Оцена Теме:
  • 0 Гласов(а) - 0 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фалсификовање српске историје
#1

Проклета Јерина, издаја Вука Бранковића, Милош Обилић, босански богумили… Бескрајан је низ кривотворина, али у српској историографији још нема дела у коме би се оне систематизовале и најзад уклониле

ПИШЕ: Милослав САМАРЏИЋ
Цели чланак:
https://www.pogledi.rs/falsifikovanje-sr...28300.html
Одговори
#2

Стварно импресивно. Да ли је неко од Котроманића проглашен за свеца?
Одговори
#3

Да додам, један од највећих фалсификата је онај да је цар Душан био анатемисан од стране цариградског патријарха.
Одговори
#4

(20-04-2024, 08:03 PM)Патриот Пише:  Стварно импресивно. Да ли је неко од Котроманића проглашен за свеца?

Мислим да није.
Одговори
#5

(20-04-2024, 08:36 PM)Патриот Пише:  Да додам, један од највећих фалсификата је онај да је цар Душан био анатемисан од стране цариградског патријарха.

Било је ту нечег, али нисам сигуран шта. Свакако су прекинули односе са СПЦ, до цара Лазе.
Одговори
#6

(20-04-2024, 09:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-04-2024, 08:36 PM)Патриот Пише:  Да додам, један од највећих фалсификата је онај да је цар Душан био анатемисан од стране цариградског патријарха.

Било је ту нечег, али нисам сигуран шта. Свакако су прекинули односе са СПЦ, до цара Лазе.

Екскомунициран је, и то из чисто политичких разлога. То је нешто потпуно другачије од анатеме. Када се Лазар први пут помиње као цар?
Одговори
#7

(20-04-2024, 10:56 PM)Патриот Пише:  
(20-04-2024, 09:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-04-2024, 08:36 PM)Патриот Пише:  Да додам, један од највећих фалсификата је онај да је цар Душан био анатемисан од стране цариградског патријарха.

Било је ту нечег, али нисам сигуран шта. Свакако су прекинули односе са СПЦ, до цара Лазе.

Екскомунициран је, и то из чисто политичких разлога. То је нешто потпуно другачије од анатеме. Када се Лазар први пут помиње као цар?

Не знам, али доста касније. Наравно то само у народној поезији.
Одговори
#8

Требало би да се у документима помињао као "велики кнез".

Ово се односи на кнеза Лазара, а конкретан податак може да се нађе у литератури.
Одговори
#9

Иначе, ми православци (правоверни хришћани) смо католици. Следбеници латинске јереси (како је писао цар Душан) су римокатолици. Негде сам чуо да је израз 'храм' секташки термин, али не знам колико је то тачно.
Одговори
#10

(20-04-2024, 11:40 PM)Патриот Пише:  Иначе, ми православци (правоверни хришћани) смо католици. Следбеници латинске јереси (како је писао цар Душан) су римокатолици. Негде сам чуо да је израз 'храм' секташки термин, али не знам колико је то тачно.

Тачно је .

Срби кажу Црква.

Храм ти је објекат где се приноси жртва.

Храм не означава место где се окупљају верници.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#11

(20-04-2024, 11:40 PM)Патриот Пише:  Иначе, ми православци (правоверни хришћани) смо католици. Следбеници латинске јереси (како је писао цар Душан) су римокатолици. Негде сам чуо да је израз 'храм' секташки термин, али не знам колико је то тачно.

Ако си православан требао би да знаш да израз "храм" потиче од грчког κυριακον (кириакон), што значи „дом Господњи“, domus Dei. Тај назив позајмљен је из Старог Завета (Пост. 28,17,19,22). А од грчке речи κυριακον, променом слова „κ“ у „ц“ и ,, υ“ у „е“, настала је (словенска) реч „церков“ (црква), која означава дом или храм Господњи.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори
#12

(20-04-2024, 09:35 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(20-04-2024, 08:36 PM)Патриот Пише:  Да додам, један од највећих фалсификата је онај да је цар Душан био анатемисан од стране цариградског патријарха.

Било је ту нечег, али нисам сигуран шта. Свакако су прекинули односе са СПЦ, до цара Лазе.
То је било десетак година после проглашења царства и патријаршије тако да се нису бунили зато што је српска црква постала патријаршија него вероватно зато што су им узели епархије. Босанска црква се нигде не спомиње у списковима Охридске архиепископије, мислим да је припадала некој митрополији која је прво била православна па је после покатоличена (дубровачка, барска или сремска) и да је зато био толики притисак на њу.
Одговори
#13

(21-04-2024, 07:26 AM)Шумадинац Пише:  
(20-04-2024, 11:40 PM)Патриот Пише:  Иначе, ми православци (правоверни хришћани) смо католици. Следбеници латинске јереси (како је писао цар Душан) су римокатолици. Негде сам чуо да је израз 'храм' секташки термин, али не знам колико је то тачно.

Ако си православан требао би да знаш да израз "храм" потиче од грчког κυριακον (кириакон), што значи „дом Господњи“, domus Dei. Тај назив позајмљен је из Старог Завета (Пост. 28,17,19,22). А од грчке речи κυριακον, променом слова „κ“ у „ц“ и ,, υ“ у „е“, настала је (словенска) реч „церков“ (црква), која означава дом или храм Господњи.

Које ти глупости пишеш..

Неки а, е, и, о, у на грчком.

Какав црни кириакон курци палци...

Ниђе везе...

Храм означава место где се приноси жртва богу или се жрвујеш за Бога.

Постоје Грчки, римски, јерусалимски храмови.

Храм НИЈЕ што и ЦРКВА.

У Цркву се не приноси жртва.

Старословенци или пагани су имали свије ХРАМОВЕ где су приносили жртву.

Сатанисти имају своје ХРАМОВЕ где цетрају пентаграме и приносе жртву и чак имају ритуале испијање крви кид екстремних секти.

Православан народ користи искључиво реч ЦРКВА.

У Цркву се не приноси жртва већ се молитвом народ сједињује са богом отуда често назив САБОРНА ЦРКВА!  Сабира се народ!

Храм СВЕТОГ САВЕ је то ХРАМ у коме обитују разне верске заједнице од масона, темплара, католика итд.

Унутар ХРАМА се налази ЦРКВА Св. Саве.

ХРАМ у Београду на Врачару "вришти" од симбола масонерија и демона.

На сваком стубу је одсликано митско биће са отвореним чељустима.


ДА OБЈАСНИМО:

ХРАМ је место где се приноси жртва богу и где обитавају различите верске и сличне конфесије.


ЦРКВА ПРАВОСЛАВНА је искључиво место где се Сабира народ и где се врши верски обред бњз приношења жртви или жртвовања...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори
#14

(21-04-2024, 04:14 PM)Mekenzi Пише:  
(21-04-2024, 07:26 AM)Шумадинац Пише:  
(20-04-2024, 11:40 PM)Патриот Пише:  Иначе, ми православци (правоверни хришћани) смо католици. Следбеници латинске јереси (како је писао цар Душан) су римокатолици. Негде сам чуо да је израз 'храм' секташки термин, али не знам колико је то тачно.

Ако си православан требао би да знаш да израз "храм" потиче од грчког κυριακον (кириакон), што значи „дом Господњи“, domus Dei. Тај назив позајмљен је из Старог Завета (Пост. 28,17,19,22). А од грчке речи κυριακον, променом слова „κ“ у „ц“ и ,, υ“ у „е“, настала је (словенска) реч „церков“ (црква), која означава дом или храм Господњи.

Које ти глупости пишеш..

Неки а, е, и, о, у на грчком.

Какав црни кириакон курци палци...

Ниђе везе...

Храм означава место где се приноси жртва богу или се жрвујеш за Бога.

Постоје Грчки, римски, јерусалимски храмови.

Храм НИЈЕ што и ЦРКВА.

У Цркву се не приноси жртва.

Старословенци или пагани су имали свије ХРАМОВЕ где су приносили жртву.

Сатанисти имају своје ХРАМОВЕ где цетрају пентаграме и приносе жртву и чак имају ритуале испијање крви кид екстремних секти.

Православан народ користи искључиво реч ЦРКВА.

У Цркву се не приноси жртва већ се молитвом народ сједињује са богом отуда често назив САБОРНА ЦРКВА!  Сабира се народ!

Храм СВЕТОГ САВЕ је то ХРАМ у коме обитују разне верске заједнице од масона, темплара, католика итд.

Унутар ХРАМА се налази ЦРКВА Св. Саве.

ХРАМ у Београду на Врачару "вришти" од симбола масонерија и демона.

На сваком стубу је одсликано митско биће са отвореним чељустима.


ДА OБЈАСНИМО:

ХРАМ је место где се приноси жртва богу и где обитавају различите верске и сличне конфесије.


ЦРКВА ПРАВОСЛАВНА је искључиво место где се Сабира народ и где се врши верски обред бњз приношења жртви или жртвовања...

И онда мрмот замотао чоколаду.... Пусти Мирољубове тлапње. Не схвата те нико озбиљно. Даклем, већ сам изнео саму суштину значења "храма". Храм = Црква

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним