Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(18-04-2019, 11:19 AM)Милослав Самарџић Пише:  На Калемегдану, али где... све је било на Калемегдану.
То где је био двор деспота Стефана Лазаревића, не зове се Калемегдан, него Београдска тврђава. Калемегдан је простор између унутрашње Стамбол капије и данашње улице Тадеуша Кошћушка.
Одговори

(17-04-2019, 06:02 PM)Бенито Пише:  Перун је у Швицарској Smile
Која је најдуговечнија, а самим тим и најтачнија, политичка мисао која је изречена у Србији у 20 веку?
Одлични су одговори Перуна и Шумадинца. Али, нису тачни.
По уласку у Чачак, у јануару 1945. године, Милош Минић, који је већи део рата провео сакривен у рупи, је изјавио:
" Ми смо дошли и НИКАДА нећемо отићи!"
Ово је земља комуњара и тешко да ће се то променити. Минићева изјава је најтачнија и најдуговечнија политичка мисао у Срба у 20- ом веку.
Одговори

(17-04-2019, 11:03 PM)ХраброСрце Пише:  Који српски државник је први јавно поменуо битку за Кошаре?


Први српски званичник који је јавно поменуо битку за Кошаре је Томислав Николић, као предсједник.
Одговори

(17-04-2019, 11:03 PM)ХраброСрце Пише:  Који српски државник је први јавно поменуо битку за Кошаре?

Милошевић.Чак је одликовао 125 механизовану бригаду, и све јединице са Кошара.

Ако се рачуна новинар а сада политичар, oнда је то Дрецун који је чак и извештавао са карауле Кошаре Док су око њега прштали меци.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(18-04-2019, 10:00 PM)Mekenzi Пише:  
(17-04-2019, 11:03 PM)ХраброСрце Пише:  Који српски државник је први јавно поменуо битку за Кошаре?

Милошевић.Чак је одликовао 125 механизовану бригаду, и све јединице са Кошара.

Ако се рачуна новинар а сада политичар, oнда је то Дрецун који је чак и извештавао са карауле Кошаре Док су око њега прштали меци.

Онда могуће, дуже памтиш. Знам само да од "демократских промјена" о ДОС-а није могло да се помене нешто тако.
Одговори

Која историјска личност, једина има две воштане фигуре у Јагодини?
Одговори

ЈБТ
Одговори

Тако је, имао једну фигуру, јуче добио још једну. Сирома'
Одговори

Само један официр је постао академик (у Србији и ЈУ). Наравно, не мислим на период комунистичке муљаже. И не рачунају се официри лекари, дакле официр који је дао допринос војној науци.
Зове се...
Одговори

Јован Мишковић.
Одговори

Није.
Одговори

Да није то нека нова пошалица? Како мислиш није?
Одговори

Питао сам за војне науке, једини... ван тога било их је више.
Одговори

Путник или Бојовић?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним