Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Муж је,можда,Сима Ћирковић а она...не бих знао.
Одговори

Не.
Одговори

На сајту Филозофског факултета се налази професорка др Снежана Ферјанчић. Можда је она била супруга Божидара Ферјанчића. Али Ферјанчић се бавио Византијом
Одговори

Не, то је ћерка професора Ферјанчића. По тој основи је тамо и ушла, иако не зна ништа к'о вран вепар.
Одговори

Професор Слободан Душанић ( Сомбор 1939- Београд 2012) био је дугогодишњи шеф катедре Старог века и један од најуваженијих наставника на Филозофском факултету Универзитета у Београду.
Смиља Марјановић-Душанић је редовна професорка и предаје националну историју средњег века. Много напада јавности на њу било је, јер је била саветник сценаристи и редитељу ТВ серије Немањићи.
Одговори

Који Дражини команданти бригада имају споменик на гробу?
Не рачунајући емиграцију.
Одговори

Само један.
Остали немају познато гробно место, па ни не могу имати споменик.
Одговори

Знам за петорицу...
Одговори

(12-07-2019, 03:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Знам за петорицу...

Да ли је некоме од њих на споменику слика са брадом и кокардом?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(12-07-2019, 01:23 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који Дражини команданти бригада имају споменик на гробу?
Не рачунајући емиграцију.

Вјероватно они који су служили затворске казне, па умрли природном смрћу. Тешко да су споменици посебно обиљежени. Да пробам са Врањешевићем и Милошем Радојловићем. Мада су они били и на већим функцијама од бригада. И Радослав Ђурић (ако он може да се рачуна у "наше" Кез)
Одговори

Они су били команданти корпуса, после сам хтео да питам за њих.
Милутин Јанковић, на њега је мислио Бенито ваљда.
Крста Кљајић.
Радојица Перишић - има кокарда.
Стеван Влаховић.
Не могу петог сад да се сетим, журим.
Одговори

(13-07-2019, 09:20 AM)Милослав Самарџић Пише:  Они су били команданти корпуса, после сам хтео да питам за њих.
Милутин Јанковић, на њега је мислио Бенито ваљда.
Крста Кљајић.
Радојица Перишић - има кокарда.
Стеван Влаховић.
Не могу петог сад да се сетим, журим.

Како је опстао Милутинов споменик, и споменици од Кљајића и Влаховића, с обзиром да ду комунисти уништавали такве споменике? Отац Перишић је ехсумиран, па сахрањен, релативно скоро, зато је кокарда, то је јасно, а може ли неко објаснити за ову тројицу?
Одговори

Споменик Крсти Кљаићу подигнут је од средстава које је послао Звонко Вучковић. Наравно, после деведесетих, као и у свим осталим случајевима.
Одговори

Следи треће питање из трилинга о брачним или ванбрачним везама професора историје на Филозофском факултету у Београду:
Она је редовни професор историје на ФФ универзитета у Београду. Тренутно је. " највећа звезда" на мејнстрим интелектуалној сцени. Њена реч је у тим круговима јача и од већине оних који су номинално изнад ње, било у политичкој- било у интелектуалној номинклатури.
Он је, такође, био редовни професор на истом факултету. У круговима у којима се креће сматра се једним од духовних гуруа.
Имају заједничко дете.
Ко је професорка- ко је професор?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 77 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним