Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ово је било лако, може даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Колику плату су имали љотићевци?
Одговори

(15-11-2018, 02:06 PM)Милослав Самарџић Пише:  Колику плату су имали љотићевци?

Које године?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

1941.
Одговори

Стомарке?
Одговори

(15-11-2018, 06:18 PM)Милослав Самарџић Пише:  1941.

Легализовани одреди 60дин/дану, љоте 200?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

За љотићевце је прво било највише, 60 динара дневно кад нема борби, 100 динара кад има. После је за све Недићеве уједначено, 1.850 динара месечно за војнике, 3.000 за војводе и старешине.
Одговори

(15-11-2018, 09:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  За љотићевце је прво било највише, 60 динара дневно кад нема борби, 100 динара кад има. После је за све Недићеве уједначено, 1.850 динара месечно за војнике, 3.000 за војводе и старешине.

Па да, то је 60дин/дану. Има онај Кораћев списак са месечним платама.



На другој теми покренута је прича о глумцима па ајмо једно из те области.

Породица ког познатог, савременог, глумца је доста страдала борећи се на страни ЈВуО?

Вероватно их има више па ајде нек каже бар по једну.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

[Слика: 17522573_588374798031863_229602653624359...e=5C81BFFF]
Одговори

(15-11-2018, 09:21 PM)Перун Пише:  
(15-11-2018, 09:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  За љотићевце је прво било највише, 60 динара дневно кад нема борби, 100 динара кад има. После је за све Недићеве уједначено, 1.850 динара месечно за војнике, 3.000 за војводе и старешине.

Па да, то је 60дин/дану. Има онај Кораћев списак са месечним платама.



На другој теми покренута је прича о глумцима па ајмо једно из те области.

Породица ког познатог, савременог, глумца је доста страдала борећи се на страни ЈВуО?
Сергеј Трифуновић?
Светозар Цветковић?
Бранислав Лечић?
Хоћеш ли још неког "другосрбијанца".
Шербеџију или Лаушевића још могу и да разумем.

Вероватно их има више па ајде нек каже бар по једну.

(15-11-2018, 10:25 PM)Бенито Пише:  
(15-11-2018, 09:21 PM)Перун Пише:  
(15-11-2018, 09:05 PM)Милослав Самарџић Пише:  За љотићевце је прво било највише, 60 динара дневно кад нема борби, 100 динара кад има. После је за све Недићеве уједначено, 1.850 динара месечно за војнике, 3.000 за војводе и старешине.

Па да, то је 60дин/дану. Има онај Кораћев списак са месечним платама.



На другој теми покренута је прича о глумцима па ајмо једно из те области.

Породица ког познатог, савременог, глумца је доста страдала борећи се на страни ЈВуО?
Сергеј Трифуновић?
Светозар Цветковић?
Бранислав Лечић?
Хоћеш ли још неког "другосрбијанца".
Шербеџију или Лаушевића још могу и да разумем.

Вероватно их има више па ајде нек каже бар по једну.
Како ли сам само успео да се убацим ? КидањеКидањеКидање
Одговори

Ај се сконцентриши и лепо одговори, по могућству мало детаљније. Smile

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Помињали смо пљачку банке у Ужицу од стране комуниста, септембра 1941. Додуше, банка није била брањена, али јесте опљачкана.
Која је била највећа пљачка банке током рата?
Одговори

Очигледно не знамо одговоре на задња два питања, па питаоци нека сами одговоре, да би наставили квиз.
Одговори

На моје питање дао си одговор али бих те замолио да мало детаљније то опишеш јер не могу рећи да ли је тачан или не.

Што се мене тиче додао бих још једно име, Иван Босиљчић. Тројица Босиљчића, из састава Ужичке бригаде, дали су своје животе бранећи комунистима да пређу Лим. Не знам да ли је број коначан као ни податак да ли је неко од њих директан глумчев предак. Углавном, то је та породица.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним