Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(21-01-2020, 11:59 AM)Бенито Пише:  Није ништа важно. Само сам прокоментарисао да је Самарџић видео у оригиналним документима да Боба Станишић није била комунистички агент, нити је са њима имала икакве везе.
То је Краков по свом положају морао да зна, јер је сигурно имао увид у предмет. Без обзира на то, написао је супротно, што се не може тумачити другачије него да је паковао историјске чињенице тако да оне иду у корист ратној биографији Милана Недића. Да ли ће то неко звати омашком или лагањем мање је важно. Оно што јесте важно је да се то у историјској струци аутоматски сматра "непоузданим извором". А наши историчари то и даље сматрају "примарним извором", због "кредибилитета" аутора, јер је он рањаван више пута за време Ослободилачких ратова 1912-1920. Што са темом ове приче нема апсолутно никакве везе.

Бенито, брате Србине, тврдиш да је небитно да ли је омашка услед заблуде или је свесна лаж. Ја сам одреаговао као човек. Да ли си ти, осим што си историчар, и човек?
Ја биографију Кракова познајем површно. Никада га нисам упознао лично, разуме се. Не знам да ли је био лажов. Можда и јесте. Али можда и није. Знам да је "крварио" за свој народ неколико пута и да је за то добио ордење. Слажем се да извор није релевантан ако је био рањаван. Али, израз "прао је биографију свог ујака" је директно оптуживање да је човек био лажов. Ето, због тога сам морао да одреагујем. Лако је из топле собе оптужити јунака да је био лажов, Бенито, брате Србине.

(21-01-2020, 06:35 PM)пек. Пише:  
(21-01-2020, 11:44 AM)Vlad Alekš Пише:  Ево питања док Бенито не поправи тастатуру. Smile
Гледао сам неки документарац о митрополиту Амфилохију, у коме се појављује и Матија Бећковић. Наокон што се вратио из Париза, вели Матија, питали су га шта је било оно најлепше што је видео тамо. А он је одговорио - Амфилохије. Наиме, њих двојица су у исто време били у поменутом граду.
Матија је у овом одговору заправо парафразирао једног нашег писца. О ком писцу и о ком догађају је реч?

Мислиш на Љубу Ненадовића и Његоша?

Тако је.
Ненадовић је у књизи "Писма из Италије" написао да је Његош нешто најлепше што је видео у, на пример, Венецији (нисам сигуран за град).

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Није он оспорио да је Краков био јунак, да је крварио и да је одликован (то је нешто што се цену и што се не може оспорити) већ да је 30 и више година након тога писао дела у којима је прао биографије људи који су у наредном рату пришли окупатору. И Недић је био одликован највишим ордењем па то није спречило Владу КЈ да му одузме чин.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Девојка је имала 22 године када су је дохватила та гамад из Гестапоа и искасапили је. Није реч рекла. Комунисти је нису признали за своју, јер и није била њихова. Краков јој је залепио етикету да је комунисткиња и издајник, да не би испао Недић издајник. И тако једна истинска хероина лежи негде необележена и неопојана, а више од пола века ољагана као издајник.
Нећу ја да мерим чије су ране веће, али могу да приметим ко је човек. Још увек, надам се.
Одговори

(22-01-2020, 09:49 AM)Перун Пише:  Није он оспорио да је Краков био јунак, да је крварио и да је одликован (то је нешто што се цену и што се не може оспорити) већ да је 30 и више година након тога писао дела у којима је прао биографије људи који су у наредном рату пришли окупатору. И Недић је био одликован највишим ордењем па то није спречило Владу КЈ да му одузме чин.

Перуне, право да ти кажем мени баш требају добри адвокати. Ушао сам у неки судски спор са државом, па никако да се искобељам. Пошаљи ми приватну поруку са радном биографијом, ценовником и потенцијалном динамиком плаћања.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Скуп Ти је он. Баја
Одговори

(22-01-2020, 10:20 AM)Бенито Пише:  Девојка је имала 22 године када су је дохватила та гамад из Гестапоа и искасапили је. Није реч рекла. Комунисти је нису признали за своју, јер и није била њихова. Краков јој је залепио етикету да је комунисткиња и издајник, да не би испао Недић издајник. И тако једна истинска хероина лежи негде необележена и неопојана, а више од пола века ољагана као издајник.
Нећу ја да мерим чије су ране веће, али могу да приметим ко је човек. Још увек, надам се.

Бенито, ја бих да окончам ову нашу дискусију на следећи начин. Свако ко је лагао, крао, варао, повређивао, убијао... из нискох побуда - да Бог да вечно горео у паклу. Ето, толико.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Влад, морао је Краков да зна шта је било са Бобом, просто јер је ухапшена заједно са Миланом и јер је њен отац интервенисао на све стране. Тако пише у досијеу Гестапоа. Не пише да је интервенисао и код Недића, али, просто је немогуће да није. Био је један од главних банкара у Србији.

Шта би са поједеним певцима? Лако је питање.
Одговори

Шта би са Рацијом?
Одговори

(21-01-2020, 11:01 PM)Милослав Самарџић Пише:  ''Нема певца да објави зоре...'' јер су их појеле - данас ће сви рећи - ''Калабићеве патроле.
Међутим, ко је, у оригиналној верзији, појео певце по Србији?

Титове патроле. Или Љотићеве патроле

(22-01-2020, 12:16 PM)Александар Динчић Пише:  Шта би са Рацијом?

Можда су Мађари планирали етничко чишћење Срба и Јевреја у Војводини како би била мађарска, па им је Рација послужила да то спроведу
Одговори

(22-01-2020, 11:38 AM)Vlad Alekš Пише:  
(22-01-2020, 09:49 AM)Перун Пише:  Није он оспорио да је Краков био јунак, да је крварио и да је одликован (то је нешто што се цену и што се не може оспорити) већ да је 30 и више година након тога писао дела у којима је прао биографије људи који су у наредном рату пришли окупатору. И Недић је био одликован највишим ордењем па то није спречило Владу КЈ да му одузме чин.

Перуне, право да ти кажем мени баш требају добри адвокати. Ушао сам у неки судски спор са државом, па никако да се искобељам. Пошаљи ми приватну поруку са радном биографијом, ценовником и потенцијалном динамиком плаћања.

Влад, нисам адвокат ни психолог али могу приметити да је твоје дрско понашање, проузроковано приватним проблемима, присутно на форуму. Раније сам ћутао, сад те опомињем а у будуће ћемо разматрати шта даље чинити. Молим да своје (не)расположење лечиш на другом месту, форум свакако није предвиђен за то. Поздрав и хвала.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(22-01-2020, 12:16 PM)Александар Динчић Пише:  Шта би са Рацијом?
Одговори, видиш да не знамо.
Одговори

(22-01-2020, 12:56 PM)Перун Пише:  
(22-01-2020, 11:38 AM)Vlad Alekš Пише:  
(22-01-2020, 09:49 AM)Перун Пише:  Није он оспорио да је Краков био јунак, да је крварио и да је одликован (то је нешто што се цену и што се не може оспорити) већ да је 30 и више година након тога писао дела у којима је прао биографије људи који су у наредном рату пришли окупатору. И Недић је био одликован највишим ордењем па то није спречило Владу КЈ да му одузме чин.

Перуне, право да ти кажем мени баш требају добри адвокати. Ушао сам у неки судски спор са државом, па никако да се искобељам. Пошаљи ми приватну поруку са радном биографијом, ценовником и потенцијалном динамиком плаћања.

Влад, нисам адвокат ни психолог али могу приметити да је твоје дрско понашање, проузроковано приватним проблемима, присутно на форуму. Раније сам ћутао, сад те опомињем а у будуће ћемо разматрати шта даље чинити. Молим да своје (не)расположење лечиш на другом месту, форум свакако није предвиђен за то. Поздрав и хвала.

Перуне, ево сада видим да ниси ни адвокат нити психолог, већ само администратор.
Имам једно питање за тебе. Када и шта сам написао дрско на овом форуму?
Ево, на пример, ти си споменуо психолога. И лечење нерасположења. Ја сматрам да је то дрскије него моје спомињање адвоката.
Уосталом, нема потребе да ми претиш "разматрањем шта даље чинити".
Престајем са писањем коментара.
Ако је некоме моје мишљење потребно, моја адреса је позната редакцији. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(22-01-2020, 01:45 PM)Бенито Пише:  
(22-01-2020, 12:16 PM)Александар Динчић Пише:  Шта би са Рацијом?
Одговори, видиш да не знамо.
Одговори

Мислим да је и ово питање било за „милионера“. Разлог је што су Мађари зауставили одлазак својих војника на Источни фронт, када је у јеку била совјетска зимска контраофанзива. Масовним злочинима показали су да унутар њихове окупиране зоне постоје велики немири и да су им тражене снаге потребне ради њиховог сузбијања. Да би сачували своје људе побили су више од 6.000 туђих. То је била Рација, а наредба немачког заповедника им је у том погледу била добродошла. Истина, и Немци су после Рације сматрали да је наредба њиховог заповедника извршена. Другим речима, нису само Мађари били одговорни за Рацију већ и Немци.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 45 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним