Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ЕХPO 2027 - Скок у кречану

Да отворим нову тему, пошто нико неће, о нечему о чему прича цела политичка сцена, од власти, до ванпарламентарне опозиције, понукани добијањем Београда да организује изложбу EXPO,  за 2027. годину. У међувремену, чекајући пажљиво да се прво заврше избори, Овај се појавио на конференцији за масовно испирање мозга и најавио "Скок у будућност - у 2027. годину! Везао је читаву судбину Србије у будућности управо за EXPO 2027.
,После почетних процена да ће, које су сами властодршци давали, да ће организација EXPO 27 коштати око 9 милијарди долара, попели су цифру на 12, па на 14, па на 17, и зауставили се на 18 милијарди евра. За сада су се зауставили у пројекцији.
Да не причамо о томе да ово није главни EXPO који се организује на сваких округлих 5 година, него изложба ЕХPO која ће бити организован 2025. године, па да самим тим, а ни по стриктним правилима организације EXPO, не може имати веће трошкове од главних EXPO изложби.
Синоћ сам, сасвим случајно, гледао неку расправу на француској телевизији о томе да ли је у овом тренутку потребна организација Олимпијских игара у Паризу. Један међу "дискутантима" који је очигледно био за одржавање Олимпијаде у Паризу, рекао је да "европску економију чека скок привреде најмање у вредности од 15 милијарди евра" због Олимпијаде у Паризу. А други, који је против Олимпијаде у Паризу, не оспорава бројку, али наглашава "европску", а не француску привреду.
Углавном, Олимпијске игре у Паризу планирано је да коштају између 7,2 и 8,4 милијарде евра. 
Помоћна изложба EXPO 27 у Београду, по Овај пројекцији, коштаће 18 милијарди евра. Значи, више и то много више него што ће се унапредити цела европска привреда од Олимпијских игара у Паризу.
Нек нам је са срећом!
Одговори

Хм....Сличне,готово истоветне "аргументе"против Експ-а,користи и опозиција.
Један чак рече,у својој љутњи и фрустрираности да је то обичан "вашар".Ценим да би д..е дали да су они у прилици да тај "вашар" организују.Ал' ће да сачекају.Мало дуже.

Елем,за почетак један Париз има сву,али буквално сву инфраструктуру,за ОИ.Реч је о мегалополису,који је већ организационо,инфраструктурно и кадровски на нивоу да то организује.За њих је то лагано.

Београд,деценијама,није имао догађаје тог формата.И од пратећих објеката,и инфраструктуре готово нема ништа.Дакле мора да се улаже,гради,ствара.А то кошта.

Наравно,то је идеална шанса за лоповлук великих размера,и већ многи трљају руке.

Лично,мислим да је ЕКСПО велика шанса,и уз контролу,и транспарентност донео би огромне бенефите.Да ли ће тога бити,и у којој мери,време ће да покаже.
Одговори

Осамнаест милијарде? Са каматама има са удвостручи. То му за убудуће дође 5000 евра по празној глави становника.
Старих обавеза имамо по 10.000 по глави.
Укупно, само моја породица дугује страним партнерима 75.000 евра, ни криви ни дужни.

Пре него што су дошли ови са "огромним бенефитама", дуговали смо 1.000 евра по глави.
Идемо на ЕХРО. Неки ћете да се задужите, а неки ће да се обогатимо.

Одговори

Објасните нам ,али конкретно,како сте под жутима и неокомунистима као грађанин дуговали 1000 евра,а данас 75000.

Дајте,егзактне податке.
Одговори

Док Ти он "конкретно" не напише како ха је Овај задужио, напиши Ти нама коју инфраструктуру треба Београд да изгради да би могао да организује изложбу EXPO 27.
Конкретно!
Одговори

https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-fi...ju/tj4tw05

Ево,за почетак огромне хале,конгресне објекте,хиљаде станова,инфраструктуру,разне друге капацитете.Читави мини градови ће се правити.

То кошта,и замисли шта?То све Париз има!И то има чак и вишка.Дакле код нас мора да се зида,руши,гради.

Сети се идиота из опозиције,до пре 10 година су критиковали и најављивали рушење Београда на води.Данас,нико,ал' баш нико од њих то не тражи.Видели су колико је то допринело Београду.

Ако буде памети и ово је велика шанса,дакле подршка за Експо.

Од празних критика ала Ђорђе Ивковић и фрљања милијардама нема ништа.
Одговори

Јеси ли Ти уопште прочитао шта сам Те питао?
Ајде поново:
Шта је конкретно потребно да Београд изгради од инфраструктуре да би организовао EXPO 27?
Не питам Те шта фолозофира Овај- Брнабић режим да "мора да се изгради", него шта је нужно да се изгради како би се задовољили критеријуми које тражи EXPO!
Одговори

Па ево напиши нам ти шта је нужно за Експо,рачунам већ си негде у белом свету био организатор манифестација тог типа па већ то знаш.

Ја ти пишем да ће се градити,правити,зидати,рушити и да је то НЕОПХОДНО за овакве ствари.

Ти поредиш Париз,који већ све то има,са Београдом,ја тврдим то није исто.

Шта су жеље овога и онога не знам,то ме и не интересује,можда му је жеља да има овакву опозицију као и до сада?
Одговори

(31-01-2024, 09:10 PM)ексрежисер Пише:  Па ево напиши нам ти шта је нужно за Експо,рачунам већ си негде у белом свету био организатор манифестација тог типа па већ то знаш.

Ја ти пишем да ће се градити,правити,зидати,рушити и да је то НЕОПХОДНО за овакве ствари.

Ти поредиш Париз,који већ све то има,са Београдом,ја тврдим то није исто.

Шта су жеље овога и онога не знам,то ме и не интересује,можда му је жеља да има овакву опозицију као и до сада?
Јок, Брнабић је организатор!
Пише Ти лепо на сајту организације ЕXPO шта је потребно за овај ниво њихове изложбе ЕXPO. 
И НЕ СМЕ ДА СЕ ИЗЛАЗИ ВАН ТИХ ОКВИРА!
А то је једно 50 пута мање од овога што ће Овај твој геније да зида. 
И није потребно никоме!
Осим мафијашком удбашком режиму и вама сендвичарима!
Одговори

Ја бих се забринуо на твом месту,да идентично мислим као Мариника,жене у црном,леви либераши итд.Сви сте на истим позицијама.Југословенским позицијама.

Ја за неке ствари гледам ову власт позитивно за неке негативно.Вама је овде мржња мотив.То вам магли видике.Све вам смета.

Нек зида,да неће у гроб да однесе?
Одговори

[Слика: victoria-secret.webp]
Сигурно им нешто фали?
Дај објасните шта...Нека маја,мора да има.
Одговори

(31-01-2024, 09:48 PM)ексрежисер Пише:  Ја бих се забринуо на твом месту,да идентично мислим као Мариника,жене у црном,леви либераши итд.Сви сте на истим позицијама.Југословенским позицијама.

Ја за неке ствари гледам ову власт позитивно за неке негативно.Вама је овде мржња мотив.То вам магли видике.Све вам смета.

Нек зида,да неће у гроб да однесе?
Дела, саопшти нам коначно:
За које ствари гледаш ову власт на негативан начин?
Одговори

За многе ствари;
Вођење унутрашње и једним делом спољне политике,монетарну политику "чврстог курса",субвенционисање страних инвеститора у овако великој мери,потпуно урушавање парламентаризма,за многа кадровска решења итд.

Ја сам мноооого више критичан према овој власти,него већина вас која ћути на зло звано опозиција.
А свако зло није исто.

Ово ваше је мноооого веће.
Одговори

(01-02-2024, 12:12 AM)ексрежисер Пише:  За многе ствари;
Вођење унутрашње и једним делом спољне политике,монетарну политику "чврстог курса",субвенционисање страних инвеститора у овако великој мери,потпуно урушавање парламентаризма,за многа кадровска решења итд.

Ја сам мноооого више критичан према овој власти,него већина вас која ћути на зло звано опозиција.
А свако зло није исто.

Ово ваше је мноооого веће.

Е, стварно си нашао на коме ћеш да оштриш те мудрости.  И сад ћу се ја примим на то и почнем да доказујем да немам никакве везе са Ђиласом?
Него, ајде се врати на тему. Ако немаш ништа ново о томе да напишеш осим овога, пусти неког другог да нешто прокоментарише. 
Нећу се више јављати на овој теми.
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним