Оцена Теме:
  • 8 Гласов(а) - 5 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дражина рехабилитација - утисци
#71

Милославе....
Желим да питам које су Комунистичке (ткз партизанске јединице) биле у Дрвару?

Од те Комунистичке јединице у Дрвару јели је ико од њи учестовали у напад на јединице Војске Краљевина око Сарајева?

Сад колико су биле Енглески, Американски радио оператори на тлу Краљевине. И са којим јединица су биле стационираних?
Одговори
#72

У Дрвару су били полазници официрског курса и Пратећи батаљон Врховног штаба, а у тој области 1, 6, 4, 9. 39. дивизија.
Ни једна од њих није учествовала у нападу на четнике код Сарајева (ту су тада биле 5, 17, 27. и нешто даље 2. дивизија).
У време напада код Сарајева британске мисије биле су код Врховног штаба, а у то време стигле су и код 2. дивизије. Затим, биле су на јадранској обали, у вези наоружања партизана.
Оне нису имале слободу кретања и нису могле да виде напад.
Одговори
#73

(20-12-2013, 05:44 PM)Лепи Бора Пише:  Још нема НИ ЈЕДАН документ, НИ фабрикован, да је Стаљин (рецимо):
- командовао титу
- водио тита
- издавао му директиве

А коминтерна? Јок

Бог се драги на Србе разљути / за њихова смртна сагрешења
Одговори
#74

(20-12-2013, 11:44 PM)Громовник Пише:  
(20-12-2013, 05:44 PM)Лепи Бора Пише:  Још нема НИ ЈЕДАН документ, НИ фабрикован, да је Стаљин (рецимо):
- командовао титу
- водио тита
- издавао му директиве

А коминтерна? Јок

НИШТА!

Чак ни она јебена коминтерна "међународна", чији су чланови и данас ДС и СПС, ни то НИШТА!

Дирек из лондона...

Лепо је то очекивати да лондон рехабилитује Дражу (шта гођ то било...). Када будемо скупљали са врбе гројзе и цедили сок у кацу, онда ће ги и то бидне. Даклен ускоро!

Смарање бре

(20-12-2013, 09:12 PM)Милослав Самарџић Пише:  У Дрвару су били полазници официрског курса и Пратећи батаљон Врховног штаба, а у тој области 1, 6, 4, 9. 39. дивизија.
Ни једна од њих није учествовала у нападу на четнике код Сарајева (ту су тада биле 5, 17, 27. и нешто даље 2. дивизија).
У време напада код Сарајева британске мисије биле су код Врховног штаба, а у то време стигле су и код 2. дивизије. Затим, биле су на јадранској обали, у вези наоружања партизана.
Оне нису имале слободу кретања и нису могле да виде напад.

И жалили су се маршалу тити на такав третман, а тито реко:
"Ћујте ви, империјалистићке пићке. Ја вам бум јебал матер, ак будете и даље њушкали околи, ове ћасне револуције наших народа и народности! Будем одмах звал друга Стаљина ак ме драте. А он вам буде матер јебал капиталистићку и реакционарну!"

И енглези наравно одоше да ћуту и једу кекс из СДО-а.
Одговори
#75

"Зато што су и код Војске Краљевине и код партизана били исти британски официри"....

Ја верујем да је био енглески радио оператор у Дрвар....тако да кад су Комунисти били у расулу, безглавјених и у бекства.....једино везе што су ималих са својим "војника" је било преко те енглеске радио оперативци.

Мислим да је то било Раскршница РАТ на тлу Краљевине Југославије....зашто за недељу дана ЕНГЛЕЗИ су буквално били КОМУИНСТИЧКА ПЕСНИЦА У РАТ!

Тако се пита колико су енглези/американци ослабилих немце између Маја и Октобар?
И колико је та енглеска помоч еклусивно помогла КОМУНИСТЕ?
.............

Сад ти можеш имати британске официре на обе стране....а са тоталне супротне и без повезане садатке.....једино су повезане ако су наређене.

Е клучна питање бих било јели је СОЕ имала исте задатке као МИ5/6 државног безбедност у та времена.. је сигурно СОЕ да није знала за њи.....поготово војнике..пример Мајкела Лиза...Војна Интелигенција има Макро погледа према сва дешава....уместо СОЕ ко делује на неком микро њиви. Тако државна безбедности могу да наместо ситуације где део своје специјалце имао супротне задатке.....тако покушаваш да идентификујеш....јели су енглези гледалих на Србе као топовска меса исто као Немци....од саме концепције рат....зашто ратови планирају деценије у напред....чак има припрема за така евентуалности....

Снадевање са оружање као један класични пример....јели то као одбијање Кнеза Павле за финанцирски помоч....ко је то тражио за куповање модерна оружање....у припрема за сваки случај.

У истом времену имаш не само финанцирање Нацистичку Немачку имаш и премештање текнологије што омогучва да ратује боље...

Битно је та пловидба инфомације између сви учешници.....како Војска Краљевина шаље своје поруке....знадемо кад шаљу преко Кајро...су саботираних......знадемо кад шаљу дирекно блечли парку....једино оних ко првих преводу поруку знаду истину...знадемо ту се саботира....кад се превођена порука оде из Руке Госп Арлинтона и стиже у рукама Џона Кенкроса.

Знадемо да је Кајро био инфилтриран.....сад ненаш јели је Кајро био намерно инфилтриран из сопствене концепције. Разлог због тога....ти овсте немаш НИ ЈЕДНОГ обичног човека у редове те ткз енглеске КОМУНИСТЕ...некако сви стижу из некој привилегијих.....нити имаш способног Војника ко је напредован у Официрски чин....нити имаш неке школоване комунисте из радничке одгај....међу њима.

Тако незнаш јели тих КОМУНИСТЕ у Кајро и у другим местима су дирекно радилих за МИ5/6 државног безбедности....ко су ималих главних циљ у сав рат....чак из концепција за стварање рат...и његов дириговање....и његовог завршетак. И то се некако преклапа прво са геостратешким, привредним, и политичким...циљевима.

Ја незнам јели је та клика у Кајро екслусивно деловао са Хелмског/балканског простора ....било бих добро да се сазна....разлог ...зашто хоћеш да гледаш за констаности у деловање.....јели КОМУНИЗАМ је било еклусивно за Краљевине Југославије....а не Грчке, ткз Албаније ...итд.

Како је била Немачка и Совијетска инфилтрирање Војске Краљевине пре рата и за време рата......или је то све опет ишло преко енглеза....? Сад јели је то намерно било? зашто на крају преклапа са неким њиховим крајним цилове......

Тако Радио оперативци су врло клучних фактор у тај пловидбе информације и дисинформације.....преко њи се кореграфира рат на терену.
Одговори
#76

[Слика: 1476445_552648764829285_195591727_n.jpg]
Одговори
#77

(21-12-2013, 12:32 AM)Лепи Бора Пише:  НИШТА!

Чак ни она јебена коминтерна "међународна", чији су чланови и данас ДС и СПС, ни то НИШТА!

Дирек из лондона...

Лепо је то очекивати да лондон рехабилитује Дражу (шта гођ то било...). Када будемо скупљали са врбе гројзе и цедили сок у кацу, онда ће ги и то бидне. Даклен ускоро!

Ако је ништа, што је онда Тито боравио у Москви? Зашто су Југословенски комунисти поштовали одредбе пакта Рибентроп-Молотов, и нису били непријатељски оријентисани према Немцима до 22. јуна? Итд.

Бог се драги на Србе разљути / за њихова смртна сагрешења
Одговори
#78

(21-12-2013, 10:09 AM)Громовник Пише:  ...
Ако је ништа, што је онда Тито боравио у Москви? Зашто су Југословенски комунисти поштовали одредбе пакта Рибентроп-Молотов, и нису били непријатељски оријентисани према Немцима до 22. јуна? Итд.

Боравио у Москви да купи штапове за пецање чирчили - млого добже штапове су имали. Поштовали су јер је то ненадјебиво важан пакт. То је чудо колико је важан, ма нема ништа без њега...

Да нисам о томе баш теби и писао овде 10х, па да наседнем!

Тако је Громовник, сунце је црно.

Smile
Одговори
#79

Ти можеш да пишеш и томове књиге, џабе, ако у њима у суштини ништа не кажеш, него филозофираш сам са собом и вртиш се у круг, а одговоре на конкретна питања избегаваш.

Бог се драги на Србе разљути / за њихова смртна сагрешења
Одговори
#80

(21-12-2013, 12:34 PM)Громовник Пише:  Ти можеш да пишеш и томове књиге, џабе, ако у њима у суштини ништа не кажеш, него филозофираш сам са собом и вртиш се у круг, а одговоре на конкретна питања избегаваш.

Тако је, одлично си примјетио!

Smile
Одговори
#81

У уторак 24. децембра је ново рочиште за рехабилитацију Драже, а истог дана је седница скупштине града Ужица на којој ће се разматрати иницијатива субнора о враћању споменика Броза на трг партизана, иначе једно од животних дела несрећнога Пенезића.
Какав ће резултат бити на једном, а какав на другом догађају?
Одговори
#82

(21-12-2013, 09:23 AM)Владимир Петровић Пише:  [Слика: 1476445_552648764829285_195591727_n.jpg]

Хвала за инфо


Smile
Одговори
#83

Viši sud bez tog rešenja nije mogao da nastavi postupak i donese odluku da li će usvojiti zahtev za rehabilitaciju generala, pa se očekuje da ovaj postupak bude okončan vrlo brzo, kad će se znati da li će sud doneti odluku o rehabilitaciji i da li će Mihailoviću vratiti građanska prava.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dru...ihailovica
Одговори
#84

Наставак поступка за рехабилитацију Михаиловића
[Слика: draza-mihailovic-mod-gov-rs-jpg_660x330.jpg]
БЕОГРАД - Пред почетак завршног рочишта у процесу за рехабилитацију команданта Југословенске краљевске војске у отаџбини Драгољуба Драже Михаиловића, после 10 месеци прекида, у Вишем суду у Београду окупио се велики број новинара и представника стручне јавности.
Међу окупљенима су и нови пуномоћник предлагача за рехабилитацију Оливер Антић, као и професор Коста Чавошки који је један од подносила захтева за Михаиловићеву рехабилитацију.
Испред суда окупило се и двадесетак припадника покрета "Заветници" који носе заставу са својим обележјима, као и заставу са ликом Михаиловића.

Поступак рехабилитације прекинут је 22. фебруара, јер је суд морао да сачека правоснажно решење о утврђивању датума смрти Михаиловића, јер званичних доказа о његовој смрти није било.

Решењем Првог основног суда у Београду као датум смрти Михаиловића утврђен је 17. јул 1946. године, пошто је суд утврдио да је тог датума стрељан.

Виши суд без тог решења није могао да настави поступак и донесе одлуку да ли ће усвојити захтев за рехабилитацију генерала, па се очекује да овај поступак за рехабилитацију буде окончан врло брзо, а суд да донесе одлуку о рехабилитацији и да ли Михаиловићу враћа грађанска права.

Захтевом за рехабилитацију Михаиловића тражи се од суда да поништи пресуду од 15. јула 1946. године, којом је Михаиловић осуђен на смрт стрељањем, као и враћање грађанских права.

Рехабилитацију је затражио његов унук Војислав Михаиловић, а придружили су му се Српска либерална странка, Удружење припадника Југословенске војске у отаџбини, Удружење политичких затвореника и жртава комунистичког режима, професор међународног права Смиља Аврамов и други.

Предлагачи захтева тврде да Михаиловићу није било омогућено право на одбрану и да није видео свог адвоката до почетка суђења.

Он није имао ни право на непристрасан суд, а оптужница му је уручена седам дана пред суђење.
http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/nastavak...48064.html
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним