Оцена Теме:
  • 3 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Битка за Калабића (2)

(15-03-2024, 07:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нека буде и овде:

Свака част гос'н Самарџићу, капа доле! Разбио си их у парампарчад.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Не бих ја те пробоје из обруча називао "победама". То је свакако успех, поготово ако је са малим губицима обављено, али победа је много јака реч. Онда су и партизани победили на Сутјесци и на још сто места; то су додуше и тврдили.

То је упоредиво са оном ситуацијом после повлачења Енглеза и дела Француза из Денкерка, када су британски генерали били презадовољни што им војска није уништена у том џепу, док их Черчил није освестио речима - "Господо, рат се не добија евакуацијама".

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(17-03-2024, 08:12 PM)Николај Пише:  Не бих ја те пробоје из обруча називао "победама". То је свакако успех, поготово ако је са малим губицима обављено, али победа је много јака реч. Онда су и партизани победили на Сутјесци и на још сто места; то су додуше и тврдили.

То је упоредиво са оном ситуацијом после повлачења Енглеза и дела Француза из Денкерка, када су британски генерали били презадовољни што им војска није уништена у том џепу, док их Черчил није освестио речима - "Господо, рат се не добија евакуацијама".

За целу операцију има смисла, али љотићевце су баш потукли.
Одговори

(16-03-2024, 10:59 PM)Шумадинац Пише:  
(15-03-2024, 07:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  Нека буде и овде:

Свака част гос'н Самарџићу, капа доле! Разбио си их у парампарчад.
Свака част и од мене!

Не знам да ли је неко икада поставио питање овим садашњим "званичним" историчарима и институтима зашто не издају књигу о нпр Владу Шегрту, Крцуну и њима сличним ликовима. Што су се они ухватили Калабића?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним