Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(21-09-2018, 01:19 PM)Ђорђе Ивковић Пише:  Шта и кога приказује фотографија?
[Слика: 2.jpg]
...
Биће да пуковник Петар Пешић није последњи начелник Штаба Врховне команде Војске КРАЉЕВИНЕ Црне Горе.

"...Po naredbi Vlade Kraljevine Srbije, 17. januara 1916. Crnu Goru je napuštio srpski pukovnik Petar Pešić, dotadašnji zapovjednik Vrhovne komande Crnogorske vojske. Za njegovog nasljednika imenovan je serdar Janko Vukotić..."

Признајем грешку. Погрешни извори. Само та наредба је била 1915. а не 1916.
Одговори

(21-09-2018, 03:10 PM)Ултрадесничар Пише:  
(21-09-2018, 01:19 PM)Ђорђе Ивковић Пише:  Шта и кога приказује фотографија?
[Слика: 2.jpg]
...
Биће да пуковник Петар Пешић није последњи начелник Штаба Врховне команде Војске КРАЉЕВИНЕ Црне Горе.

"...Po naredbi Vlade Kraljevine Srbije, 17. januara 1916. Crnu Goru je napuštio srpski pukovnik Petar Pešić, dotadašnji zapovjednik Vrhovne komande Crnogorske vojske. Za njegovog nasljednika imenovan je serdar Janko Vukotić..."

Признајем грешку. Погрешни извори. Само та наредба је била 1915. а не 1916.
По правилима квиза,не смеш постављати питања и одговарати 7 дана.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(20-09-2018, 11:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  У ком периоду је, током Другог светског рата, Дража носио само бркове, дакле не и браду? Реч је о најмање месец дана, а вероватно три месеца

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(21-09-2018, 07:26 PM)Перун Пише:  
(20-09-2018, 11:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  У ком периоду је, током Другог светског рата, Дража носио само бркове, дакле не и браду? Реч је о најмање месец дана, а вероватно три месеца

Марта 1942. Имамо две слике.
Одговори

Фебруар и март, евентуално. Јануар и април није сигурно.
Одговори

Март, види се по дрвећу. Јануар је био под снегом.
Једно питање из новије историје.
Пре неколико дана, 17. септембра, било је 100 година пробоја Солунског фронта. Колико је, на месту пробоја, тим поводом, било Срба?
Одговори

Ниједан?
Одговори

(21-09-2018, 10:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Март, види се по дрвећу. Јануар је био под снегом.
Једно питање из новије историје.
Пре неколико дана, 17. септембра, било је 100 година пробоја Солунског фронта. Колико је, на месту пробоја, тим поводом, било Срба?

Геније, отворио сам тему на Политици, 100 година. Smile
Одговори

Е нисам видео...
Одговори

Сад сам видео, нема тамо одговора на ово питање, а рекао ми је човек који је био тамо. Дакле, колико?
Одговори

Шта су тачно посетили: Добро поље, Ветерник, Сокол?
Одговори

Био је пуковник Крсмановић, и још 2. И Бугари
Одговори

" А тројке су, Ђуро, шта?" Баја
Одговори

Тачно, била су три Србина.
Мислим на све те три локације.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним