Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Са Краљева...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(02-10-2019, 07:13 PM)Mitic Пише:  
(02-10-2019, 04:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-10-2019, 11:45 PM)Mitic Пише:  
(01-10-2019, 06:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Два партизанска авиона, у Бици на Зеленгори, а трећи је био оштећен, димио се, али се вратио.
Колико немачких авиона су оборили четници?

Између пет и десет немачких авиона
Знам за онај што га је оборио потпоручник Бодирога у Херцеговини и за још један што су га оборили Кесерови, у атару села Ботуња код Бруса.

Гдине Милославе, нису ли 19. октобра 1943. године четници оборили два немачка авиона код Фоче? Наводи се у извештају бригадира Армстронга

Цитирано према: Д. Пандуровић-Ђ Јаношевић, "За краља и отаџбину 1941-1945", стр. 28
Да, два, грешка!
Одговори

(02-10-2019, 04:34 PM)ХраброСрце Пише:  
(01-10-2019, 11:45 PM)Mitic Пише:  
(01-10-2019, 06:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Два партизанска авиона, у Бици на Зеленгори, а трећи је био оштећен, димио се, али се вратио.
Колико немачких авиона су оборили четници?

Између пет и десет немачких авиона

НДХ је имала 6, јесмо ли им све оборили?,

Мислим да су имали више, а не знам да ли смо неки оборили.
Одговори

Наведите имена официра који су командовали четничким одредима или већим војним јединицама, а који нису били Срби, било да су у питању Балкански ратови, Први или Други светски рат.
Одговори

Игњат Кирхнер...
Одговори

Капетан Вук Рупник - Параћинска бригада, Мајор Рудолф Перхинек - начелник штаба Команде Старог Раса, поручник Бојан Шуштерич - Летећа бригада Великоморавске групе корпуса...
Одговори

Браво за обојицу....
Одговори

Звонко, кап. Антоније Миличић, Новак, Фрегл,...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(03-10-2019, 07:32 PM)Перун Пише:  Звонко, кап. Антоније Миличић, Новак, Фрегл,...

Звонко се изјашњавао као Србин.
Одговори

Антоније Миличић?
Одговори

http://www.pogledi.rs/forum/Thread-kapet...je-milicic

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ок, прекрстио се кад је прешао у православље. Зато ме зачудило, јер и име и презиме су српски.
Одговори

Како се ваљевски ''Крушик'' звао пре рата?
Одговори

Вистад
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 36 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним