Оцена Теме:
  • 18 Гласов(а) - 4.22 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Партизани Квислинзи ! Фотографије

Шта је овооо?Овај први с лева има Немачку капу,нешто као Банатски Фолксдојчер са петокраком.До њега у средини особа са кожним качкетом и наочаре за мотористе и неки бајонет.У опису слике на аукцији ебај пише: Југословенски партизани!
Посматрач ако можеш да анализираш ову слику,што се тиче ових пушкомитраљеза и бајонета.
[Слика: s-l1600.jpg]
[Слика: s-l1600_2.jpg]
Одговори

Пушкомитраљези су Британски Бренови, за бајонет нисам сигуран.
Одговори

Ок. Хвала
Одговори
Video 

Одговори

Шта каже друг Ватхра?
Одговори

Bujrum, drugovi itlerovci Smile
Одговори

Партизани и Усташе за време предаха између борби у друштву Скојевки.Скојевац
Знамо сви против кога су се борили,заједничким снагама...
Извор:Милослав Самарџић
[Слика: 23157463_920411164783139_508321812074358841_o.jpg]
Одговори

Зна ли ко нешто више о овој фотографији?
Вријеме и мјесто настанка и слично.
Партизан у средини има ознаку чина потпоручника, какве су уведене 1943. године.
Одговори

Prvi desno isti Rados Bajic.
Одговори

Партизанска кама.
[Слика: 291.JPG.fd17ee1d8a4d40b2d422825bd641d708.jpg]
[Слика: 290.JPG.3c05849d7672dd2700aebde0ad736fce.jpg]
Одговори

'Бем ти Сунце...

[Слика: Albina_Mali-_Ho_evar.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Кад видех ову слику сетих се нечега што сам скоро пронашао.

Који четник је једној жени прорезао две рупе на образима и кроз њих провукао катанац како би ћутала, односно како га не би одала?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-03-2018, 10:32 PM)Перун Пише:  Кад видех ову слику сетих се нечега што сам скоро пронашао.

Који четник је једној жени прорезао две рупе на образима и кроз њих провукао катанац како би ћутала, односно како га не би одала?

Владо Шипчић.
Одговори

(09-03-2018, 01:36 AM)ХраброСрце Пише:  
(08-03-2018, 10:32 PM)Перун Пише:  Кад видех ову слику сетих се нечега што сам скоро пронашао.

Владо Шипчић.

Да ли си претпоставио или се негде прочитао о томе?

Према ономе што сам ја пронашао у питању је Српко. Један од сведока детаљно описује његово скривање и овај догађај.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Скочи на Форум:

Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним