Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kriza u Bosni i Hercegovini

Koristila sam pretragu u pokušaju da pronađem adekvatnu temu u koju bih smjestila ovaj post. Iako postoje neke teme, prvenstveno o Republici Srpskoj (i Bosni), one su zaključane. Ako postoji neka otvorena tema, molim moderatore da prebace post i oproste mi na dupliranju.  Rolleyes

Inače, svi ste, vjerovatno, upoznati sa pričom da je poslednji visoki predstavnik za BiH, Valentin Inzko, posegnuo sa nedefinisanim bonskim ovlastima i nametnuo izmjene krivičnog zakona BiH kojima je inkriminisano tzv. ''negiranje sudski utvrđenih činjenica'' o poslednjem građanskom ratu u BiH.

Nije prošlo mnogo vremena, građanin Šmit, koji je trebao biti novi visoki predstavnik, za Al Jaazeru je dao intervju. U njemu ima ohrabrujućih ali i, blago rečeno, čudnih stvari. Tako je građanin Šmit, između ostalog, kazao da je on frapiran činjenicom da djeca u BiH istoriju uče iz tri različita udžbenika. Izjavio je kako bi tzv. međunarodna zajednica trebala djelovati u pravcu da si učenici uče iz jedne knjige... i td. Link imate ispod.

https://youtu.be/BRG9H6TGFZI
Одговори

Може овде као нова тема, јер је потребна. Хвала Вам што сте је поставили.
Одговори

Иначе, што се тиче Шмита, његов легитимитет, и овако танак какав јесте, не би постојао да није Овај. То Овај ради, као 99% ове његове владавине, по налогу једне немачке бабе. Шмит је постављен да би Додик био смењен. Преко просвете то почиње, као и за време Калаја. 
Питање Додика било је једно од најважнијих у недавним разговорима Путина и Овај.
Одговори

Сестро добродошла.

Само ми ође пишемо сви

Ћ И Р И Л И Ц О М

Тако да и ти се прешалтујеше на српско писмо, немо USTAŠICOM да пишеш.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(05-12-2021, 01:25 PM)istoricarka Пише:  Koristila sam pretragu u pokušaju da pronađem adekvatnu temu u koju bih smjestila ovaj post. Iako postoje neke teme, prvenstveno o Republici Srpskoj (i Bosni), one su zaključane. Ako postoji neka otvorena tema, molim moderatore da prebace post i oproste mi na dupliranju.  Rolleyes

Inače, svi ste, vjerovatno, upoznati sa pričom da je poslednji visoki predstavnik za BiH, Valentin Inzko, posegnuo sa nedefinisanim bonskim ovlastima i nametnuo izmjene krivičnog zakona BiH kojima je inkriminisano tzv. ''negiranje sudski utvrđenih činjenica'' o poslednjem građanskom ratu u BiH.

Nije prošlo mnogo vremena, građanin Šmit, koji je trebao biti novi visoki predstavnik, za Al Jaazeru je dao intervju. U njemu ima ohrabrujućih ali i, blago rečeno, čudnih stvari. Tako je građanin Šmit, između ostalog, kazao da je on frapiran činjenicom da djeca u BiH istoriju uče iz tri različita udžbenika. Izjavio je kako bi tzv. međunarodna zajednica trebala djelovati u pravcu da si učenici uče iz jedne knjige... i td. Link imate ispod.

Извињавам се унапред на могућој непристојности, али мене интересује из ког сте Ви краја? Не разумем подвучену синтагму "бонске овласти". А подвучену заменицу "си" употребљавају говорници српског језика на крајњем западу, као и на југу српских земаља.
Што се тиче саме теме, да, слажем се са грађанином Хармсом, то јест Шмитом. Деца би требало да уче из једног уџбеника. И то из бесплатних уџбеника. Могу се родитељи деце обратити фондацији Александра Кавчића.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Сви ми мислимо као Шмит, да би најбоље било да дјеца уче из једног уџбеника. Но, нисмо баш сагласни ко ће га писати.
Одговори

(06-12-2021, 09:51 PM)luka.luke Пише:  Сви ми мислимо као Шмит, да би најбоље било да дјеца уче из једног уџбеника. Но, нисмо баш сагласни ко ће га писати.

Слабо читаш коментаре других форумаша. Сви се слажемо како деца треба уче из бесплатних уџбеника. Ако је већ тако, нека се обрате фондацији Александра Кавчића. Е сад, ко је уџбеник писао, то је већ нека друга тема. Вероватно је историчар по струци.

Одговори

(08-12-2021, 08:42 AM)Vlad Alekš Пише:  
(06-12-2021, 09:51 PM)luka.luke Пише:  Сви ми мислимо као Шмит, да би најбоље било да дјеца уче из једног уџбеника. Но, нисмо баш сагласни ко ће га писати.

Слабо читаш коментаре других форумаша. Сви се слажемо како деца треба уче из бесплатних уџбеника. Ако је већ тако, нека се обрате фондацији Александра Кавчића. Е сад, ко је уџбеник писао, то је већ нека друга тема. Вероватно је историчар по струци.

Чини ми се да ни ти мене баш ниси разумио. Хтио сам рећи да има разних историчара, различито пишу историју. Хоћу рећи да уџбенике из националних историја пишу режими, а не наука. У БиХ три националне историје, плус комуно утицај, плус утицај Шмитоваца, плус, плус... Немогуће је без диктатуре написати један уџбеник за сву дјецу. Ено сад Изетбеговић тври да су они настали од неких средњевјековних Бошњанина.
Одговори

(09-12-2021, 10:51 AM)luka.luke Пише:  
(08-12-2021, 08:42 AM)Vlad Alekš Пише:  

Чини ми се да ни ти мене баш ниси разумио. Хтио сам рећи да има разних историчара, различито пишу историју. Хоћу рећи да уџбенике из националних историја пишу режими, а не наука. У БиХ три националне историје, плус комуно утицај, плус утицај Шмитоваца, плус, плус... Немогуће је без диктатуре написати један уџбеник за сву дјецу. Ено сад Изетбеговић тври да су они настали од неких средњевјековних Бошњанина.

Пријатељи, браћо, кумови, унапред се извињавам, али молим вас - без увреде. Твој смисао за хумор је на нивоу морског краставца. Или тропрстог лењивца који иде на дијализу.
Да ли ти је српски матерњи језик? Да не буде као са оним братом из Италије, сличног надимка, са којим повремено дође до неспоразума због језичких финеса.

Одговори

Evo zasto u Srbiji rovari kako ko hoce od stranaca u RS ne.
НАВЕО ДА МУ ЈЕ ПО ПОВРАТКУ ИЗ САД ПОВЕРИЛА ДА ЈУ ЈЕ ЕСКОБАР НАГОВАРАО ДА „ПРЕУЗМЕ СНСД“

http://fakti.org/dodik/dodik-jedna-od-na...cvijanovic

Prodajete se za saku dolara u Srbiji, a u RS ne.
Одговори

(06-12-2021, 01:24 PM)Vlad Alekš Пише:  
(05-12-2021, 01:25 PM)istoricarka Пише:  Koristila sam pretragu u pokušaju da pronađem adekvatnu temu u koju bih smjestila ovaj post. Iako postoje neke teme, prvenstveno o Republici Srpskoj (i Bosni), one su zaključane. Ako postoji neka otvorena tema, molim moderatore da prebace post i oproste mi na dupliranju.  Rolleyes

Извињавам се унапред на могућој непристојности, али мене интересује из ког сте Ви краја? Не разумем подвучену синтагму "бонске овласти". А подвучену заменицу "си" употребљавају говорници српског језика на крајњем западу, као и на југу српских земаља.
Што се тиче саме теме, да, слажем се са грађанином Хармсом, то јест Шмитом. Деца би требало да уче из једног уџбеника. И то из бесплатних уџбеника. Могу се родитељи деце обратити фондацији Александра Кавчића.

Hahahaa, iz jednog udzbenika u BiH!? Pa to nem ani u Moni Pajtonovcima. Smile
RS gleda da se otcepi, sto je i logicno, ovaj pise jedan uzbenik. Srebrenica za jedne genocid, za druge ne,....hahahah, sa koej planete si ti pao. Smile
Одговори

Pazi Vlad Tepes,

Amerika...je..ga, znamo svi kakva je sto se skolstva tice. Prvo koliko para toliko muzike(mada uvek manje), nisu im nesto nacitani, ali za posao su spremni.
BiH najvise lici na 3 americke drzave gde je drzavna vlast prilicno jaka, a federalna onako, slabo....

Drzavne skole u okviru jedne drzave nisu iste, u okviru grada nisu iste, jedan kaze nemamo knjige(a dobra skola), nego eto kopiramo(to rekli nama u Detroitu). Kopiraju neke njihove listove, ne knjige, totalna glupost.
Molim, mi se prenerazili...a nece moci. Ubrzo se preselimo na jug Amerike, privatna skola, imaju knjige, ali knjige su koje skola odabrala, besplatne. Mislim nisu besplatne jer placas skolarinu. Dobijes knjige na pocetku godine i vratis na kraju. Mi kupimo neke koje su bitne, cisto da imamo, kao matematika....
Znaci u Americi, koje poprilicno lici na BiH to ide tako. I ti mi pricas o jednom udzbeniku u BiH!?

Pa to nema smisla, to nije posteno sa tvoje strane.

Oni mogu da se sloze oko udzbenika samo u vezi prirodnih nauka, oko istorije niko ni sa kim nece da se slozi, maternji jezik je kranje problematican. BiH je YU u malom, ako ti se ne svidja poredjenje sa Amerikom. U YU, pravnik iz Srbije niej mogao da radi u Hrvatskoj. Znaci batali te bajke, BiH treba razbucati, to ne odgovra ni Hrvatima ni nama. Muslimaniam odgovara, ali da bude po njihovomm, mi i Hrvati cak i ne pomisljamo da budemo u BiH po nasem, jer to prvo nije posteno, a drugo nije ni moguce.
Одговори

Je.. mu mater ako ima drzave kao BiH. Ona najvise lici na Sao Tome i Principe (oni stvarno imaju ta dva dela). Pazi naziv Bosna I Hercegovina. Vec imas dva dela kad pogledas spolja.  A kad pogledas unutra, jo iznenadjenja, 3 dela i nijedan se ne zove kao neko ime iz drzave Smile

Ovi Ameri nisu znali kako da nazovu ovaj konglomerat, pa mu dali ime Sjednjenne Americke Drzave,. sto odlsikava unutrasnjost. A pazi BiH...uzas.

Ustvari ta drzavs bi trebakolo da se zove slicno kao SHS. SHB. Ili menjate naziv ili razlaz.
Одговори

(10-12-2021, 05:28 AM)zstoja Пише:  Je.. mu mater ako ima drzave kao BiH. Ona najvise lici na Sao Tome i Principe (oni stvarno imaju ta dva dela). Pazi naziv Bosna I Hercegovina. Vec imas dva dela kad pogledas spolja.  A kad pogledas unutra, jo iznenadjenja, 3 dela i nijedan se ne zove kao neko ime iz drzave Smile

Ovi Ameri nisu znali kako da nazovu ovaj konglomerat, pa mu dali ime Sjednjenne Americke Drzave,. sto odlsikava unutrasnjost. A pazi BiH...uzas.

Ustvari ta drzavs bi trebakolo da se zove slicno kao SHS. SHB. Ili menjate naziv ili razlaz.

Комунистичка творевина. Чуј, "Босна и Херцеговина", нормалном човеку то звучи као нека западноафричка држава, као нека изгубљена острва у карипском мору... што није Херцеговина и Босна?  Какве везе Семберија има са Херцеговином или са реком Босном? Потпуни безвезњаковићи, застава ружна, химна ружна, грб ружан, све измишљено, пластично... Они служе за подсмех. Ван сваке памети.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним