођен,или мајчино девојачко презиме,збуњиваће се људи у будућности.

Пореклом су из Сјенице. Шта повезује Оташевића и Ђурића?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#20

Не знам заиста.О чему се ради?
Одговори
#21

(23-08-2020, 09:01 AM)РежисерСтари Пише:  Не знам заиста.О чему се ради?

Оташевићев ујак је био са њим у Белим орловима. То ми је Антоније лично причао.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори
#22

Моја је била грешка за оно да је рођен у Прибоју, зато што су му рођену сестру, девојку од 17 година, заклали комунисти у Прибоју, 1944. године.
Иначе, Антонијев отац је из једног села код Сјенице, ближе Штављу. Антонијев отац био је четник у одреду Војводе Вука.
Одговори
#23


Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним