Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Управо тако.
Одговори

Значи, кад се све сабере, укупно су Немци извели преко 100 операција против четника и партизана? Или сам се негде зезнуо у прорачуну Smile
Одговори

(27-03-2019, 09:37 PM)Mitic Пише:  Значи, кад се све сабере, укупно су Немци извели преко 100 операција против четника и партизана? Или сам се негде зезнуо у прорачуну Smile
Да, преко 100.
Одговори

100 операција за четири године то дође једна на сваких 15 дана. Колико је било немачких операција у Пољској Грчкој и Француској( остале окупиране земље нису имале озбиљније покрете отпора)?
Одговори

На "Хисторију" има документарац "Тајни рат" (Secret war) i распреда се прича о дизању моста у ваздух 1942. године, а у Србији четници ослобађају Србију још 1941. године.

У Грчку је дошао је британски агенти Монт Вудхаус да организује покрете отпора, некако је ујединио Зерваса и комунисте, па су некако успели у операцији. Сигурно је та операција била важна, али не треба заборавити и наш допринос.

И касније, Британци почну да наоружавају грчке комунисте, ови ојачају, па онда грчки комунисти набаве италијанско оружје и крену у напад на Зерваса. Овај агент шаље извештај СОЕ да је циљ грчких комуниста борба за власт, а борба против Немаца је у другом плану. И тако почне грађански рат у Грчкој, а Британци се умешају и почну борбу против комуниста.

Може се погледати документарац на Јутјубу, али нема превода. Ево га линк

https://www.youtube.com/watch?v=FLVrp40A_J8
Одговори

(28-03-2019, 06:20 PM)Mitic Пише:  На "Хисторију" има документарац "Тајни рат" (Secret war) i распреда се прича о дизању моста у ваздух 1942. године, а у Србији четници ослобађају Србију још 1941. године.

У Грчку је дошао је британски агенти Монт Вудхаус да организује покрете отпора, некако је ујединио Зерваса и комунисте, па су некако успели у операцији. Сигурно је та операција била важна, али не треба заборавити и наш допринос.

И касније, Британци почну да наоружавају грчке комунисте, ови ојачају, па онда грчки комунисти набаве италијанско оружје и крену у напад на Зерваса. Овај агент шаље извештај СОЕ да је циљ грчких комуниста борба за власт, а борба против Немаца је у другом плану. И тако почне грађански рат у Грчкој, а Британци се умешају и почну борбу против комуниста.

Може се погледати документарац на Јутјубу, али нема превода. Ево га линк

https://www.youtube.com/watch?v=FLVrp40A_J8

Гледао сам. Код нас је било много више таквих догађаја, а не снимају о њима.
Одговори

Који језик, осим српског језика, у највећем броју говоре данашњи Срби?
Одговори

(28-03-2019, 06:20 PM)Mitic Пише:  На "Хисторију" има документарац "Тајни рат" (Secret war) i распреда се прича о дизању моста у ваздух 1942. године, а у Србији четници ослобађају Србију још 1941. године.

У Грчку је дошао је британски агенти Монт Вудхаус да организује покрете отпора, некако је ујединио Зерваса и комунисте, па су некако успели у операцији. Сигурно је та операција била важна, али не треба заборавити и наш допринос.

И касније, Британци почну да наоружавају грчке комунисте, ови ојачају, па онда грчки комунисти набаве италијанско оружје и крену у напад на Зерваса. Овај агент шаље извештај СОЕ да је циљ грчких комуниста борба за власт, а борба против Немаца је у другом плану. И тако почне грађански рат у Грчкој, а Британци се умешају и почну борбу против комуниста.

Може се погледати документарац на Јутјубу, али нема превода. Ево га линк

https://www.youtube.com/watch?v=FLVrp40A_J8

Тако је исто ББЦ пре неколико година снимио емисију о Риги од Фере и његовој "борби" за ослобођење Грка испод турске окупације, иако је човек био историјски скоро безначајна фигура. Док Карађорђа, који му је сушта супротност, нема ни у назнакама.
Али зато нису пропустили да напомену да је Рига "убијен у Београду", не наводећи од кога. Мамицу им безобразну.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Има много документараца на "Хисторију" о Другом св. рату. У овом документарцу "Тајни рат", помињу тај мост, у неким другим документарцима помињу Ромела како није могао да победи у неким биткама, јер није имао горива

А наше не помињу и не снимају о њима, и не знају да су четници извели 1499 диверзија према оном немачком документу који је пронашао Динчић

(28-03-2019, 09:37 PM)Бенито Пише:  Који језик, осим српског језика, у највећем броју говоре данашњи Срби?

Можда енглески или немачки. Рекох да покушам, а не знам тачан одговор
Одговори

,,Да ли сте заборавили Рудник ма коме ми шопаше крв из груди?
Рудник, на коме се у снежној ноћи смрзох у студи?”

Речи су (ког официра) упућене (другом официру).

У питању је ДСР.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(28-03-2019, 10:48 PM)Mitic Пише:  Има много документараца на "Хисторију" о Другом св. рату. У овом документарцу "Тајни рат", помињу тај мост, у неким другим документарцима помињу Ромела како није могао да победи у неким биткама, јер није имао горива

А наше не помињу и не снимају о њима, и не знају да су четници извели 1499 диверзија према оном немачком документу који је пронашао Динчић

(28-03-2019, 09:37 PM)Бенито Пише:  Који језик, осим српског језика, у највећем броју говоре данашњи Срби?

Можда енглески или немачки. Рекох да покушам, а не знам тачан одговор
Брате мој Врањански, немачки језик данашњи Срби највише говоре, после српског језика. После три напада Немачке на Србију и Србе у 20 веку, који су обележени тешким ратним злочинима, пљачком и мини-геноцидима, као и покровитељством монструозном геноциду који су извели Хрвати над Србима у НДХ,
данашњи Срби највише говоре немачки језик.
И онда се ми чудимо сами себи зашто сопствену историју, односно историју односа између Немаца и Срба у 20 веку, тумачимо више из немачке, него из сопствене памети. Ако је, уопште, и имамо.
Може даље....
Одговори

Добро је, потрефио сам. Али Перун је поставио питање, па прво да одговоримо на његово.

(28-03-2019, 11:30 PM)Перун Пише:  ,,Да ли сте заборавили Рудник ма коме ми шопаше крв из груди?
Рудник, на коме се у снежној ноћи смрзох у студи?”

Речи су (ког официра) упућене (другом официру).

У питању је ДСР.

Можда су упућене Калабићу
Одговори

А, иначе, кад овако мало боље размислиш, да ли је теби ово нормално? Мислим, ратовали смо ми Срби и са Грцима у средњем веку, па Бугарима, Турцима Османлијама, Мађарима , који су починили први геноцид над Србима.... Али, никад нисмо , па чак и да смо били окупирани, учили те језике у толиком проценту, ни близу чак.... Оно што су Немци урадили Србима у 20 веку, може да се упореди само са оним што су урадили Русима, али Руси су им опет вратили дебело. Јесте да то није довољно, али ми им нисмо вратили ништа.
Уместо тога, ми смо се заљубили у своје убице, у највеће крвнике у Европи. У томе лежи одговор на питање да ли смо победили у Другом светском рату. Зато сам и поставио претходно питање, јер се ради о јединственом феномену.
Одговори

Мислим да није нормално. А питање је на месту, а то је такође и социолошки феномен. Изгледа да су Немци добро одрадили свој посао, убацили су своје људе у Србији и пропаганда је заживела у народу. А ми нисмо могли да узвратимо као Руси.

Питање је доста сложено, нема једноставан одговор. Ето, и историчар Влада Станковић се пожалио у једном тексту да српску историју и даље учимо из аустроугарских књига
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 23 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним