Оцена Теме:
  • 2 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нови патријарх СПЦ

Ni dan nije prošlo od upokojenja od Patrijarha Selaković priča na TV o dolasku pape u Srbiji a novine rade svoje. Takodje N1 sipa protiv Irineja Bulovića svakojake "proverene informacije".
Одговори

(26-11-2020, 07:20 PM)пек. Пише:  Григорије је држао парастос усташама.

Да. Као што сам ја теби Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(26-11-2020, 07:41 PM)Бенито Пише:  Немојте да наседате на ове спинове. Знају они да Григорије нема ни промил шансе да буде патријарх. Григорије је убачен у причу да не би било очигледно да је спин намењен дискредитацији епископа Јоаникија, који има подршку изразите већине владика и митрополита СПЦ.

Потпуно си у праву у вези Григорија и приче која се прави.

Нећу бити изненађен ако "свети дух" одлучи да следећи патријарх СПЦ буде тренутни епископ шумадијски Јован.
Одговори

Митрополит Порфирије нови патријарх.

Митрополит Порфирије нови патријарх.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

[Слика: 20201126-204229.jpg]

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(26-11-2020, 09:42 PM)Јеремија Пише:  
(26-11-2020, 07:41 PM)Бенито Пише:  Немојте да наседате на ове спинове. Знају они да Григорије нема ни промил шансе да буде патријарх. Григорије је убачен у причу да не би било очигледно да је спин намењен дискредитацији епископа Јоаникија, који има подршку изразите већине владика и митрополита СПЦ.

Нећу бити изненађен ако "свети дух" одлучи да следећи патријарх СПЦ буде тренутни епископ шумадијски Јован.
Не верујем да је владика шумадијски Јован уопште у комбинацији, јер не знам ко би за њега од владика уопште гласао.
Мада он има више референци од ових других. Сирома'
Ипак је он подигао и освештао споменик комунисти који је наредио девастирање манастира у Јовановом родном селу. Тужан
Такав случај није сретнут нигде, чак ни у комунистичкој Србији.
Одговори

(26-11-2020, 10:25 PM)Бенито Пише:  

Не верујем да је владика шумадијски Јован уопште у комбинацији, јер не знам ко би за њега од владика уопште гласао.
Ипак је он подигао и освештао споменик комунисти који је наредио девастирање манастира у Јовановом родном селу. Тужан

То је неко моје размишљање.
Учинио је много Јован за власти и световне и црквене...
Одговори

Патријарх може бити само неко од синодских прорежимских владика: М Порфирије, Еп Иринеј, Еп Давид, Еп Јован и вансинодских Еп Фотије и М Хризостом. Њихова чада (сателити) се не рачунају.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(26-11-2020, 10:25 PM)Бенито Пише:  

Је ли тај комуниста Милосав Матовић?
Одговори

Тако је, народни херој Титове Југославије.
Одговори

Најбоље би било да то буде неко са најдужим епископским стажом, рецимо владика Лаврентије, као компромисно решење. Али реалније је да то буде неко близак режиму, Иринеј Буловић или Порфирије. Владика Јоаникије иако има највећу подршку у народу, а вероватно и у Сабору СПЦ, проћи ће као Митрополит Амфилохије, на претходним изборима.
Одговори

Шта мислите о Никанору или Теодосију?
Одговори

(26-11-2020, 01:07 AM)Јеремија Пише:  Убијају респиратори и погрешно лечење.
Где нестаде традиционални грип од кога се сваке године разбољевало милиони људи?
Чича памти време туберкулозе која је косила по ондашњој Југославији (1959 сам изгубио стрица баш од ТБЦ-а) где су АТД диспанзери радили пуном паром. Лечење је било у "ваздушним бањама", тј. лечило се чистим ваздухом јер лекова није било сем пеницилина.

Превентивно и даље сваки дан возим бицикл по 30-так километара, радим гимнастику и помало са теговима. Маску не носим нити ћу је носити.

Хвала на савету.

Д М
Одговори

(27-11-2020, 01:22 PM)Шумадинац Пише:  

Немам замерке на говор оца Предрага, јер његов је канал па може да прича шта хоће.
Друга је ствар хоћу ли га послушати и шта генерално мислим о ставу свештенства као и високо свештенства о проблему епидемије, посебно о маскама.
Еминентни лекари су упозорили да маске не штите од "короне" и да су штетне за човека па се тога и придржавам.
Иначе, Црква (наша Светосавска) је подбацила када је у питању "корона"...
Маске на лицима владика, свештенства и монаха терају ме на разне мисли које нису баш похвалне за поменуту братију.
Туберкулоза је била далеко опаснија од ове епидемије. Људима су одстрањивали цело плућно крило како би им спасили живот, породице су нестајале од те болести и нико није носио маску.
Сматрам да је СПЦ руку под руку са вођом СНС клана кренула у "борбу" против епидемије што јој не служи на част и, што ће народ почети да поистовећује водећу политичку номенклатуру са црквом.

Да не дужим, држаћу се старих навика па како ми Бог да.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним