Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(30-01-2020, 05:14 PM)ХраброСрце Пише:  
(30-01-2020, 01:53 PM)Шумадинац Пише:  
(23-01-2020, 12:21 AM)Шумадинац Пише:  .
"Да је Краљевина Југославија трајала још четврт века, не би више било ни монархије, ни династије, ни православља, ни државе, ни српства, ни Београда. А ако би се и даље говорило истим гласом, и са истог места, то би било отварати пут у једну народну револуцију где би српско племе морало крварити са војском неизвесне боје."


Ово је део писма из '42 нашег великог српског родољуба и писца. Којег?

Smile

Пробаћу, Васић?

Није Васић

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Дучић.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Браво Смедеревац! Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

" Имам осећај да је ово почетак једног дивног пријатељства." SmileSmileSmile
Одговори

(30-01-2020, 10:51 PM)Шумадинац Пише:  Браво Смедеревац! Јок

Хвала, али мислим да је већ било на квизу, јако ми је познат текст...

(30-01-2020, 10:55 PM)Бенито Пише:  " Имам осећај да је ово почетак једног дивног пријатељства." SmileSmileSmile

Јел ово питање за квиз?

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(30-01-2020, 05:30 PM)Шумадинац Пише:  
(30-01-2020, 05:14 PM)ХраброСрце Пише:  
(30-01-2020, 01:53 PM)Шумадинац Пише:  
(23-01-2020, 12:21 AM)Шумадинац Пише:  .
"Да је Краљевина Југославија трајала још четврт века, не би више било ни монархије, ни династије, ни православља, ни државе, ни српства, ни Београда. А ако би се и даље говорило истим гласом, и са истог места, то би било отварати пут у једну народну револуцију где би српско племе морало крварити са војском неизвесне боје."


Ово је део писма из '42 нашег великог српског родољуба и писца. Којег?

Smile

Пробаћу, Васић?

Није Васић

Је л' ово има у мемоарима" Верујем у Бога и у српство"? Читао сам давно, а иначе сам ту књигу куповао два пута, посуђивао, па не врате. Мораћу и трећи пут купити. Баја
Одговори

(30-01-2020, 11:40 PM)смедерево Пише:  
(30-01-2020, 10:51 PM)Шумадинац Пише:  Браво Смедеревац! Јок

Хвала, али мислим да је већ било на квизу, јако ми је познат текст...

(30-01-2020, 10:55 PM)Бенито Пише:  " Имам осећај да је ово почетак једног дивног пријатељства." SmileSmileSmile

Јел ово питање за квиз?
Ма јок, него онако..... Разговарамо. Smile
Одговори

Имали смо праву буру на Квизу последњих дана. Тако да сам морао да сачекам да се "усталасани карактери" споје у јединствени сјај одговора. Сада је моменат да поставим треће питање из трилинга великих звезда међуратног Београда и Краљевине Југославије.
И ова трећа звезда није била звезда само у локалним оквирима. Знала је цела Европа. Била је једна од најпознатијих глумица. Није била рођена Београђанка, нити Српкиња. Заправо, уопште није била из Краљевине Југославије. Али, љубав је чудо. Због једног Београђанина, доселила се у престоницу Краљевине Југославије, прешла у православље, узела ново име и остала верна супругу до краја живота.
Како се звала ова чувена лепотица, једна од најлепших жена међуратне Југославије?
Одговори

Да ли је истина да је српску тробојку створио султан? Потомци италијанских окупатора у Црној Гори(Монтенегрини) кажу да је тако.
Одговори

(31-01-2020, 10:04 AM)Константин Миловановић Пише:  Да ли је истина да је српску тробојку створио султан? Потомци италијанских окупатора у Црној Гори(Монтенегрини) кажу да је тако.
Наравно да није истина.
Уједно замолио би све форумаше да занемаре глупости које чују од Монтенегрина, јер преношењем тих будалаштина, макар у форми питања, промовишу ту врсту идиотлука. Што и јесте циљ тих пропагандних структура.
Одговори

(31-01-2020, 10:10 AM)Бенито Пише:  
(31-01-2020, 10:04 AM)Константин Миловановић Пише:  Да ли је истина да је српску тробојку створио султан? Потомци италијанских окупатора у Црној Гори(Монтенегрини) кажу да је тако.
Наравно да није истина.
Уједно замолио би све форумаше да занемаре глупости које чују од Монтенегрина, јер преношењем тих будалаштина, макар у форми питања, промовишу ту врсту идиотлука. Што и јесте циљ тих пропагандних структура.

Можда би на ово питање требало одговорити у потпуности.
Мени се чини да заставе свих држава, које имају тробојку попут наше, вуку порекло од француске револуционарне заставе...

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ваљда смо превазишли основну школу.
Одговори

(31-01-2020, 10:04 AM)Константин Миловановић Пише:  Да ли је истина да је српску тробојку створио султан? Потомци италијанских окупатора у Црној Гори(Монтенегрини) кажу да је тако.

[Слика: 173082-78416163-1-696x760.jpg]

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(31-01-2020, 10:02 AM)Бенито Пише:  Имали смо праву буру на Квизу последњих дана. Тако да сам морао да сачекам да се "усталасани карактери" споје у јединствени сјај одговора. Сада је моменат да поставим треће питање из трилинга великих звезда међуратног Београда и Краљевине Југославије.
И ова трећа звезда није била звезда само у локалним оквирима. Знала је цела Европа. Била је једна од најпознатијих глумица. Није била рођена Београђанка, нити Српкиња. Заправо, уопште није била из Краљевине Југославије. Али, љубав је чудо. Због једног Београђанина, доселила се у престоницу Краљевине Југославије, прешла у православље, узела ново име и остала верна супругу до краја живота.
Како се звала ова чувена лепотица, једна од најлепших жена међуратне Југославије?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 38 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним