Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Писали сте већ негде то о Јавору.
Који српски краљ је сахрањен у Ђурђевим Ступовима?
Одговори

Стефан Драгутин Немањић
Одговори

Коњ Александра Великог звао се Букефал, коњ Марка Краљевића- Шарац, а Брозов коњ- Мали.
Како се звао коњ генерала Драже Михаиловића?
Одговори

Голуб.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(31-05-2020, 12:28 AM)Mitic Пише:  
(31-05-2020, 12:07 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-05-2020, 11:22 PM)Уставобранитељ Пише:  Ако је био похрањен у архиву, можда је то био неки архив из тог краја који је спаљен '41? Ужице?

Нагађам. Не знам историјат и путешествија документа.

Добро си погодио. Уништили комунисти 1941...

Још једно питање у вези Ивањице:
Ко је, за рачун Немаца, спроводио ред и мир у граду, у почетку рата?
Тако је, комунисти. На челу са Милинком Кушићем. И данас главна улица у Ивањици носи име тог комунисте. Комунисти и даље не дају да се преименује у улицу најпознатијег и најзначајнијег Ивањичанина.


КПЈ-от из Ивањице
Одговори

(31-05-2020, 09:05 PM)Александар Динчић Пише:  Стефан Драгутин Немањић

Да мени је било чудно пошто је он владао северније. Да ли се зна где је ишла граница између Драгутинове и Милутинове државе? Рудник је сигурно био Драгутинов Браничево је Милутин узео од куманских феудалаца Дрмана и Куделина пошто Драгутин није успео неки кажу да је Милутин предао Браничево Драгутину али не верујем за Витовницу се каже да је зидао Милутин за цркву у Орашју код Варварина кажу да су је заједно зидали Драгутин и Милутин кад су се помирили да ли то значи да је ту пролазила граница
Одговори

(31-05-2020, 09:21 PM)Перун Пише:  Голуб.

Тако је. А чији је коњ био власништво?
Одговори

(01-06-2020, 12:23 PM)Александар Динчић Пише:  
(31-05-2020, 09:21 PM)Перун Пише:  Голуб.

Тако је. А чији је коњ био власништво?

Можда је био у власништву Александра Мишића?
Одговори

Један четнички официр је пре рата учествовао у размим такмичењима у јахању, између осталог и на ОИ. Ко је он?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-06-2020, 12:49 PM)Mitic Пише:  
(01-06-2020, 12:23 PM)Александар Динчић Пише:  
(31-05-2020, 09:21 PM)Перун Пише:  Голуб.

Тако је. А чији је коњ био власништво?

Можда је био у власништву Александра Мишића?

Опет си јако близу (територијално).
Одговори

(01-06-2020, 01:14 PM)Перун Пише:  Један четнички официр је пре рата учествовао у размим такмичењима у јахању, између осталог и на ОИ. Ко је он?
Воја Туфегџић?
Одговори

(01-06-2020, 04:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-06-2020, 01:14 PM)Перун Пише:  Један четнички официр је пре рата учествовао у размим такмичењима у јахању, између осталог и на ОИ. Ко је он?
Воја Туфегџић?

Знаш ли још некога?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(01-06-2020, 04:59 PM)Перун Пише:  
(01-06-2020, 04:51 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(01-06-2020, 01:14 PM)Перун Пише:  Један четнички официр је пре рата учествовао у размим такмичењима у јахању, између осталог и на ОИ. Ко је он?
Воја Туфегџић?

Знаш ли још некога?
Не.
Одговори

Коњички капетан Серафим Неготинац.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним