Оцена Теме:
  • 1 Гласов(а) - 4 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фотографија - Гестапо доводи комунисте ''Шпанце'' 1941.
#1

Нек остане ова тема издвојена због овог интернационалног комунистичког сајта. Изгубио сам линк, добро да ме подсети сад неки комуниста са овог сајта Рекс.

Дакле на слици је, онај први, гологлави, са брчићима, Александар Стојановић ''Шпанац'' из села Островица код Ниша. Кад га је довео Гестапо у Ниш, пролећа 1941, четири слике је за успомену дао свом другу комунисти. Тај је пре десетак година дао слике Динчићу, а Динчић мени.
Могу да претпоставим да су онда комунисти одавде дали копију неким својим друговима у инострантству да ставе једну од четири слике на тај сајт и да напишу да су то наводно Британци 1937. године... Јер ове четири слике им много сметају. Па барем да покушају да оборе једну. Мада у овом случају важи - једна ко ни једна, јер се Стојановић види на све четири.

Видим такође да се по овом Стојановићу и даље зове основна школа у Црној Трави.

Ево шта кажу:

FALSIFIKATI MILOSLAVA SAMARDŽIĆA
06. 06. 2016
Miloslav Samardžić, četnički propagandista i pseudoistoričar u njegovim knjigama objavio je ove četiri fotografija kao navodne primere saradnje jugoslovenskih komunista i fašista.

To je odraz četničke frustracije zbog toga što se poslednjih godina pojavio velik broj nepoznatih i manje poznatih fotografija na kojima četnici poziraju sa nacistima i ustašama.
Samardžić je svesno falsifikovao kontekst ovih fotografija - svesno je odabrao fotografije koje nisu primer nekakve izmaštane saradnje partizana i fašista i potom svesno falsifikovao pojašnjenja uz fotografije.

Britanski španski dobrovoljci zarobljeni od strane fašista prelaze granicu između Španije i Francuske 1937. godine.

Izvor: http://www.international-brigades.org.uk...soners-war

Revizionistički pseudoistoričar Miloslav Samardžić koristi ovu sliku kao "dokaz" o saradnji jugoslovenskih partizana sa fašistima i tvrdi da su na slici jugoslovenski borci iz Španije koji se pod patronatom Nemačke vraćaju u zemlju nakon Aprilskog rata, pri čemu svesno laže kad kaže da je reč o jugoslovenskoj granici i državljanstvu osoba na slici.

http://www.rex.b92.net/sr/citanka/story/...4%86A.html
Одговори
#2

Креза

Самарџићу,
већ смо дискутовали о овој слици овде, и то пре него што је Рекс преузео од оне ФБ групе, и мислим да би требало да буде јасно да се ради о шпанско-француској граници. Ако униформе и одела нису довољно јасна, овде видимо да граница пролази кроз насељено место, чега уопште нема на аустријско-словеначкој граници како ви тврдите.
На шпанско-француској граници пролази кроз више места, укљ. и Хендај на северу.

Ова слика се може и данас наћи на агенцијском сајту:
http://www.gettyimages.com/license/106501689
Цитат:FRANCE - CIRCA 1936: 45 Prisoners From The International Brigades Released On Orders Of Franco And Crossing The Border At The Port De Hendaye Around 1936-1939. (Photo by Keystone-France/Gamma-Keystone via Getty Images)
У преводу:
"ФРАНЦУСКА - ОКО 1936: 45 заробљеника из Интернационалних бригада су ослобођени по Франковом наређењу и прелазе границу код луке Хендај, 1936-1939."

Не знам због чега инсистирате на овоме кад је јасно о чему се ради. Још мање ми није јасно због чега и даље користите као изворе "рекао ми је Пера да ми је рекао Жика да му је рекао Лаза", кад је то потпуно непоуздано.
Одговори
#3

То што је Стојановић дошао у Југославију, не значи да је на фотографији југословенска граница у питању.. који је доказ за то? Мада не видим уопште битност те фотографије и саме приче. Имате, по мени, чудан приступ овој теми. За мене је нпр. много важније (и за историју) да су комунисти убили 64 недужна официра без суђења, него да ли је неко са неким одиграо фудбалску утакмицу 21. или 22. јуна 1941. Код вас је чини ми се, обрнуто.
Одговори
#4

Тачно је да не знамо која је граница у питању. Човек је рекао само: ''Прелазе границу''. Али Стојановић је на тим сликама и он је дао те слике свом другу, дакле извор је из прве руке.
Да ли, Ватра, оспоравате и остале три? На којима је Стојановић са дружином у логору Грас у Француској. Где их је дакле сместио и обучавао Гестапо, пошто их је ослободио из француског затвора 1940. године.
Одговори
#5

(08-06-2016, 03:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тачно је да не знамо која је граница у питању. Човек је рекао само: ''Прелазе границу''. Али Стојановић је на тим сликама и он је дао те слике свом другу, дакле извор је из прве руке.
Самарџићу,
ви сте навели за ту слику:
”15. ''Шпански борци'' прелазе југословенску границу, а нацисти их поздрављају испруженом руком: ”
ако је он рекао само да ”прелазе границу” што је тачно, а ви то претворили у горецитирано, онда је јасно да се ради о фалсификату, и не разумем одакле вам образа да настављате ову причу и да се браните даље?

(08-06-2016, 03:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да ли, Ватра, оспоравате и остале три? На којима је Стојановић са дружином у логору Грас у Француској. Где их је дакле сместио и обучавао Гестапо, пошто их је ослободио из француског затвора 1940. године.
Да ли је на сликама Стојановић и није толико битно, који су извори за Гестапо и обуку? Јесу ли исти као и за југословенску границу?
Одговори
#6

(08-06-2016, 04:06 PM)ватхра Пише:  Да ли је на сликама Стојановић и није толико битно, који су извори за Гестапо и обуку? Јесу ли исти као и за југословенску границу?

Није битно, а да се ни Стојановић не помиње, ти би рекао - како то да се не зна никоме име на фотографијама. Већ смо све изговоре запамтили...

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#7

(08-06-2016, 04:57 PM)Николај Пише:  Није битно, а да се ни Стојановић не помиње, ти би рекао - како то да се не зна никоме име на фотографијама. Већ смо све изговоре запамтили...

Адвокату,
објасни нам ти како се из ових слика закључило да је Гестапо обучавао интернирце у Француској?

Или како се дошло до тога да нацисти поздрављају шпанске борце на уласку у Југославију?

[Слика: 8694133.jpg]
[Слика: 8694158.jpg]
[Слика: 8694162.jpg]
Одговори
#8

(08-06-2016, 05:03 PM)ватхра Пише:  
(08-06-2016, 04:57 PM)Николај Пише:  Није битно, а да се ни Стојановић не помиње, ти би рекао - како то да се не зна никоме име на фотографијама. Већ смо све изговоре запамтили...

Адвокату,
објасни нам ти како се из ових слика закључило да је Гестапо обучавао интернирце у Француској?

Или како се дошло до тога да нацисти поздрављају шпанске борце на уласку у Југославију?

Прво, ја нисам адвокат, а друго, не треба ми слика да то закључим, ако сам усликани каже да је тако било.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори
#9

Динчић ме исправио за границу, рекао је да је тачна формулација ''прелазе границу'', а није знао коју. Ја сам подразумевао да је негде на северозападу ЈУ.
Као-год, извор је из прве руке - Стојановићев друг, иначе партизански комесар. Баш је кључно то да се зна ко је на сликама.
Према томе то су Стојановићеве слике и мислим да нема шта око тога даље да се пише.
А да је Гестапо доводио комунисте ''Шпанце'' у Југославију то је ноторна ствар. Опет, ноторно је да ће комунисти то увек оспоравати.
Одговори
#10

Ја сад желим да питам колико од ових Енглеза и Американаца ко су стиглих на Балкан или су били повезаних са њега су били активних или присутних у Спанске Револуције?

Чак колико од ових домаће револуционари КОМУНИСТИ су лично знали или познавали тих странци тамо у Спанијих?
Одговори
#11

(14-10-2016, 12:15 AM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Ја сад желим да питам колико од ових Енглеза и Американаца ко су стиглих на Балкан или су били повезаних са њега су били активних или присутних у Спанске Револуције?

Чак колико од ових домаће револуционари КОМУНИСТИ су лично знали или познавали тих странци тамо у Спанијих?
Не знам, да не знаш ти?
Одговори
#12

Јулијен Амори Д Секција Београд, је отварао везу са КОМУНИСТЕ преко университета, организације итд у Србији.
https://en.wikipedia.org/wiki/Julian_Amery
Он као Ким Филбија ко је радио за Тајмза, су били НОВИНАРИ у Спанији док је била Спански Грађански Рат.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Philby
Али има их других, само један пример
Peter_Kemp
https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Kemp_(writer)
Тај је био са Албанцима
Одговори
#13

Питање од Лука Луке
Може ли питање за Ватру.

Како, куда и када су "наши Шпанци" дошли из француских логора на територију Југославије?
Одговори
#14

(14-10-2016, 08:26 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Питање од Лука Луке
Може ли питање за Ватру.

Како, куда и када су "наши Шпанци" дошли из француских логора на територију Југославије?
Довео их је Гестапо. Јел има о томе нешто на енглеском?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним